smf 2.1 beta 1 indirilmeye sunuldu

Başlatan snrj, 21 Kas 2014 17:40

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

 1. 3,094

 2. 585

 3. 983

smf 2.1 beta resmi sitede indirilmeye sunuldu http://download.simplemachines.org/
hala deneme sürümüdür ve resmi site tarafından önerilmemektedir

smf 2.1 beta için türkçe dil dosyasını burdan indirebilirsiniz

*

 1. 3,094

 2. 585

 3. 983
Alıntı yapılan: Antes - 21 Kas 2014 17:43Sayın kullanıcılar,

Simple Machines, SMF için gelecek yeni sürümünü açıklamaktan gurur duyar, SMF 2.1! Geçmiş 3 yıl içerisinde 2.1 sürümü içerisine çeşitli geliştiriciler tarafından toplamda 5500ün üzerinde commit yapılmıştır, beğeneceğinizi umut ettiğimiz yeni bir çok özellik ve geliştirme mevcuttur.

Uyarı! Bu ilk beta olup, içerisinde bir çok hata ve tamamlanmamış özellik olabilir, bu beta sürümünü asıl sitelerinizde kullanmamanızı öneririz.

Aşağıda 2.0dan bu yana yapılan değişikliklerin bir özeti mevcuttur. Daha detaylı bir karşılaştırma için lütfen aylık güncellemelerin olduğu Developers' Blog (ingilizce) ve GitHub repository (ingilizce) ve Wiki'ye "2.1 Features" göz atınız.
Türkçe olarak yayımlanan iki özet mayetli konu mevcuttur;
- Son Zamanlar - Güncellemeler
- Son Zamanlar - Güncellemeler - Bölüm II

 • Yeni responsive tasarımlı Curve2:
  SMF 2.0 Curve temasını tanıttı, SMF 2.1 de ise daha modern bir görünüm ile güncellenerek varsayılan temamız olarak Curve2 oluşturuldu! Curve2 responsive tasarım ile forumunuzun bir çok alanında akıllı telefon veya tabletleriniz ile rahatça gezinmenizi sağlamaktadır. Buna ek olarak bir çok irili ufaklı UI/UX geliştirmeleri yapılmıştır.
 • Bildirimler (Uyarılar):
  SMF'nin önceki sürümlerinde bildirimler e-posta ve ÖM ana kanalları üzerinden dağıtılmaktaydı. 2.1'de ise uyarılar sistemi getirilmiştir, bu sayede küçük veya büyük tüm bildirimlerinizi tek mekandan, e-posta veya ÖM kutunuza gitmeden görüntüleyebileceksiniz. Bildirim ayarları aynı zamanda merkezi bildirim tercihleri olarak çalışır ve hangi formatta bildirimleri: e-posta, bildirim veya hiç bir şekilde, almak istediğinizi belirleyebilirsiniz, forum içerisine yayılmış terchiler yerine hepsi bir arada. Yeni tercih merkezinde forum genelinde tercihleri ayarlamak yerine her bölüm ve konu için ayrı ayrı tercihlerinizi belirtebilir ve almak istediğiniz bildirimler üzerinde daha geniş bir kontrole sahip olabilirsiniz.
 • ÖM ve İleti taslakları:
  Hiç tarayıcı sekmenizi veya penceresini uzun bir ileti yazarken kapattınız mı? Ben bunu yazarken yaptım (tamamen orjinal çeviridir ben notepad++ kullanıyorum). Veya tek oturuşta iletiyi bitiremiyor ve daha sonra devam etmeyi mi umuyorsunuz O zaman, 2.1 içine tam olarak entegre edilmiş iletilerde ve ÖMlerde siz yazarken otomatik-kayıt etme özelliği olan taslaklar tam size göre.
 • Beğeni ve Bahsetme:
  Beğeni sistemi eklenmiş, mevcut Karma sistemi daha içerik odaklı bir sistem ile değiştirilmiştir. Sistem içsel olarak eklenti yapımcıları tarafından kendi içeriklerini beğenebilme olarak da genişletilebilmektedir.
  Kullanıcılar iletilerine daha fazla ilgi çekmek adına diğer üyelerden, internet standardı olan @görünenad sentaksı ile bahsedebilirler. Bu bildirim veya e-posta (alıcının tercihlerine bağlı değişir) gönderir ve bahsedilmeden onları haberdar eder.
 • Bir çok diğer şey!
  • Forum genelinde tam SSL desteği. (NOT: Sunucunuz üzerinde gerekli ayarlamaların olması ve sertifika gerektirir.)
  • Şifre hashleme yöntemi sha1'den bcrypt'e yükseltilmiştir.
  • Yönetici alanın da bir çok kullanım ve organizasyonal iyileştirmeler olmuştur. Bazı alanlar tekrar organize edilip farklı alanlara yerleştirilmiştir ve bazıları da genel olarak temizlenmiştir.
  • Moderatör alanın da bir çok kullanım yönlü iyileştirmeler olmuştur, bunlar zenginleştirilmiş konu raporları, moderatör notları ve diğer şeyler.
  • Üyegrupları talep ve onaylarında iyileştirmeler.
  • İzinler, kullanıcı profilleri, hesapları vb. için yeni izinler ile genişletilmiştir
  • Çekirdekten Gravatar desteği.
  • Kullanıcılar artık zaman farklarını yazmak yerine zaman bölgelerini seçebilirler.
  • jQuery varsayılan olarak eklenmiş ve bir çok özelliği çekirdekte kullanılmaya başlanmıştır.
  • SQLite için destek bırakılmıştır.
  • İç iyileştirmeler ile sağlanan daha az kaynak kullanımı ve genel hız iyileştirmeleri.
  • Sayısız iç ve dış iyileştirmeler!
Belirttiğimiz üzere, bu sadece bir özet mayetindedir. Burada belirtilmeyen bir çok özellik mevcuttur, kendinizi test sürüşüne hazırlayın!

Lütfen unutmayın bu SMF sürümü için gerekli olan en düşük sistem gereksinimleri, PHP 5.3.8+ ve MySQL 5.0.3+ veya PostgresSQL 8.0+ olarak yükseltilmiştir. Bunlardan düşük sürüm ile çalışan sunucularda SMF 2.1 çalışmayacaktır ve biz de desteklemeyeceğiz. Eğer sunucunuz eski sürüm ile çalışıyorsa, sunucu yazılımlarınızı güncelleyebilir veya eski SMF sürümünde kalabilirsiniz. SMF 2.1 ayrıca IE6/7 için desteği bırakmıştır fakat IE8/9 (önerilen IE10 ve üzeridir) ve benzeri özelliklere sahip tarayıcılar (Chrome, Safari, Firefox, Opera) ile çalışmaya devam edecektir.

Genel olarak yükleme ve yükseltme prosedürleri aynı olmasına karşın sitenizi 2.1 sürümüne güncelledikten sonra geriye dönüşü olmamaktadır, lütfen asıl sitenizi güncellemeden önce dikkatlice düşünün. Installing and Upgrading SMF (ingilizce) sayfasına göz atın. SMF 2.1 Beta 1'e paket yöneticisi üzerinden güncelleme yaparak geçemezsiniz; bunun yerine "Large Upgrade" paketini kullanmanız gerekmektedir. SMF 2.1 İndirme bölümünden edinilebilir.

Not: Bu ilk beta olduğu için dil paketleri veya çeviriler İngilizce dışında tamamlanmamış olabilir.

Saygılar,
Simple Machines Forum

*

 1. 1,140

 2. 106

 3. 344
Herşeyi geçtim sadece html 5 için geçeceğim :D gerisi gereksiz :D

*

 1. 3,094

 2. 585

 3. 983

Alıntı yapılan: tarantula901 - 22 Kas 2014 00:33Herşeyi geçtim sadece html 5 için geçeceğim :D gerisi gereksiz :D
:D

sitenizi türkçeye çevirdikten sonra giriş yap ve kayıt olda sorun yaşayanlar arkadaşlar
Login.turkish.php
bul
$txt['coppa_after_registration'] = ' ' . $context['forum_name'] . ' Kayıt olduğunuz için teşekkürler.<br><br>Fakat yaşınız {MINIMUM_AGE} yaşın altında olduğundan, yasal yükümlülükler gereği hesabınızı kullanmadan önce velinizden veya yasal koruyucunuzdan izin alınması gerekemtekdir. Hesabı etkinleştirme işlemleri için lütfen aşağıda ki formu yazdırın.;
değiştir
$txt['coppa_after_registration'] = ' ' . $context['forum_name'] . ' Kayıt olduğunuz için teşekkürler.<br><br>Fakat yaşınız {MINIMUM_AGE} yaşın altında olduğundan, yasal yükümlülükler gereği hesabınızı kullanmadan önce velinizden veya yasal koruyucunuzdan izin alınması gerekemtekdir. Hesabı etkinleştirme işlemleri için lütfen aşağıda ki formu yazdırın.';

****

 1. 504

 2. 84

 3. 114
22 Kas 2014 19:20 #4 Son düzenlenme: 22 Kas 2014 19:24 Replikacep
hahayt yenimi aklına düştü  bunu ben çoktan çözdüm  :D


arkadaşlar ekte verdigim dil paketini kullanın :)

hatasızdır
hatayı keşfettim    snrj arkadaşımızın tam olarak bahsettigi yerdir
hey gidi dünya..

****

 1. 504

 2. 84

 3. 114
Betadan çıksın hele bir de.
Tabii url yapısının da düzenlendiğini ( .html ) görünce anca geçerim.
Diğer türlü 2.X sürüme devam..
hey gidi dünya.. 1. 632

 2. 251
ben kullanıorum çok güzel  :))


MENU ×