Mesaj İçeriği Olarak Yönetici Tarafından PHP Kodu Girilmesi

Başlatan akorkut, 18 Şub 2015 15:42

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

**

1. 50

2. 12

3. 4

Merhaba.
Elimde Resmi Gazeteden hergün yayınlanan verileri çeken php ile yazılmış   bir kod var.
1- Acaba bu kodu SMF forumda mesaj kısmına  gibi bir kod ile yazabilir miyim? yani [php ]  kodlar buraya [/php] gibi bir yapı var mı?
2-Post Scheduler (Zaman ayarlı konu gönderme modu) gibi ama sadece saati bizim belirleyeceğimiz, ama gün'ü kendisinin seçeceği bir  mod var mıdır?

Özetle; siteye, hergün resmi gazetede yayınlanan bilgilerin başlıklarını ve linklerini (php kodu ile bunu elde edebiliyorum), günün belli saatlerinde otomatik olarak yazdırabilecek (Post Scheduler benzeri mod ile) bir kurgu.

*

1. 3,078

2. 584

3. 964
1 benim bildiğim henüz böyle bir mod yok denemedim ama şöle birşey deneyebilirsiniz
[html]<?php   kodlar buraya    ?>[/html]
2 sorunuzu içinde bildiğim böyle bir mod olmadığı Post Scheduler yeterli bence neden saati belileyip günü belirmek istedemidiğinizde anlamış değilim

**

1. 50

2. 12

3. 4
Merhaba.

Aslında  yazdıktan sonra mantıksal bir hata yaptığımı anladım.

Olay şöyle : Resmi gazetede hergün yeni kanun, yönetmelik tebliğ vs vs yayınlanıyor. Yani hergün bir kere değişiyor ve sayfa genelde (bugüne kadar) hep gece 12 de yenileniyor. Amacım; Post Scheduler benzeri bir mod ile hergün sabah 7'de (veya başka bir saatte) başkabir işleme gerek kalmaksızın,  bendeki php kodunu siteye mesaj olarak otomatik olarak göndertmek ve resmi gazete verilerini mesaj olarak siteye ekletmekti.

Sonra aklıma bendeki php kodlarının; içinde bulunulan günün tarihinini alıp, o tarihe göre işlem yaptığı geldi. Yani kaç mesaj açılırsa açılsın sonuçta tüm mesajlar yine içinde bulunulan günün tarihine göre veri çekeceği için hangi başlığa girilirse girilsin hep aynı mesaj olacak.  Yani bendeki kod ile bu işlemi yapmam mümkün değil :) 

**

1. 50

2. 12

3. 4

Merhaba.Bu kodu denedim, boş dönüyor.

[html]
<?php 
echo ("Merhaba Evren");

?>

[/html]

*

1. 3,078

2. 584

3. 964

**

1. 50

2. 12

3. 4
Alıntı yapılan: snrj - 19 Şub 2015 17:56üstteki mesajdada sölemiştim denemediğimi ama neyse :S :o

Merhaba.
Merak eden bir başkası olursa boşuna uğraşmasın diye bilgilendirme amaçlı yazmıştım.
Paylaşım, sadece kodları değil,sonuçları da paylaşmaktır diye düşünenlerdenim ;D

*

1. 3,078

2. 584

3. 964

MENU ×