15 May 2021 22:59 Yeni Konu Oluştur

Haberler:

Sitemiz Smf 2.1 ve Smf 2.0 sürümleri için Destek ve Tema paylaşım forumudur

Yazı Editöründe Değişiklik Nasıl Yapılır?

Başlatan medeniyetmuhendisi, 30 Ara 2014 08:35

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

1. 118

2. 35

3. 19

Smf nin kendi yazı editöründe sıkıntılar yaşadığım için SCEditör yükledim lakin buradaki yazı renkleri tonunda değil... kırmızı istiyorum 30 tane kırmızı var hiç biri gerçek kırmızı değil vs..  bu renklerin teke indirilmesini istiyorum bu editörde ki değişikliği nasıl yapabilirim yani aşağıda resimlerle anlayacaksınız..  yazıyla anlatamadığımı düşünüyorum :D

*

1. 1,120

2. 105

3. 318
bilgim yok ama şöyle birşey yapabiliriniz color=red  diyerek kırmızınıza kavuşmuş olursunuz.

*

1. 118

2. 35

3. 19
Alıntı yapılan: CeeMoo - 30 Ara 2014 12:53bilgim yok ama şöyle birşey yapabiliriniz color=red  diyerek kırmızınıza kavuşmuş olursunuz.

zaten her yazıda konu başlıklarını düzenlerken ben kendim öyle değiştiriyorum ama bir zamandan sonra insan yoruluyor :D

1. 632

2. 251

googleedn istediğiniz renk kodlarını bulun sonra ordaki renk kodlarıyla degisin mesela kırmızı yok ordaki herhangi bi rengin arkaplan rengini kırmızı yapın sonra yazı renginide kırmızı yapın olr heralde emin degilim am a  bi deneyin isterseniz :D

1. 632

2. 251
Bu ediör sadece 2.1 de var

Alıntı yapılan: medeniyetmuhendisi - 30 Ara 2014 08:35Smf nin kendi yazı editöründe sıkıntılar yaşadığım için SCEditör yükledim lakin buradaki yazı renkleri tonunda değil... kırmızı istiyorum 30 tane kırmızı var hiç biri gerçek kırmızı değil vs..  bu renklerin teke indirilmesini istiyorum bu editörde ki değişikliği nasıl yapabilirim yani aşağıda resimlerle anlayacaksınız..  yazıyla anlatamadığımı düşünüyorum :D

*

1. 118

2. 35

3. 19
arkadaşlar ben başka birşey soruyorum aldığım cevaplar farklı farklı oldu :D demek istediğim editör kodlarıyla oynayıp renk gruplarını genlleyip mavi, kırmızı vs. yapabilir miyim böyle bir imkan var mı

*

1. 3,078

2. 584

3. 964
bu konuda pek bir bilgim yok ama jquery.sceditor.js dosyasında şu kısımı düzenlemeniz gerekiyor detaylı bilgi için bu siteye http://www.sceditor.com/documentation/options/  bakabilirsiniz

// START_COMMAND: Colour
color: {
_dropDown: function(editor, caller, callback) {
var i, x, color, colors,
genColor     = {r: 255, g: 255, b: 255},
content      = $("<div />"),
colorColumns = editor.opts.colors?editor.opts.colors.split("|"):new Array(21),
// IE is slow at string concation so use an array
html         = [],
cmd          = $.sceditor.command.get('color');

if(!cmd._htmlCache)
{
for (i=0; i < colorColumns.length; ++i)
{
colors = colorColumns[i]?colorColumns[i].split(","):new Array(21);

html.push('<div class="sceditor-color-column">');
for (x=0; x < colors.length; ++x)
{
// use pre defined colour if can otherwise use the generated color
color = colors[x] || "#" + genColor.r.toString(16) + genColor.g.toString(16) + genColor.b.toString(16);

html.push('<a href="#" class="sceditor-color-option" style="background-color: '+color+'" data-color="'+color+'"></a>');

// calculate the next generated color
if(x%5===0)
{
genColor.g -= 51;
genColor.b = 255;
}
else
genColor.b -= 51;
}
html.push('</div>');

// calculate the next generated color
if(i%5===0)