Konu içerisinde bulunan https olmayan paylaşımları, https olarak gösterme

Başlatan özgür, 20 Nis 2016 00:52

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.  1. 632

  2. 251

Merhaba arkadaşlar.
Sitemde ssl üzerinden sub domainden yayın yapıyorum. Konularda, paylaşımlarda http uzantılı resim, video linkleri mevcut ve bu yüzden ssl istediğim gibi çalışmamakta. Bundan ötürü linklerim yeşil olması gerekirken, gri oluyor.

Facebook, Twitter ve türevinde http olarak paylaşılan linkler kullanıcıya https olarak gösteriliyor ve sayfaların kaynak kodunda http uzantıları göremiyoruz. Bu nasıl mümkün oluyor? İframe içinde uzaktan data çağrılıp gösteriliyor mu nasıl oluyor merak içerisindeyim.

Veritabanın da konular ve türevinde saklanan http linklerimin, kullanıcılara https olarak göstermem için bir fikriniz var mı veyahut ufak bir php kodunu tema dosyalarıma include ederek bunu yapabilir miyim, bu php kodu içerisini nasıl oluşturmalıyım yada bunun için bir mod mevcut mu?
Bu konuda önerisi, fikri veyahut yardımı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Not: Ticaret sitesiyim ve kişisel sebeblerden ötürü site adını profilime yazamıyorum. Şimdiden affola.

*

  1. 1,193

  2. 120

  3. 399
Alıntı yapılan: özgür - 20 Nis 2016 00:52Veritabanın da konular ve türevinde saklanan http linklerimin, kullanıcılara https olarak göstermem için bir fikriniz var mı veyahut ufak bir php kodunu tema dosyalarıma include ederek bunu yapabilir miyim, bu php kodu içerisini nasıl oluşturmalıyım yada bunun için bir mod mevcut mu?
Bu konuda önerisi, fikri veyahut yardımı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler.
Smf forum ise : Yönetici panelden > Forum > İletileri ve Konuları Yönet > Sansürlü kelimeler diyip orda yeni diyip http:// => https://
artık her konu bu şekilde olucak.

- Facebook soruna bakmak lazım bende bilmiyorum :)
Admin panel ayarı:  1. 632

  2. 251
@CeeMoo hocam çok mantıklı dediğiniz ;D  Aklıma gelmemişti ve dediğinizi yaptıktan sonra çalıştığını görünce gerçekten şaşırdım. Hiç tahmin edemezdim kelime sansür özelliğinin böyle kullanılacağını. Tebrik ediyorum valla sizi hocam teşekkürler  ;D

Konu Çözülmüştür.


Benzer Konular (5)


MENU ×