Dokuzharf teması (html5 responsive bootstrap)

Başlatan snrj, 11 Ara 2016 17:55

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

snrj

meta tagı silmişiniz site hangi dil kodu kullandığını bulamıyor
temadaki index.template.php de bulun
Kod Seç
<link rel="stylesheet" type="text/css" href="', $settings['theme_url'], '/css/bootstrap.css?fin20" />değiştirin
Kod Seç
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=', $context['character_set'], '" />
<link rel="stylesheet" type="text/css" href="', $settings['theme_url'], '/css/bootstrap.css?fin20" />

uyanangenclik

Alıntı yapılan: snrj - 28 Tem 2017 02:14meta tagı silmişiniz site hangi dil kodu kullandığını bulamıyor
temadaki index.template.php de bulun
Kod Seç
<link rel="stylesheet" type="text/css" href="', $settings['theme_url'], '/css/bootstrap.css?fin20" />değiştirin
Kod Seç
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=', $context['character_set'], '" />
<link rel="stylesheet" type="text/css" href="', $settings['theme_url'], '/css/bootstrap.css?fin20" />

Dediğinizi yaptım. Sonuç yine aynı.  :(
Bir türlü çözemedim gitti. :-\ 

snrj

hata sebebine bakındım html 5 standart ı utf8
site diliniz iso olduğu için hata veriyor
alt bir subdomainde utf8 site kurup denerseniz hatasız olduğunu göreceksiniz
yedeklerinizi aldıktan sonra siteyi utf8 geçirmeyi deneyebilirsiniz veya başka bir html5 tema deneyebilirsiniz ama sonuç muhtemelen aynı olacaktır html4 veya xhtml temada kullanabilirsiniz
benim önerim local pc nize yedekleri alıp siteyi localhostta kurun sonra utf8 geçirin sorun oluşursa en azında localde düzeltip sonra normal sitenize yüklemeniz

melih007

konuya  kopy paste yapınca   sorun çıkıyoır   size kodu çıkıyor   bazende konuları  çok küçük gössteriyor  nasıl düzeltiri  sadece kopy pastede bu sorun çıkıyor 

CeeMoo

Alıntı yapılan: melih007 - 17 Eyl 2017 12:59konuya  kopy paste yapınca   sorun çıkıyoır   size kodu çıkıyor   bazende konuları  çok küçük gössteriyor  nasıl düzeltiri  sadece kopy pastede bu sorun çıkıyor 
@melih007 http://smf.konusal.com/index.php?topic=1850.msg8717#msg8717

Ian M

Hello.

Please can you tell me how to edit / change the icons in the main menu. When I add a menu item it displays a question mark icon and I would like to change this.

Thank you.

CeeMoo

Alıntı yapılan: Ian M - 24 Eyl 2017 21:25Hello.

Please can you tell me how to edit / change the icons in the main menu. When I add a menu item it displays a question mark icon and I would like to change this.

Thank you.
Hi

Menu icon all img : /images/generic_icons.png

index.css:738
Kod Seç
.generic_icons.administration, .generic_icons.home {
    background-position: -135px -187px;
}

You need test : -135px  replace : -240px  and bla..blaa...

And New Menu-icon

Sources/subs.php
Kod Seç
'work' => array(
 'title' => 'work',
 'href' => $scripturl . '?action=work',
 'show' => true,
 'sub_buttons' => array(
 ),
 ),

and index.css add
Kod Seç
.generic_icons.administration, .generic_icons.work {
    background-position: -161px -239px;
}

And Snrj started topic : http://smf.konusal.com/index.php?topic=1592.0   Translate Google :( Sry Bro

snrj

hello

browser f12 button name find
sample

button_forum
cut
forum

index.css bottom paste

generic_icons.forum{background-position: -161px -239px;}

Play with positions

melih007

aslında imzayı silmedim toplist kodlarını ekleyince imza kayboldu topliat kodlarını kaldırınca imza yerine geliyor lütfen yardımcı olun

Ian M

Worked perfectly thank you.   ;)

melih007

hocalar imzayı düzelttim bana yardımcı olurmusunuz şimdi

snrj

Alıntı yapılan: melih007 - 25 Eyl 2017 00:45hocalar imzayı düzelttim bana yardımcı olurmusunuz şimdi

sorununuz tema kaynaklı bir sorun değil WYSIWYG editörden kaynaklı
admin panelden forum>iletiler ve konular>ileti ayarları kısmında
WYSIWYG editörü devre dışı bırak işaretleyip kaydetin

br360

This is a really nice theme. I did notice though that there is a blank space in the last post column when viewing unread posts and replies on topics (see attachment)

How I can fix this to add the last post information?

snrj

@br360
index.css find
Kod Seç
.sakla{display:none;}
.children p strong{width:100%;}

before (visible lastpost)
Kod Seç
    .table_grid td.lastpost{display:block;width: 100%;margin: 0;}
or / &

before (hidden top subject lastpost)
Kod Seç