İlk Mesajı Herkesin, Diğer Mesajları Sadece Üyelerin Görebilmesi?

Başlatan akorkut, 06 Mar 2015 15:19

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

**

1. 50

2. 12

3. 4

Merhaba. Baya aradım ama tam olarak istediğimi bulamadım. Sitenin çalışma mantığı, genelde üyeler soru soruyor ve bilenler cevaplıyor. Yani ilk mesaj genelde soru, diğerleri cevap oluyor.
Bu durumda ilk mesaj genelde herkesin arama motorları ile aradığı şeyler oluyor. Bu nedenle ilk mesaj herkese açık, diğerleri sadece üyelerce görülebilir olsun istiyorum.
bu konuda yardımcı olabilir misiniz?

*

1. 1,140

2. 106

3. 344
simplemachines.org bu konu vardı.Cevaplanmıştıda oraya bakarsanız bulursun.Ben bakayım bulursam söylerim.

Sitede wordpress tarzı yorum kısmı var ona bir bakın.O mantıkda ilk mesaj ile diğer tüm mesajlar ayrılıyor.Eğer beğenirseniz yapın ondan sonra tekrar konuya yazın bakalım.Ben tam hatırlamıyorum 2 yorumlara giriş yapmayanlara kapatırsınız.Yardım eden çıkıcaktır.

**

1. 50

2. 12

3. 4
Alıntı yapılan: CeeMoo - 06 Mar 2015 17:36simplemachines.org bu konu vardı.Cevaplanmıştıda oraya bakarsanız bulursun.Ben bakayım bulursam söylerim.

Sitede wordpress tarzı yorum kısmı var ona bir bakın.O mantıkda ilk mesaj ile diğer tüm mesajlar ayrılıyor.Eğer beğenirseniz yapın ondan sonra tekrar konuya yazın bakalım.Ben tam hatırlamıyorum 2 yorumlara giriş yapmayanlara kapatırsınız.Yardım eden çıkıcaktır.
İlginiz için teşekkür ederim, ancak simplemachine.org da da aradım ama bulamadım.

*

1. 1,140

2. 106

3. 344

Yaw orda cevaplanmıştı :D ne ettiler bende bulamadım.Pek hazırlıklı olmadığım için yardım edemicem kusuruma bakmayın.Bakın başkası cevaplamazsa burdaki konudaki http://smf.konusal.com/index.php?topic=102.msg160#msg160  yorumları ilk mesajdan ayırın daha sonra smfde if(giriş yapmış ise) ile yapılabilir.(Hatırlamadığım için böyle yazdım.)

*

1. 3,094

2. 585

3. 983
istediğiniz alttaki şekilde elde edebilirsiniz

temanızda (yoksa default temada)
Display.template.php
bul
// Show the post itself, finally!
echo '
<div class="post">';

if (!$message['approved'] && $message['member']['id'] != 0 && $message['member']['id'] == $context['user']['id'])
echo '
<div class="approve_post">
', $txt['post_awaiting_approval'], '
</div>';
echo '
<div class="inner" id="msg_', $message['id'], '"', '>', $message['body'], '</div>
</div>';

değiştir
echo '
<div class="post">';

if (!$message['approved'] && $message['member']['id'] != 0 && $message['member']['id'] == $context['user']['id'])
echo '
</div><div class="inner" id="msg_', $message['id'], '"', '>';
if ($context['user']['is_logged'])
{echo '', $message['body'], '';}
elseif (!empty($context['show_login_bar']))
{if ($message['id'] == $context['first_message'])
echo '', $message['body'], '';
else
echo '', sprintf($txt['welcome_guest'], $txt['guest_title']), '';
}
echo '</div></div>';

**

1. 50

2. 12

3. 4
Çok teşekkür ederim.  Her zamanki gibi harikasınız.

Aşağıda kırmızı ile yazdığım yer yanlış oldu, farkındayım ama düzenleyemedim. Birde rengi farklı olsaydı yazıların harika olurdu..

Alıntı Yap//-------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Show the post itself, finally!
 echo '
 <div class="post"><br><br><br> Ulasmaya Calistiginiz Alan Sadece Uyelere Ozeldir.<br>';

echo '
 </div><div class="inner" id="msg_', $message['id'], '"', '> ';
 else
 }
 echo '</div></div>';

Not : eğer bunu mod haline getirirseniz bence çok mükemmel olur.

*

1. 1,140

2. 106

3. 344
echo '
 <div class="post"><br /><br /><br /> Ulasmaya Calistiginiz Alan Sadece Uyelere Ozeldir.<br />';

Şöyle bir deneyin.

**

1. 50

2. 12

3. 4

Alıntı Yap// Show the post itself, finally!
 echo '
 <div class="post">';

echo '
 else
echo '
 <div class="post"><br /><br /><br /> Ulasmaya Calistiginiz Alan Sadece Uyelere Ozeldir.<br />';

}
 echo '</div></div>';
Bu şekilde mi deneyeceğiz?

*

1. 3,094

2. 585

3. 983
 echo '
 <div class="post">';

echo '
 else
echo '<br /><br /><font size="6"><font color="red"> Ulasmaya Calistiginiz Alan Sadece Uyelere Ozeldir.</font></font><br /><br />', sprintf($txt['welcome_guest'], $txt['guest_title']), '';
 }
 echo '</div></div>';

1. 504

2. 84

3. 114
hey gidi dünya..

**

1. 50

2. 12

3. 4
Merhaba.
Sayın Snrj,  teşekkür ederim.

Alıntı yapılan: Replikacep - 17 Mar 2015 23:13Yaf gizleyince bootlar nasil gorecek yazilanlari

İlk mesajda yazmıştım. Benim sitem daha çok soru cevap mantığı üzerinde çalışıyor. Genelde herkesin arama motorlarında aradığı şeyler ilk mesajda oluyor. Onu da sanırım bu haliyle arama motorları okur.  :o

MENU ×