24 Tem 2021 20:54 Yeni Konu Oluştur

Haberler:

Üye kayıt esnasında E-posta adresinizin doğru olduğuna ve Aktivasyon Mailinize bakmayı unutmayın.

Veritabanı hatası

Başlatan Nofear, 24 Kas 2014 18:13

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

1. 632

2. 251

Merhaba arkadaşlar,

Sorunun hosting firmasından kaynaklandığını düşünüyordum fakat, hosting firmasının cevabı aşağıdaki gibi.
Uzun süre bekledikten sonra forum açılıyor fakat veritanabı hatası veriyor, yardımcı olabilir misiniz?

hata şu şekilde,

Table './civictr_forum/ctr_log_online' is marked as crashed and should be repaired
Dosya: /home/civictr/public_html/Sources/Subs.php
Satır: 2708

Hosting firmasının cevabı,
sunucudaki veritabanı ve mysql hesabınız düzgün çalışmaktadır. Mevcut mysql hesabınızın parolasını yeniden oluşturarak da test ettim, herhangi bir problem görmedim. Test amaçlı olarak public_html/test.php dosyasına bakabilirsiniz. Uygulamanızın forumlarında da problem için arama yapabilirsiniz.

*

1. 3,094

2. 585

3. 983
phpmyadmin den tabloları onar yapın düzelecektir
düzelmezse subs php dosyanızı ekleyin bakalım

1. 632

2. 251
Tabloları onar şu şekilde mi oluyor doğru mu yapmışım?

[IMG]http://i.imgur.com/qkOI6Ld.jpg[/img]

*

1. 3,094

2. 585

3. 983

şuan siteniz açılıyor ama çok yavaş admin panelden bakımlarınızıda yapın
hostunuzdan kaynaklı olduğunu düşünüyorum sorunun bu kadar yavaş açılmaması gerekirdi

1. 632

2. 251
Sorun çözüldü teşekkür ederim.
Hız şu an düzeldi, admin panelden yine de bir şeyler yapmama gerek var mı?

*

1. 1,140

2. 106

3. 344
Bu tip sorunlarla karşılaşmamanız için admin panelden bakımları yapmanız gerekiyor

1. 632

2. 251
Arkadaşlar ben hiç bir işlem yapmadan, forum bakım moduna girdi, problem hostingden mi kaynaklanıyor, yada yine tablo onarma mı yapmam gerekiyor?

Maintenance Mode

Okay faithful users...we're attempting to restore an older backup of the database...news will be posted once we're back!

1. 632

2. 251

Bakım modunu ayarlardan kapattım fakat bu seferde bağlantı problemi çıktı

Connection Problems

Sorry, SMF was unable to connect to the database. This may be caused by the server being busy. Please try again later.

1. 504

2. 84

3. 114
veri tabanına baglanılmıyor proplem bu
hey gidi dünya..

1. 504

2. 84

3. 114
özelden  cpanel bilgileri ve ftp  bilgilerinizi veriniz   hostunuzu kontrol etmeyi düşünüyorum   dosya izinleri vs  belki  sorun sizdedir
hey gidi dünya..

1. 632

2. 251
Hocam hosting firması kendilerinde problem olmadığını söyledi, ayrları onar php de çalışmıyor.
Şifreleri vermeden çözemezmiyiz?

*

1. 3,094

2. 585

3. 983
Sorry, SMF was unable to connect to the database. This may be caused by the server being busy. Please try again later.

aldığınız hata bu settings.php deki ayarlarınız doğruysa bağlanmaması için bir sebeb yok
hostunuz sorun yok demiş ama demekki sunucu düzgün çalışmıyor
veritabanında veya dosyalarda bir hata olsa başka bir türlü hata vermesi gerekir

yinede settings.php dosyanızdaki bilgileri kontrol ediniz

1. 632

2. 251
Hocam anladığım kadarıyla bilgiler doğru, eski seting yedeğini de attım yine aynı, hosting firmasının cevabıda aşağıdaki gibi,

Sayın müşterimiz;

sunucu aktif çalışmaktadır herhangi bir problem yoktur.

*

1. 3,094

2. 585

3. 983
Alıntı yapılan: Nofear - 29 Kas 2014 21:15Hocam anladığım kadarıyla bilgiler doğru, eski seting yedeğini de attım yine aynı, hosting firmasının cevabıda aşağıdaki gibi,

Sayın müşterimiz;

bilgilerinizi özelden gönderin bir kontrol edelim

1. 632

2. 251
Alıntı yapılan: snrj - 29 Kas 2014 21:48
Alıntı yapılan: Nofear - 29 Kas 2014 21:15Hocam anladığım kadarıyla bilgiler doğru, eski seting yedeğini de attım yine aynı, hosting firmasının cevabıda aşağıdaki gibi,

Sayın müşterimiz;

bilgilerinizi özelden gönderin bir kontrol edelim

Hocam teşekkür ederim eline sağlık ;)

MENU ×