Botlar Konu Açıyordu Engelledim Şimdide İleti Atıyorlar

Başlatan mavice, 21 Eyl 2014 21:44

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

1. 503

2. 83

3. 115

Merhaba ilklerde botun konu açtığını gördüm.Yaklaşık 1 haftadır var botlar fakat konu açmıyorlardı bende önemsemiyordum.Sabah saat 4 gibi gördüm konuyu kaldırdım ve üyelerin konu açmaları için 10 ileti sınırını getirdim.Buseferde konuya ileti attı.Çok araştırdım fakat bir türlü kesin çözüm bulamadım.Bir arkadaş bunu yapan hesaba ip ban at zaten 10-15 tanesi aynı ip yi kullanıyordur yazmış başka bir yerde çoğu hesaba ip ve host ban attım.Fakat hala tedirginim.Bu botların konulara ileti atmasını nasıl engelleyebilirim ne olur yardımcı olun.
hey gidi dünya..

1. 503

2. 83

3. 115
Merhaba,
Hocam botları maalesef ileti sınırı getirmek engellemez. Genellikle reklam amacı taşıyan bu botlar için ileti/konu açmanın hiçbir farkı yok. Yapmanız gereken aynı ip adresindeki bütün botları tespit etmeniz ve hepsini forumdan yasakladıktan sonra forumdaki Captcha seviyesini arttırmanız. Böylece üye olmalarını engelleyebilirsiniz. Ancak yine de bu yeterli olmayabilir. Birde kendiniz "15+8 kaç eder?" gibi sorular ekleyebilirsiniz. Soruların sürekli değiştiği modifikasyonlar da var onlarıda kullanabilirsiniz.
hey gidi dünya..

1. 503

2. 83

3. 115
turkce karekterli sorular sorun ve oncedn uye olan botlari tamamen silin
hey gidi dünya..

MENU ×