Display Additional Membergroups

Başlatan DARHALL, 13 Nis 2016 22:50

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

1. 632

2. 251
13 Nis 2016 22:50 Son düzenlenme: 13 Nis 2016 23:02 DARHALL

http://custom.simplemachines.org/mods/index.php?mod=3805

mod bu fakat kurulumda 3 tane hata veriyor içeriğe baktığımda ise kod var ama fazla bir yazı var :

Aranacak:

mem.buddy_list, mg.online_color AS member_group_color, IFNULL(mg.group_name, {string:blank_string}) AS member_group,
 pg.online_color AS post_group_color, IFNULL(pg.group_name, {string:blank_string}) AS post_group, mem.is_activated, mem.warning,
 CASE WHEN mem.id_group = 0 OR mg.stars = {string:blank_string} THEN pg.stars ELSE mg.stars END AS stars' . (!empty($modSettings['titlesEnable']) ? ',
 mem.usertitle' : '');
 $select_tables = '
 LEFT JOIN {db_prefix}log_online AS lo ON (lo.id_member = mem.id_member)
 LEFT JOIN {db_prefix}attachments AS a ON (a.id_member = mem.id_member)
 LEFT JOIN {db_prefix}membergroups AS pg ON (pg.id_group = mem.id_post_group)
 LEFT JOIN {db_prefix}membergroups AS mg ON (mg.id_group = mem.id_group)';

Benim ./Sources/Load.php deki:

mem.buddy_list, mg.online_color AS member_group_color, IFNULL(mg.group_name, {string:blank_string}) AS member_group,
 pg.online_color AS post_group_color, IFNULL(pg.group_name, {string:blank_string}) AS post_group, mem.is_activated, mem.warning,
 mts.thanks_count AS thanks,
 CASE WHEN mem.id_group = 0 OR mg.stars = {string:blank_string} THEN pg.stars ELSE mg.stars END AS stars' . (!empty($modSettings['titlesEnable']) ? ',
 mem.usertitle' : '');
 $select_tables = '
 LEFT JOIN {db_prefix}attachments AS a ON (a.id_member = mem.id_member)
 LEFT JOIN {db_prefix}messages_thanks_stats AS mts ON (mts.id_member = mem.id_member)
 LEFT JOIN {db_prefix}membergroups AS pg ON (pg.id_group = mem.id_post_group)
 LEFT JOIN {db_prefix}membergroups AS mg ON (mg.id_group = mem.id_group)';

mts.thanks_count AS thanks, olan yeri silsem ne gibi bir sıkıntı çıkarır? Nasıl eklemeliyim kodu?

Değiştirilicek kod:

mem.buddy_list, mem.is_activated, mem.additional_groups AS additional_groups_ori,
 mem.warning' . (!empty($modSettings['titlesEnable']) ? ', mem.usertitle' : '');
 $select_tables = '
 LEFT JOIN {db_prefix}attachments AS a ON (a.id_member = mem.id_member)';

*

1. 3,050

2. 583

3. 915
ilk baş yedek alın sonra alttaki şekilde bir deneyin sorun çıkartmaması lazım
mem.buddy_list,mts.thanks_count AS thanks, mem.is_activated, mem.additional_groups AS additional_groups_ori,
 mem.warning' . (!empty($modSettings['titlesEnable']) ? ', mem.usertitle' : '');
 $select_tables = '
LEFT JOIN {db_prefix}messages_thanks_stats AS mts ON (mts.id_member = mem.id_member)
 LEFT JOIN {db_prefix}attachments AS a ON (a.id_member = mem.id_member)';

1. 632

2. 251
mts.thanks_count AS thanks, bunu neye göre sırasını değiştirdik hocam 1 tane daha öyle yer var orayıda sizin verdiğiniz şeye göre yaptımda hani neye göre öyle koyduk yerini onu merak ettim?

*

1. 3,050

2. 583

3. 915

orasının sırası okadar önemli değil hangi sütundan çekileceğini söylüyor sadece

1. 632

2. 251
Veritabanı Hatası
Unknown column 'mts.thanks_count' in 'field list'
Dosya: /home/ayab/public_html/Sources/Load.php
Satır: 1124

böyle bir hata verdi :D yedekleri geri yükledim :D

*

1. 3,050

2. 583

3. 915
modun resmi sitedeki manueline baktım bir kaç yerde değişiklik söz konusu diğer yerleri doğru değiştirdinizmi

1. 632

2. 251
3 yer değişicekti bi Namex teki display , 2 tane de  ./Sources/Load.php de değişicek yer vardı modu kurdum sonra değiştirdiklerimi attım ama notepade++ da kırmızıya döndü kodu ekledikten sonra dediği yere ama modu kaldırırken de tüm  ./Sources/Load.php de test hatası verdi yani kafam karıştı iyice :D

*

1. 3,050

2. 583

3. 915

sakin bir zamanda modu manuel olarak kurmayı deneyin resmi sitede modu indirdiğiniz linkin altından sürümü seçip parse tıklayın manuel kurulumu gösterecektir

1. 632

2. 251

MENU ×