Yönetciler ve özel üyelere ait bölümler

Başlatan medeniyetmuhendisi, 16 May 2016 13:51

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçiler konuyu incelemekte.

*

1. 118

2. 35

3. 19
16 May 2016 13:51 Son düzenlenme: 22 May 2016 15:27 medeniyetmuhendisi

Merhabalar,
forum sitemde özel bölümler oluşturmak istiyorum bu bölümleri tüm üyeler görsün ama bölümün içine girdiğinde boş görünsün istiyorum normal üyeler bu bölümün içeriğini göremesin sadece gold üye grupları görsün istiyorum...

Smf nin bunu yapabileceğim bir özelliği var mı yoksa hangi eklenti ile bunu yapabilirim..

1. 632

2. 251
Üye grupları aracılığı ile yapabilirsiniz. Bölümü oluşturdunuz diyelim görebilecekleri atardınız o bölüm için o bölüme yorum yazabilecekleri konu okuyabilecekleri içeriği görebilecekleri tek tek izin verirsiniz

*

1. 118

2. 35

3. 19
Üstadım bazı gruplaraın görebileceği bölümler oluşturulabiliyor ama benim istediğim o bölümü herkes görsün ama bölümün içine girince Bu alan sadece gold üyelere aittir tarzından bir uyarı versin istiyorum..

Sizin dediğiniz gibi hangi üye grupları görebilir tarzında bir alan var ama tüm üye grupları görsün ama içeriği okuyamasın tarzında bir özelliğe rastlamadım panelde

1. 632

2. 251

2 fikir var aklımda ama uygulamanız gerek tam emin değilim.

1: İzinlerini ayarlayabilrisiniz kategorinin tüm üye grupları görebilir ama okuma yorum yazma konu açma izinleri var diğer gruplar o bölümü okuyamaz içeriği yani ve konu açamaz izinlerden kapatabilirsiniz o bölüm için.

2: ikincil üye grubu vardır profilde mesela tüm üyeler görebilir gold üyeleri oluşturup o bölüm için ayarlarını yaptıktan sonra üyelere ikincil üye grubu özelliğinide verip oraya sadece onların erişimine sağlayabilrisiniz ama ondada şöyle bir sıkıntı oluşuyor üstlerinde gold üye yazmaz birincil üye grubunun verdiği yetki neyse o yazar.

Bu konuda @CeeMoo ve @srnj yöneticilerimizin yorumları daha açıklayıcı olacaktır ben biraz daha yeniyim bu işlerde çünkü denediklerimden yorumlayarak yardımcı olmaya çalışıyorum belki display veya index template bi kod ile bunu yapabilrisiniz ama o kadar detaylı bilmiyorum ne yazık ki :(

*

1. 118

2. 35

3. 19
İlginiz içi teşekkür ederim. Yok üstadım dedikleriniz ayarlamalarla çok uğraştım.. Onlar benim bahsettiğim şeyi yapmıyor maalesef.

snrj yi çok sık rahatsız ettim bu aralar :) bu sefer de cemo yöneticimize pm attım gördüğünde yorumunu yapacaktır..

*

1. 118

2. 35

3. 19
hatta bir örnek buldum normal ziyaretçi olarak girdiğim sitenin birinde gold bölüm var bunu ben ana sayfadan görüyorum
ama içindeki dökümanları göremiyorum

MENU ×