24 Oca 2021 12:02 Yeni Konu Oluştur

Haberler:

Üye kayıt esnasında E-posta adresinizin doğru olduğuna ve Aktivasyon Mailinize bakmayı unutmayın.

SMF 2.0.8 den vBulletin 5.x geçiş

Başlatan Nofear, 10 Kas 2014 10:53

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

1. 632

2. 250
10 Kas 2014 10:53 Son düzenlenme: 10 Kas 2014 11:09 Nofear

Merhaba arkadaşlar, forumun veri tabanını smf den vbulletine geçirmek istiyorum, satın alma öncesi vbulletin sitesine açmış olduğum konu detayı aşağıdaki gibi.

Bu geçişte sorun yaşar mıyım, geçişle ilgili önerileriniz ve öngörüleriniz var mı?

Teşekkürler.

http://www.vbulletin.com/forum/forum/vbulletin-sales-and-feedback/vbulletin-pre-sales-questions/4195773-smf-2-vbulletin

*

1. 3,009

2. 582

3. 883
bu konuda bir bilgim yok ama size önerim ilk baş smf sitenizin yedeğini localhosta kurun ve vb null bir paketini localhost kurup deneme yapmanız
alttaki videoda nasıl smfden vb geçiş işlemi ( implex) yapılacağı anlatılıyor

http://vimeo.com/8352229

1. 632

2. 250
Hocam, geçiş sonrası googleda hit düşüşü veri kaybı vs. yaşarmıyız sizce?

*

1. 3,009

2. 582

3. 883

vb iyi bir sistem ilk zaman belki biraz düşüş olabilir ama sonra o açığı fazlasıyla kapatır diye tahmin ediyorum

ama bana sorarsanız ücretli bir sisteme geçme ihtiyacınız varmı diye bi kere daha düşünün derim
evet vb smf den daha iyi bir forum sistemi ama bu ücreti ödemeye değer mi buda size kalmış
ve bu arada vb destek sitelerinde bu sorunuza daha iyi cevap bulabilirsiniz iyi forumlar

1. 632

2. 250
SMF yi baska bir hosta taşımayı denedim fakat şuan hatalar alıyorum. Başka yere taşımak için anlatım olan bir konu varmı bulamadım?

*

1. 3,009

2. 582

3. 883
bu konuda sitemizde henüz ayrıntılı bir döküman oluşturmadık host değiştirdikten sonra dosya yollarını düzeltmeniz gerekir yoksa hata almanız normal
http://smf.konusal.com/index.php?topic=15.0
bu konudaki işlemleri yapınız

*

1. 1,076

2. 98

3. 282
Vbulletinden smf ye convert yapsanız yardımcı olurduk ama sız vb gecmeye calısıyorsunuz vb gecmek ıcın vb destek sıtelerınden destek alabılırsınız

1. 632

2. 250

Forumu başka hosta taşımayı deniyorum fakat onar.php yi çalıştırdığımda aşağıdaki hatayı verdi.

Bazı ayarlar veritabanına kaydedilemedi. Lütfen veritabanınızı kontrol edin

Çözümüyle ilgili herhangi birşey bulamadım ???

*

1. 3,009

2. 582

3. 883
21 Kas 2014 13:40 #8 Son düzenlenme: 21 Kas 2014 14:14 snrj
elle düzeltmeyi deneyin settings.php dosyasındaki ve phpmyadminde smf_settings ve smf_themes tablolarındaki dosya yolarını manuel düzeltebilirsiniz

yakında bununla ilgili bir video çekecem :D aklımda

şuanda çektim attım http://smf.konusal.com/index.php?topic=569.0
biraz hızlı ama mantığı çözersiniz:D

1. 632

2. 250
smf veri tabanı vbulletinde olmuyor çok denedim impex filan gene olmadı.. ayrıca merak ettim veritabanı nasıl dönüştürülüyor..

1. 632

2. 250
Merhaba arkadaşlar,

Yaklaşık 3 ay önce geçişi yaptık, vbulletin 5 lisansı aldık, foruma 4.2.2 sürümünü kurduk.
İlk izlenimlerim, geçiş sonrası forumun hiti arttı smfde bir yılda 500 üye kazanabilmiştik üç aylık süreçte 410 yeni üyemiz oldu.
Ayrıca tekil hit iki katına çıktı, google indexlemesi çok daha başarılı, seo kullanmıyoruz, sorularınız varsa elimden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışırım.

*

1. 8

2. 3
Alıntı yapılan: Nofear - 07 Mar 2015 11:16Merhaba arkadaşlar,

Yaklaşık 3 ay önce geçişi yaptık, vbulletin 5 lisansı aldık, foruma 4.2.2 sürümünü kurduk.
İlk izlenimlerim, geçiş sonrası forumun hiti arttı smfde bir yılda 500 üye kazanabilmiştik üç aylık süreçte 410 yeni üyemiz oldu.
Ayrıca tekil hit iki katına çıktı, google indexlemesi çok daha başarılı, seo kullanmıyoruz, sorularınız varsa elimden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışırım.

Konuyu hortlatmış olacağım ama gerçekten bu işler çok zor sms olunca bedava, bedava olmasına da emeklerin hepsi sadece boşa gitti inancı içindeyim maddi durum el verse bende vb geçeceğim. :( ama işin ucu maddi duruma gelince işin rengi anın da değişiyor. Ne kadar ücret ödediniz?

1. 632

2. 250
Merhaba arkadaşlar,

Nofear bende smf 2.0.11 sürümden vbulletin 5.2 ye (vbulletin lisansını aldım.) geçmek istiyorum. Fakat bir türlü yapamadım. Rica etsem yardımcı olabilir misin.

*

1. 1,076

2. 98

3. 282
vbulletinin destek sitelerinden destek almanız gerekiyor eğer siz vbulletinden smf geçiş isterseniz yardımcı oluruz.

MENU ×