30 Tem 2021 10:40 Yeni Konu Oluştur

Haberler:

Üye kayıt esnasında E-posta adresinizin doğru olduğuna ve Aktivasyon Mailinize bakmayı unutmayın.

eski veritabanında olan e mail adresini değiştirmek hakkında.

Başlatan 06ensar, 26 Oca 2015 04:04

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

1. 632

2. 251

merhabalar eski bir veritabanını kurmuş olduğum yeni foruma yükleme yaptım e posta ayarlarını ve sunucu adreslerini girdim ancak forum üzerinden gönderdiğim e postalarda eski veritabanında olan mail adresim den gönderilmiş gösteriyor oysa admin olarak bütün girişlerimi yeni mail adresim olarak girdim..acaba bu eski mail e postam nerde yer alabilir,phpmyadminde nereye bakmalıyım..teşekkürler.

*

1. 3,096

2. 585

3. 985
Yönetim>Yapılandırma>sunucu ayarları>genel deki mail adresini de düzelttiniz mi
+
Settigns.php de ayarları kontrol ediniz
$webmaster_email =
+
cpanelden email ayarlarına göz atın yönlendirme söz konusu olabilir

1. 632

2. 251
phpmyadmin içeriğinde bulamadım ama datebase içeriğini indirip baktığımda...'mail_from', 'ensar@cihadehli.net'),  burada eski mail adresimi gördüm ,bunun nerede olduğunu bulamadım..

Alıntı yapılan: snrj - 26 Oca 2015 14:40Yönetim>Yapılandırma>sunucu ayarları>genel deki mail adresini de düzelttiniz mi
+
Settigns.php de ayarları kontrol ediniz
$webmaster_email =
+
cpanelden email ayarlarına göz atın yönlendirme söz konusu olabilir

onlar doğru hepsi yeni mail adresimle eşleşiyor.

*

1. 3,096

2. 585

3. 985

veritabanı ile bir alakası yok diye biliyorum gerekli olan mail adresini settings.php den alıp ona göre gönderme yapılıyor diye biliyorum ne yazkki bu konuda pek fazla ayrıntılı bir bilgim yok

1. 632

2. 251
Alıntı yapılan: snrj - 26 Oca 2015 17:18veritabanı ile bir alakası yok diye biliyorum gerekli olan mail adresini settings.php den alıp ona göre gönderme yapılıyor diye biliyorum ne yazkki bu konuda pek fazla ayrıntılı bir bilgim yok

evet yeni oluşturulmuş datebase ile o şekilde yapılıyor ama benim yüklediğim eski datebase olduğu için mevcut e mail adreside mevcut veritabanı tabloların birinin içinde olmalıki o mail adresi üzerinden gönderme yapıyor..yukarıda göstediğim mail adresi o eskisi olan..işte bu nerede kayırlı diye datebase içerisine baktığımda görebildim..ama hangi tabloda yer aldığını bulamadım.

1. 632

2. 251
sorunu phpmyadminden smf.setting.php yi dışarı aktarıp söz konusu eski mail adreslerini silip yeniden düzenleyip sql ile içeri aktardım..şu anda doğru mail adresinden gönderim oluyor.

*

1. 3,096

2. 585

3. 985

MENU ×