18 Mar 2022 07:16 Yeni Konu Oluştur

Haberler:

Sitemiz Smf 2.1 ve Smf 2.0 sürümleri için Destek ve Tema paylaşım forumudur


SpinaBifidaTurkey.Com

Başlatan spina bifida, 29 Mar 2015 07:27

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte. 1. 632

 2. 251

Alıntı yapılan: bolubeyi - 24 Haz 2011 10:37
 • Bazı site parametreleri:
  Sınırlı bir içeriğe sahip ve hedef kitlesi düşük bir site için sanırım kabul edilebilir değerler.
     
  • Sitenin Amacı:
   Sitemiz doğumsal bir kusur olan spina bifida ve spina bifidanın neden olduğu sekonder hastalıklardan muzdarip olan aileleri bir araya getirip, birbirlerinin bilgi ve tecrübe birikiminden faydalanmalarını sağlamak ve sitemiz sayesinde sitemize ulaşabilen insanları spina bifida hakkında bilgilendirerek bundan böyle spina bifidalı doğumların önlenmesine katkıda bulunmaktır. Sitemizde spina bifida haricinde çok sınırlı bir içerik bulunmaktadır. Sitemizi genel forum sitesi görünümüne sokabilecek  içeriklerden şiddetle kaçınıyoruz.
  • Sitenin yaşı: 10
  • Sitenin Tasarımı:
   Site alt yapısı ilk kurulduğunda bir kaç html sayfadan ibaret idi. Daha sonraları ccportal, smf + mkportal, smf + tiny portal denemeleri oldu. Şu an sitemizin alt yapısını smf forum sistemi oluşturuyor. Smf forum sistemimiz simple portal gibi değişik paket ve manuel modifikasyonlar ve birçok html sayfa ile desteklenmiştir.
  • Hedef kitlemiz: Sitemiz konusu ve içeriği itibarıyla toplumda çok sınırlı bir kesime hitap etmektedir. Hedef kitlemiz öncelikli olarak spina bifidadan muzdarip insanlardır. Hedef kitlemize ulaşmada bir problem yaşamıyoruz. Spina Bifida anahtar kelimesiyle yapılan google aramasında ilk bir ya da iki sırada çıkmaktayız.
   • Eksiklerimiz:
    Sitemiz çok sık aralıklarla görsel ve içerik olarak güncellenmektedir. Kodlamada bir problem yaşamıyoruz. Fakat güncellemeler sırasında grafik işlerinden profosyonel bir yardımcımız olmadığı için sıkıntılar yaşıyoruz. Zaman zaman destek sitelerinden grafik isteklerimiz oluyor. Bize yardımcı olabilecek bir grafiker olduğunda sitemizi daha görsel bir hale getirebilmek mümkün olacaktır.

    Sitemizin kendi yazılımı yoktur. Smf forum sistemi kullanılmaktadır. Bakalım bizi nereye kadar götürecek? İlerleyen zamanlarda sitenin alt yapısında kendi yazılımımızı oluşturup smf ile desteklemeyi düşünüyoruz. Ancak kendi yazılımızla daha başarılı olacağımız kanaatindeyiz.

     

  *

  1. 3,147

  2. 589

  3. 1014
  başarılı bir site için başarılar demek doğru olmaz heralde :D
  başarıların devamını dileyelim ozmn hasan abi  1. 632

  2. 251
  teşekkür ederim. konu editleyemiyorum.

  *

  1. 3,147

  2. 589

  3. 1014

  kendi konularınızı düzenleyebilirsiniz
  izinler verilmiş


  MENU ×