15 May 2021 22:57 Yeni Konu Oluştur

Haberler:

Sitemiz Smf 2.1 ve Smf 2.0 sürümleri için Destek ve Tema paylaşım forumudur

Kategorilere Özel Profil Alanı

Başlatan skyrem, 05 Ağu 2015 17:09

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

1. 632

2. 251

Selamlar,

Şöyle bir şey var mı diye merak ettim:

Bazı kategorilere özel profil alanı düzenleyebilir miyim? Mesela forumun içerisine bir kategori açıp içine bölümler ekleyeceğim. Oraya atılan iletilerde mesela iletiyi atan üyenin birincil grubunun ismi yazmasın istiyorum. Çünkü o yeni kategoride o grubun yazmasının bir anlamı yok ve projemize pek uymayacak.

Sadece böyle bir şey mümkün mü onu merak ediyorum. Yanıtlarınızı bekliyorum.

1. 632

2. 251
Evet münkün onun için her bölüme ayrı tema editlemen lazım. Bölüm eklerken en altta tema seçeneği var. Ordan temayı değiştirebilirsin.

1. 632

2. 251
Alıntı yapılan: MasTR - 05 Ağu 2015 17:12Evet münkün onun için her bölüme ayrı tema editlemen lazım. Bölüm eklerken en altta tema seçeneği var. Ordan temayı değiştirebilirsin.

Evet haklısınız hocam. Peki profil alanına, Özel Profil Alanları kısmından bir alan eklesem fakat bu alan genel forumda değilde sadece istediğim kategoride yani temada görünmesini nasıl ayarlayabiliriz?

Yani, Ana Tema ve İkinci Tema diye temalarım var. Ana tema forumun ana temasında kullanılıyor, ikinci tema ise sadece istediğim birkaç bölümde görünüyor. O ekleyeceğim profil alanının sadece ikinci temada görünme işlemini soruyorum. Teşekkür ederim. :)

1. 632

2. 251

Alıntı yapılan: skyrem - 06 Ağu 2015 17:03
Alıntı yapılan: MasTR - 05 Ağu 2015 17:12Evet münkün onun için her bölüme ayrı tema editlemen lazım. Bölüm eklerken en altta tema seçeneği var. Ordan temayı değiştirebilirsin.

Evet haklısınız hocam. Peki profil alanına, Özel Profil Alanları kısmından bir alan eklesem fakat bu alan genel forumda değilde sadece istediğim kategoride yani temada görünmesini nasıl ayarlayabiliriz?

Yani, Ana Tema ve İkinci Tema diye temalarım var. Ana tema forumun ana temasında kullanılıyor, ikinci tema ise sadece istediğim birkaç bölümde görünüyor. O ekleyeceğim profil alanının sadece ikinci temada görünme işlemini soruyorum. Teşekkür ederim. :)

Profil alanları db den çekersin. Bunla ilgili bir fikrim yok bilenler cevaplasın.

*

1. 1,120

2. 105

3. 318
Alıntı yapılan: skyrem - 06 Ağu 2015 17:03

Yapmanız gereken display.template.php ilgili alanı asıl temadan kaldırıp sadece istediğiniz temada göstermek yani.

Kısacası özel bir profil alanı eklediniz bu 2 temadada var istemediğiniz temada display.template.php özel alanı kaldırmak olucaktır.

Aslında tam anlatamadım ama kodlara bakarsanız anlaşılır.

*

1. 3,078

2. 584

3. 964
kategoriye özel profil ilginç...
çözüm öneriside mantıklı her bölüm için tema ayarı ile olur...

MENU ×