17 May 2021 04:21 Yeni Konu Oluştur

Haberler:

Sitemiz Smf 2.1 ve Smf 2.0 sürümleri için Destek ve Tema paylaşım forumudur

Haberler bölümü hakkında sorun

Başlatan emirhantetik, 25 Oca 2015 18:20

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

1. 632

2. 251

hocam selamın aleykum bir sorunum var haber bölümünü aktif hale getirdiğimde 2 tane aynı haber paylaşmam gerekiyor mesela paylaştım diyelim anasayfadaki haberler bölümünde de oluyor sitenin sağ üst köşesinde de şimdi ben sağ üst kosede mesela sadece bir tane haber göstermek istesem orayada hoş geldiniz gibi bişi yazsam sadece o bölümde o gözükse bunu nasıl yapacağım. saygılar daha iyi anlamanız için resim ;

1. 499

2. 83

3. 107
Kullandığınız temanın index.template.php dosyasında ,

Bul ;

<div class="news">
<h2>', $txt['news'], ': </h2>
<p>', $context['random_news_line'], '</p>
</div>

Değiştir ;

<div class="news">
<h2>Yöneticiden Mesaj</h2>
<p>Sitemize hoş geldiniz, umarız iyi vakit geçirirsiniz.</p>
</div>

İstediğin mesajı yazabilirsin.

Admin panelden duyuruları yazdığında da ana sayfada göstermek istediğinde Admin Panel / Kullanılan Tema/ "Forum ana sayfasında haber bölümünü etkinleştir:" bölümünü etkinleştirdiğin zaman gösterebilirsin.

hey gidi dünya..

1. 632

2. 251

hallettim hocam Allah razı olsun :) yalnız verdiğiniz kodda sonda yazan </div> değiştirildiğinde kodlamada hata veriyor sitede anasayfa açılmıyor şu şekilde </div>'; orj haliyle bıraktığımda hata vermedi :)

1. 499

2. 83

3. 107

Dikkat edersen iki kodda da sonuna '; işareti koymamışım, yani orayı ellemeden kodları değiştir denilmiş. :)
Sonrasındaki '; işaretini sil dememişim, silme de dememişim. '; işaretinden önceki kısmı değiştirdiğinde sorun olmazdı :)
hey gidi dünya..

*

1. 3,078

2. 584

3. 964
php de en ufak hata böyle bir hata verdiyor ne yazıkki

MENU ×