Profil Alanı ve Bir kaç düzenleme

Başlatan Pandora, 02 Ağu 2015 00:37

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

1. 632

2. 251
02 Ağu 2015 00:37 Son düzenlenme: 02 Ağu 2015 00:39 Pandora

Öncelikle Selamun Aleyküm,

Arkadaşlar profil alanındaki kullanıcı adını ortalamak istiyorum Display.template.php paylaşıyorum ister yapar atarsınız

ister bana söylersiniz ben yaparım sizin takdiriniz.

Bir sorum daha olacak,

Anasayfada ilk kategoriden önce yazılan en son 10 mesaj tablo şeklinde çıkmasını istiyorum 10 mesajın resmi ekte onun gibi olursa iyi olur.Ve onun tam altı sponsor reklam lar diye bir şey istiyorum resmini eke koydum.

3. ve son sorum konu açıldı ilk mesaj konuyu açan kişide.İlk mesajın altına yan yana boyutu fazla büyük olmayacak şekilde sponsor reklamlar olsun.

Hepinize çok teşekkür ediyorum.

@CeeMoo

@snrj

1. 632

2. 251

*

1. 1,179

2. 117

3. 390
Alıntı yapılan: Pandora - 02 Ağu 2015 11:38// GÜNCEL //
Aslında görüp bilen cevaplar :D Güncel yazmanız pek birşeyi değiştirmez.

1 Soru : Kullandığınız temada index.css bulun
.poster h4, .poster h4 a {
    color: #c06002;
}
ve Değişin
    text-align: center;
}

2 Soru : Reklam için şurdaki modu deneyin http://smf.konusal.com/index.php?topic=56.0  veya http://smf.konusal.com/index.php?topic=57.0  olabilir.FullTop5 http://smf.konusal.com/index.php?topic=70.0  bunu kurabiliriz.Fulltop5 üste almak için yapmanız gereken değiştirmiş olunan bu kodu
echo '
<table class="fulltop" border="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2">
<tr class="titlebg">
<td width="20%"><span class="smalltext">' . $txt['Full1'] . '</span></td>
<td width="18%"><span class="smalltext">' . $txt['Full2'] . '</span></td>
<td width="18%"><span class="smalltext">' . $txt['Full3'] . '</span></td>
<td width="30%"><span class="smalltext">' . $txt['Full4'] . '</span></td>
<td width="14%"><span class="smalltext">' . $txt['Full5'] . '</span></td></tr>

<tr>
<td width="20%" valign="top"><table width="100%"><tr>
<td width="75%"><span class="smalltext"><b>' . $txt['Full6'] . '</b></span></td>
<td width="25%" align="right"><span class="smalltext"><b>' . $txt['Full7'] . '</b></span></td></tr>';
foreach ($context['top_posters'] as $poster)
{echo '
<tr><td width="75%"><div style="background-position: 0px 0px;"></div><span class="smalltext">', $poster['link'], '</span></td>
<td width="25%" align="right"><p class="fmavi"><span class="fmavi1">', $poster['num_posts'], '</span></p></td></tr>';
}echo '</table></td>

<td width="18%" valign="top"><table width="100%"><tr>
<td width="75%"><span class="smalltext"><b>' . $txt['Full6'] . '</b></span></td>
<td width="25%" align="right"><span class="smalltext"><b>' . $txt['Full8'] . '</b></span></td></tr>';
foreach ($context['repkarma'] as $member)
{echo '
<tr><td width="75%" valign="top"><div style="background-position: 0px -22px;"></div><span class="smalltext">', $member['link'], '</span></td>
<td width="25%" align="right" valign="top"><p class="fmavi"><span class="fmavi1">', $member['karma'], '</span></p></td></tr>';
}echo '</table></td>

<td width="18%" valign="top"><table width="100%"><tr>
<td width="25%" align="right"><span class="smalltext"><b>' . $txt['Full9'] . '</b></span></td></tr>';
foreach ($context['top_starters'] as $poster)
{echo '
<tr><td width="75%" valign="top"><div style="background-position: 0px -44px;"></div><span class="smalltext">', $poster['link'], '</span></td>
<td width="25%" align="right" valign="top"><p class="fmavi"><span class="fmavi1">', $poster['num_topics'], '</span></p></td></tr>';
}echo '</table></td>

<td width="30%" valign="top"><table width="100%"><tr>
<td width="80%"><span class="smalltext"><b>' . $txt['Full9'] . '</b></span></td>
<td width="20%" align="right"><span class="smalltext"><b>' . $txt['Full10'] . '</b></span></td></tr>';
foreach ($context['top_topics_views'] as $topic)
{
echo '
<tr><td width="80%" valign="top"><div style="background-position: 0px -198px;"></div><span class="smalltext">', $topic['link'], '</span></td>
<td width="20%" align="right" valign="top"><p class="fmavi"><span class="fmavi1">', $topic['num_views'], '</span></p></td></tr>';
}
echo '</table></td>
<td width="14%" valign="top"><table width="100%"><tr>
<td width="100%"><span class="smalltext"><b>' . $txt['Full6'] . '</b></span></td></tr>';
foreach ($context['new_members'] as $poster)
{echo '
<tr><td width="100%" valign="top"><div style="background-position: 0px -88px;"></div><span class="smalltext">',$poster['link'], '</span></td></tr>';
}echo '</table></td></tr>
<tr>
<td width="100%" colspan="5" height="0"><table width="100%">
<tr class="titlebg">
<td width="30%"><span class="smalltext"><b>' . $txt['Full11'] . '</b></span></td>
<td width="30%"><span class="smalltext"><b>' . $txt['Full12'] . '</b></span></td>
<td width="17%"><span class="smalltext"><b>' . $txt['Full13'] . '</b></span></td>
<td width="23%"><span class="smalltext"><b>' . $txt['Full14'] . '</b></span>' . $txt['Full15'] . '</td></tr></table>
<table  cellspacing="1" width="100%" cellpadding="0"  border="0">';
if (!empty($context['latest_posts']))
foreach ($context['latest_posts'] as $post)
echo '
<tr><td valign="top" width="30%"><div style="background-position: 0px -110px;"></div><span class="smalltext">', $post['board']['link'],  '</span></td>
<td valign="top" width="30%"><div style="background-position: 0px -132px;"></div><span class="smalltext"><a href="',$post['href'],'">', $post['short_subject'], '</a></span></td>
<td valign="top" width="17%"><div style="background-position: 0px -154px;"></div><span class="smalltext">', $post['poster']['link'],'</span></td>
<td valign="top" width="23%"><div style="background-position: 0px -176px;"></div><span class="smalltext">', $post['time'], '</span></td></tr>';
echo '</table></td></tr></table>';

Boardindex.template.php de
function template_main()
{
global $context, $settings, $options, $txt, $scripturl, $modSettings;

Sonrasına ekleyin.

3 Soru : 2 sorudaki ilk verdiğimiz mod istediğiniz yere reklam eklemenizi sağlıyor.

Hatalar vb. olabilir konunun altından devam edelim.İyi Çalışmalar.

1. 632

2. 251

Teşekkür ederim. @CeeMoo

1. 632

2. 251
03 Ağu 2015 11:20 #4 Son düzenlenme: 03 Ağu 2015 11:27 Pandora
Arkadaşlar birde favicon.ico gözükmüyor bende piyasadakileri denedim fakat olmadı nasıl yapabilirim.

Yardımlarınızı Bekliyorum.

Arkadaşlar bide profil alanındaki kullanıcı ismini ortalamadı. Dediğinizin aynısı yaptım.Fakat olmadı

index.css 'yi eke koyuyorum. Sitemede bakabilirsiniz.

@CeeMoo

@snrj

*

1. 1,179

2. 117

3. 390
index.css değişiklik gözükmüyor.
Bul : 2238 satırda.
}
değiş:
    text-align: center;
}
Denendi.

Favicon için kullandığın temanın index.template.php aç ve
<head> öncesine ekle
<link rel="Shortcut Icon" href="http://www.smf.konusal.com/favicon.ico" type="image/x-icon" />Kendine göre düzenle urli.

1. 632

2. 251
03 Ağu 2015 17:52 #6 Son düzenlenme: 03 Ağu 2015 19:22 Pandora
Teşekkür ederim oldu.

Bazı eklentileri yüklerken bu hata ile karşılaşıyorum;

Paket Yüklenirken Hata Oluştu
 Paket yüklenirken en az bir hata oluşmuştur. Yedek almadıysanız yükleme işlemine devam etmemeniz önerilir. Bu hatanın nedeni yüklemek istediğiniz paketin forum'unuzda yüklü olan başka bir paketle çakışması, paketteki bir hata, paketin sorunsuz çalışması için sizde yüklü olmayan başka bir pakete ihtiyaç duyması veya paketin SMF'nin farklı bir sürümü için yazılmış olması olabilir.

çözümü varmıdır.yüklüyor fakat yarım yamalak oluyor eklenti.

2. bir sorumda birine moderatörlük yazdım diyelim sadece mod olduğu bölümde rütbesi gözüküyor diğer yerlerde yeni üye rütbesi gözküyor

her bölümde modluk rütbesi gözükmesi için ne yapabilirim.

3.bir sorumda haberler kısmını oluşturdum oraya istediğimi nasıl yazıcam.Orjinali böyle SMF - Just Installed! yazıyor.

@CeeMoo

@snrj

*

1. 1,179

2. 117

3. 390

Bir şey değil.

1 Soru : Bazı eklentileri yüklerken hata almanızın sebebi mod kurulurken belirlenen kodların sonrasına veya öncesine yazılır temanız ve kodlarınızda azcık değişiklik bu sıkınıtıyı ortaya çıkarıyor.Kısacası modlar varsayılan tema ve sistem ile kodlanmıştır.
 - Hata aldığınız kısmı belirtilen kırmızı yerden bakarak uygulayabilirsiniz.

2 Soru : 2 tür modvar bölüm modu tüm sistemden sorumlu mod :) Sizin dediğiniz global moderatör.Yani bölüm moderatör tüm sistemden sorumluya ise global moderatörlük vericeksiniz.

3 Soru : Admin Paneli > Temel > Haberler ve Bültenler.

K.Gelsin İyi Çalışmalar.

1. 632

2. 251
Teşekkür ederim.

Bir sorum daha olacak kusura bakmayın :)

Mesela konuya cevap yazdıktan sonra konuya geri dön herkeste işaretli olması gerekiyor.

Saat ayarları var ben kendimde güzelce ayarlardım fakat bunların hepsi herkeste olması gerekiyor

acaba böyle bir bölüm varmı ?

@CeeMoo

@snrj

*

1. 3,108

2. 587

3. 1001
temalar ve görünüm ayarları > üye seçenekleri bölümünü biraz kurcala

bu arada farklı sorular için farklı konular açın thanks

MENU ×