Smf 2.1 beta 3 kurulum türkçe karakter sorunu

Başlatan BöcekBaşı, 10 Oca 2019 00:17

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

BöcekBaşı

Hocam sizi özellikle admin yaptım şuanda kullanıcı adı değiştirdim ve panele giremiyorum şifre yanlış diyor

dokuzharf

hesaptan çıkış yapıp tekrar girin.

olmadı ben Türkçe karakterli bir kullanıcı açıp bir deneme yapayım.
hey gidi dünya..

BöcekBaşı

Alıntı yapılan: dokuzharf - 10 Oca 2019 20:04hesaptan çıkış yapıp tekrar girin.

olmadı ben Türkçe karakterli bir kullanıcı açıp bir deneme yapayım.
Hocam kullanıcı adı değiştirince zaten direk siteden attı giriş yap dedi şifre yanlış diyor sürekli olarak.

dokuzharf

sıfırdan BöcekBaşı4 kullanıcı adı ile üye olundu.
Admin yetkisi verildi. Şifre girilip Admin Paneline girildi.
Herhangi bir problem yok :/

Bilgisayarda kullandığınız explorer çerezleri silip tekrar siteye girer misin ?
hey gidi dünya..

BöcekBaşı

Alıntı yapılan: dokuzharf - 10 Oca 2019 20:08sıfırdan BöcekBaşı4 kullanıcı adı ile üye olundu.

Hocam böcekbaşı şifresini 123456 falan yapar mısın yine giremiyorum. Mobilden falan her yerden denedim olmuyor nedense yanlış şifre diyor

snrj

dokuzharf

şifre 123456

Alıntı yapılan: BöcekBaşı - 10 Oca 2019 20:10
Alıntı yapılan: dokuzharf - 10 Oca 2019 20:08sıfırdan BöcekBaşı4 kullanıcı adı ile üye olundu.

Hocam böcekbaşı şifresini 123456 falan yapar mısın yine giremiyorum. Mobilden falan her yerden denedim olmuyor nedense yanlış şifre diyor
hey gidi dünya..

BöcekBaşı

Alıntı yapılan: snrj - 10 Oca 2019 20:14halettmişsiniz sorunu
Hocam ilk kurulumu Türkçe yapınca Türkçe karakter sorunu normal midir peki?
Sorun şuanda şu hocam ben kullanıcı adımı Admin olarak almıştım böcekbaşı olarak değiştirdiğim anda beni siteden attı ve sürekli şifre yanlış diyor şuanda giremiyorum :)

BöcekBaşı

Alıntı yapılan: dokuzharf - 10 Oca 2019 20:15şifre 123456

Alıntı yapılan: BöcekBaşı - 10 Oca 2019 20:10

123456 olunca şuanda girebildim hocam tekrar.
Son sorum olsun artık hocam yapacak bir şey yok 2 admin yaparak kurulum yapacaz olmazsa yada şifre 123456 olarak ilk belirleyecem. Türkçe dili kurulumdan önce ftp ye atsak Türkçe kursak Türkçe karakter sorunu olur mu sizce?

dokuzharf

Türkçe dil dosyalarıyla kurulum yapsanız da sorun çıkarmaması lazım, belki 40 kez kurdum sildim forumu şu son 1 ayda :)

forumu kurarken hangi ismi kullanacaksanız onunla kayıt olsanız daha iyi olmaz mı ? :)
hey gidi dünya..

snrj

gerek yok admin şifre değiştirme phpmyadmin den yapabilirsiniz http://smf.konusal.com/index.php?topic=504.0

BöcekBaşı

Alıntı yapılan: dokuzharf - 10 Oca 2019 20:18Türkçe dil dosyalarıyla kurulum yapsanız da sorun çıkarmaması lazım, belki 40 kez kurdum sildim forumu şu son 1 ayda :)

forumu kurarken hangi ismi kullanacaksanız onunla kayıt olsanız daha iyi olmaz mı ? :)
Hocam öyle de kurulum yaptım bu sefer Türkçe karakter sorunu oldu da :)
Şimdi tekrar denedim hocam siz kullanıcı adınızı değiştirir misiniz muhtemelen burada bir açık var siteden atıyor ve şifre yanlış diyor. Şimdi kullanıcı adını Admin yaptım tekrar ve şifre 123456 olduğu halde girmiyor  :D

dokuzharf

admin yetkisini aldım kendimden :)

bir de evdeyim ve işlerim var, üzgünüm.

@snrj müsaitsen :)
hey gidi dünya..

BöcekBaşı

Alıntı yapılan: snrj - 10 Oca 2019 20:18gerek yok admin şifre değiştirme phpmyadmin den yapabilirsiniz http://smf.konusal.com/index.php?topic=504.0
Çok teşekkürler bunu öğrendiğim iyi oldu hocam. Ama sanırım dediğim şekilde bir açık var kullanıcı adı değiştirince şifreyi kendi sıfırlıyor.

@dokuzharf sorun yok hocam ilginize teşekkür ediyorum.

snrj

onun sebebi muhtemelen ufak bir hatadan kaynaklı olabilir çünkü smf şifreyi şifrelerken kullanıcı adınıda kodlamanın içine dahil ediyor muhtemelen smf 2.1 de bu kısımı düzeltmeyi atlamışlar githubtan bug bildirimi yapabilirisiniz

şuan kayıt oldum bi yetki verin deneyim