Hesap Ayarları ve Konu Açma

Başlatan Pandora, 26 Nis 2016 22:07

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

1. 632

2. 251

Merhaba,

Forumumda kimse Hesap Ayarları Kısmına giremiyor 403 hatası veriyor. Acaba bunun nedeni ne olabilir. Bir dosyayımı sildim acaba.

2. olarak foruma acayip şekilde yurt dışından bot mudur reel mi anlayamadım üye kaydı oluyor. Bunu durdurmak için şöyle bir çözüm bulduk 20 mesaj yazmadan konu açılmasın.Genelde yeni konu açıyorlar cevap yazmıyorlar. Veya engellemek için farklı çözüm yolları varsa söyleyebilirsiniz.

Teşekkür ederim.

1. 632

2. 251
27 Nis 2016 18:01 #1 Son düzenlenme: 27 Nis 2016 18:03 DARHALL
1-Bende deveriyordu aynı hatayı cpaneliniz varsa cpanel den mod security i kapatmanız lazım cpanel iniz yoksa ftp ye girip:

.htaccess dosyalarına kodu ekleyin:

SecFilterEngine Off SecFilterScanPOST Off
eklemeden önce .htcaccess in yedeğini almayı unutmayın :)

2-Ben botları engellemek için kayıt olurken soru koydum mesela sitemden bakabilirsiniz örnek soruya Türkiye nin başkenti neresidir (ankara) yazdım yabancılar da girerse cevap parantez içinde olsun kayıt olabilsinler diye panelde ayarı var bunun yeri:

Yönetim-Güvenlik ve moderasyon-spam koruması-Doğrulama Soruları kısmından bunu ekleyebilirsin.

Düzeltme:

Hatta bendeki koduda veriyim sana hazır:

[ center][ font=comic sans ms][ size=12pt][ b]Türkiye'nin Başkenti Neresidir (ankara yazınız.)[/ b][/ size][/ font][/ center]

aradaki boşlukları kapatırsan düzgün görünecektir.

İyi forumlar...

1. 632

2. 251
Çok teşekkür ediyorum. Daha önce spam koruması yapmıştım fakat toplama işlemi soruyordu. Onuda yapabiliyorlar :) bakalım şimdi sizin dediğinizi yaptım fakat ben cevabını sorunun içine yazmadım kendileri bulsunlar :D tekrardan teşekkürler iyi forumlar.

1. 632

2. 251

Güvenlik için DARHALL ın dediği gibi güvenlik sorusu oluşturun ve cevabını soruya bence yazmayın.Ek olarak Google hizmeti olan reCAPTCHA kullanın.

MENU ×