24 Oca 2021 11:19 Yeni Konu Oluştur

Haberler:

Sitemiz Smf 2.1 ve Smf 2.0 sürümleri için Destek ve Tema paylaşım forumudur

Test sonucuna göre gruplardan birisine atanma.

Başlatan skyrem, 08 Tem 2015 04:31

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

1. 632

2. 250

Merhabalar,

Sitemde 4 adet grup var ve ben 6 soruluk bir test sonucuna göre bu binalardan birisine üyenin otomatik gönderilmesini soracaktım. Böyle bir mod yok biliyorum fakat manuel olarak şablonu ya da yardımcı olabilecek arkadaşlar var mı diye konu açmak istedim.

Örnek:

Soru 1 : ...?
A) ... Bu cevabı veren X grubuna.
B) ... Bu cevabı veren Y grubuna
C) ... Bu cevabı veren Z grubuna
D) ... Bu cevabı veren W grubuna

Bunun gibi 6 adet sorum var ve test sitelerinde "Hangi x filmi karakterin?" gibi soruların mantığından çalıştırabileceğim ve cevaba göre üyenin o gruba otomatik gönderebileceğim bir kod şablonu ya da mod var mıdır sizlerden duymak istedim.

İyi günler.

*

1. 1,076

2. 98

3. 282
Dediğiniz mantık zaten var.Eğer kurduğunuz grupların üyeler tarafından seçilebilir yaparsanız üyelik ayarlarından kişi istediği gruba girebilir.

http://smf.konusal.com/index.php?action=profile;area=groupmembership;u=56

Yani siz gruplarınızı oluşturacaksınız ve minik bir duyuru ile kullanıcıların istediği grubu seçmelerini belirticeksiniz.Mesela şuan forumumuzda smf kopat kısmana istiyen kişi katılabiliyor.

Link çalışmaz ise : Profil > Grup Profili demeniz yeterlidir.

1. 632

2. 250
Alıntı yapılan: CeeMoo - 08 Tem 2015 17:16Dediğiniz mantık zaten var.Eğer kurduğunuz grupların üyeler tarafından seçilebilir yaparsanız üyelik ayarlarından kişi istediği gruba girebilir.

http://smf.konusal.com/index.php?action=profile;area=groupmembership;u=56

Yani siz gruplarınızı oluşturacaksınız ve minik bir duyuru ile kullanıcıların istediği grubu seçmelerini belirticeksiniz.Mesela şuan forumumuzda smf kopat kısmana istiyen kişi katılabiliyor.

Link çalışmaz ise : Profil > Grup Profili demeniz yeterlidir.

Yanıtınız için teşekkür ederim fakat benim dediğim olay üyeler istedikleri gruba değil de, bir 6 soruluk test sonucu cevaplarına göre sistem tarafından otomatik yerleştirilecekler.

Mesela basit bir örnek vermek gerekirse;

Soru 1: Kavga eder misin?
A Ederim
B Etmem

Soru 2: Çevrendekileri üzer misin?
A Evet
B Hayır

Mesela bu soruların 2'sine de A şıkkını seçen bir üye "Agresif" adlı gruba gitmesi gibi. Ya da tam tersi B işaretleyenler "İyimser" grubuna gitmesi gibi. Benim sorularım bir film serisi hakkında olacak biraz daha farklı. :)

Bunun içinde özel bir php kod yazmak gerekiyor sanırım SMF ile bağlantılı.

*

1. 1,076

2. 98

3. 282

Malesef bir bilgim yok.

MENU ×