Alt bölümleri 2'şerli yapma - Redsy temasında menu altı kaldırma.... ?

Başlatan bleublackman, 06 Nis 2016 20:10

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

1. 632

2. 251

Merhabalar, uzun zaman önce bir forum açmıştım. Tabi aradan zaman geçince her şeyi unuttum.

Redsy temasını kullanıyorum. Biraz sorun çıkarıyor eklentilerde vs..

1) Bölümlerin alt başlıklarını sıralı şekilde yapıyor. Alt alta sıralanıcak şekilde 2'şerli nasıl yapabilirim. Bir kaç eklenti yükledim ancak işlemedi. (tidy_child_boards-1.4.1)

2) Anasayfamda olan şu yazıları nasıl kaldırabilirim?

3) Birde hide eklentilerini denedim olmadı. Paylaşımları gizlemek için çalışacak eklenti var mı?

4) Son olarak forum logosusuyla çok birleşik kalıyor anasayfa - yardım - ara.... kısmı nasıl aralarını açabilirim?

Teşekkürler.

1. 632

2. 251
1)Ekteki verdiğim eklentiyi kurun içinde değişiklik yada düzeltme yaptım mı hatırlamıyorum.O yüzden ana siteden indirme linki vermedim.Modu kurulum yaparken kullandığınız temayı işaretlemeyi unutmayın.

2)O kısımda çıkan yazılar.İlk sıradaki sayfanın başlığını çeker.İkinci sıradaki ise link ağacınızı çeker.Yani oranın değişmesi için sayfa başlığı ve link yapısı ile oynamalısınız.

3)Bu modu kullanın çalışıyor. http://smf.konusal.com/index.php?topic=690

4)bootstrap.css 3182 satırda

Kod (Seç) Seç
.navbar-default {
  background-color: #e25d5d;
  border: none;
}
Kod (Değiştir) Seç
.navbar-default {
  border: none;
  padding: 10px 0 10px 0;
}

1. 632

2. 251
Çok teşekkür ederim. Hide oldu ancak ayarlarını yapamadım galiba [hide][/ hide] tagıda işlemedi. Buton vs oluyor mu konuyu açarken bakayım dedim yoktu.

Birde profil resimleri çok küçük duruyor. Onları nasıl büyütebilirim? Ayarlardan oranları değiştirdim ama işlemedi :)

1. 632

2. 251

O modu daha önce hiç kullanmadım ama resimlerden gördüğüm kadarı ile bbcode butonu mevcut ve modun ayarlarına bakmayı unutmayın.Forumdan bir arkadaş bu modu sıkıntısız kullanıyor.Profil resimlerini ayarlardan Harici ve Yüklenebilir avatar ayarlarını yükseltin ve profilinizi tekrar güncelleyin.

1. 632

2. 251
Yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim :)

Temamın bu pembe bölümün rengini nasıl değiştirebilrim. Tema dosyalasının içinde bir türlü bulamadım. bootstrap.css 'den falan mı değiştiriliyor?
Birde logo ortalanıyor yani çok kücük bir alana logoyu sığdırabiliyorum. bootstrap.css'den px değiştirdim anca yine logo ortalandığı için daha çirkin duruyor. Onada bir yardım eder misiniz?

*

1. 1,140

2. 106

3. 344
Kırmızı olan Penpe renk için Bootstrap.css Satır: 3181

Burda renk.

Bu logo ortalıcam demişsin ama Bootstrap.css Satır : 2956
padding şöyle yaparak dene:

padding: 0 0 0 50%;
K.Gelsin

1. 632

2. 251
Yardımınız için teşekkür ederim. Tema rengini hallettim ancak site logosunu sol üst çapraza almak istiyorum. Anasayfa ... ... yazılarıyla çakışıyoruz. Yani sol üst çaprazda bir yerlere almak istiyorum onu nasıl yapabilirim? Teşekkürler :)

*

1. 1,140

2. 106

3. 344

Logoyu küçültmen yeterli olucaktır.Yani resmi biraz ufalt 100 height geçmesin veya 130 height deneyin.

1. 632

2. 251
O zamanda çok küçük durdu logo ama bir şekide ayarlıcam. Yardımlarınız için çok teşekkür ederim. Kolay gelsin :)

MENU ×