02 Mar 2021 08:50 Yeni Konu Oluştur

Haberler:

Sitemiz Smf 2.1 ve Smf 2.0 sürümleri için Destek ve Tema paylaşım forumudur

Postbit ve sunucu ile bağlantı

Başlatan bray222, 03 May 2016 22:42

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

1. 632

2. 251

Resimde gözüktüğü gibi samp için karakter adını vs. nasıl yazdırabiliriz?

*

1. 1,096

2. 101

3. 300
Php verileri zaten mysql veritabanında saklanır.Büyük ihtimalle bu oyununda bir sunucusu var.

- Mantık olarak ip serverın db'sine kurabilirseniz Smf'yi daha sonra oyuncu adı vs.. giriş yapılması eşitlenmesi lazım.Dediğiniz işte bilgi lazım.Oyun vb.. bilgim olmadığı için sadece kaba taslak söyledim.

Peki bu çıkarımı nasıl ypaıyorum.Daha önce Conquer pvp kurucaktım.Oda mysql verileri saklıyordu.Başka sitelere yerlerede yazın ne kadar bilgi alırsanız o kadar kar'dır.

1. 632

2. 251
Mta ile zamanında biraz uğraşmıştım.Ne kadar mta sonradan çıkmış olsa da mantıkları aynıdır.Sadece samp pawno kodlama dilini mta ise lua kodlama dilini kullanıyor.Bunun ile birlikte oyunda getirdiği artıları ve eksileri görüyorsunuzdur.Orada olaylar şu şekilde ilerliyordu.İlk başta oyun sunucunda kullandığın scriptlerin bilgilerini oyun kendi içerisindeki sisteme yada xml belgelerine değilde ayrı olarak oluşturacağın sql veri tabanına yazdırman gerekiyor.Bu şekilde o veri tabanından sitene hangi veriyi istersen çekebilirsin.Oyunda toplam kaç kişi ölmüş kaç kişi yakalanmış filan istediğin her şeyi sitene aktarabilirsin.İşin sıkıntısı şurada başlıyor eğer oyun sunucunda bir lag yada saldırı alırsan aynı orantıda site hızını ve performansını etkileyecektir.Gerekli önlemlerini alırsan pek sıkıntı çıkacağını sanmıyorum.

Bunların nasıl yapıldığını da merak edersen çoğu böyle özel oyun scriptlerini para ile yapıyorlar.Paylaşıyorlar mı bilmiyorum mta da kimse hiç bir şey yapmıyordu kendimiz yapmak zorunda kalıyorduk.Scripti siz oluşturmazsanız doğru çalıştığından emin olmadığınız gibi sorunun nerede olduğunu anlamakta bir hayli güç olacaktır.Konsoldan bakarak hataları nereye kadar gidereceksiniz orası da belli değil.İşi bilen birisinden yada ilgili forumlarda anlatım yapılıyorsa oradan öğrenmek zorundasınız.Son seçenek işe çok uzun süren bir yol deneme yanılma yolu ile bulacaksınız.

Kolay Gelsin.

MENU ×