16 May 2021 21:25 Yeni Konu Oluştur

Haberler:

Sitemiz Smf 2.1 ve Smf 2.0 sürümleri için Destek ve Tema paylaşım forumudur

Ana Menü

Başlatan kimyaci, 17 Ağu 2015 02:46

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

1. 142

2. 16

3. 34

Arkadaşlar üst menü butonlarını değiştirdim.Fakat menüye ait tüm özellikler aktive olmadı.Alt kategorisi olan butonların önüne class="has_sub" , aktif olan butonun önüne de class="active" yazmam gerekiyor.Ama birçok deneme yapmama rağmen bir türlü başaramadım.
Aşağıda ki kodların neresine bu kodları yazmam lazım ki aktif olan buton özelliği ile alt kategöriye sahip butonların özellikleri aktif olsun.

echo '
<div id="main_menu"><div class="frame">
<ul class="dropmainmenu" id="menu_nav">';

foreach ($context['menu_buttons'] as $act => $button)
{
echo '
<li id="button_', $act, '">
<li class="active">
<a class="', $button['active_button'] ? 'active' : '', 'firstlevel" href="', $button['href'], '"', isset($button['target']) ? ' target="' . $button['target'] . '"' : '', '>
<span class="', isset($button['is_last']) ? 'last ' : '', 'firstlevel">', $button['title'], '</span>
</a><li>';
if (!empty($button['sub_buttons']))
{
echo '
<ul>';

foreach ($button['sub_buttons'] as $childbutton)
{
echo '
<li>
<a href="', $childbutton['href'], '"', isset($childbutton['target']) ? ' target="' . $childbutton['target'] . '"' : '', '>
<span', isset($childbutton['is_last']) ? ' class="last"' : '', '>', $childbutton['title'], !empty($childbutton['sub_buttons']) ? '...' : '', '</span>
</a>';
// 3rd level menus :)
if (!empty($childbutton['sub_buttons']))
{
echo '
<ul>';

foreach ($childbutton['sub_buttons'] as $grandchildbutton)
echo '
<li>
<a href="', $grandchildbutton['href'], '"', isset($grandchildbutton['target']) ? ' target="' . $grandchildbutton['target'] . '"' : '', '>
<span', isset($grandchildbutton['is_last']) ? ' class="last"' : '', '>', $grandchildbutton['title'], '</span>
</a>
</li>';

echo '
</ul>';
}

echo '
</li>';
}
echo '
</ul>';
}
echo '
</li>';
}

echo '
</ul>
</div></div>';

1. 142

2. 16

3. 34
17 Ağu 2015 03:27 #1 Son düzenlenme: 17 Ağu 2015 17:30 kimyaci
Arkadaşlar burada ki Redsy themayı örnek alarak sorunu çözdüm.

*

1. 3,078

2. 584

3. 964

1. 142

2. 16

3. 34
17 Ağu 2015 17:32 #3 Son düzenlenme: 17 Ağu 2015 17:38 kimyaci

Aslında problem yoktu.Sadece üst menüden sıkılmıştım ve değiştirdim.Şimdi aşağıda ki gibi oldu.

*

1. 3,078

2. 584

3. 964
hmm güzel duruyo güle güle kullanın ;)

MENU ×