24 Tem 2021 21:42 Yeni Konu Oluştur

Haberler:

Sitemiz Smf 2.1 ve Smf 2.0 sürümleri için Destek ve Tema paylaşım forumudur

Sitemde Konu Açamıyorum

Başlatan HellBoy05, 12 Mar 2016 23:18

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

1. 632

2. 251

Arkadaşlar,

Herhangi bir kategori açtım bölümüde açtım. Yeni Konu dedim içerikleri girdim gönder dedikten sonra öyle kalıyor sayfa yükleme yapıyor gibi aynı, Anasayfada simple portalda gözüküyor, son konular sütununda da gözüküyor ama hala konu açılıyor haliyle duruyor diğer sekmede. Birde ben hani konuyu açtığım bölüm varya oraya giriyorum madem konu açılmış diye orası da boş gözüküyor herhangi bir konu yok diyor ama anasayfada falan konu ismi gözüküyor tıklayınca açmış olduğum bölüm adı altında konu açılıyor ama bölüme tıklayınca forum kısmında konu gözükmüyor. Ayrıca bu sürede hala konu açılıyor gibi gözüküyor

*

1. 3,094

2. 585

3. 983
12 Mar 2016 23:57 #1 Son düzenlenme: 13 Mar 2016 00:04 snrj
kullandınız seo yani sef url modunu kaldırın .htacess içeriğini temizleyin ve tarayıcınızın çerezlerinide temziledikten sonra konu açmayı denermisiniz

birde son kurduğunuz modları ve editör için mod kurduysanız yazarsanız

1. 632

2. 251
Alıntı yapılan: snrj - 12 Mar 2016 23:57kullandınız seo yani sef url modunu kaldırın .htacess içeriğini temizleyin ve tarayıcınızın çerezlerinide temziledikten sonra konu açmayı denermisiniz

birde son kurduğunuz modları ve editör için mod kurduysanız yazarsanız

sef url modu derken hangisi anlayamadım hocam. .htacess de neyi sileceğimide bilmediğimden ekte veriyorum kusura bakmayın.
Modu da bulamadım o yüzden ekran alıntısı yaptım. Son yüklediğim modu hatırlamıyorum çünkü 1.5 yıldır siteme bakamadım unuttum hangi moddu. editör modu ise sadece hızlı yanıt bölümüne bbc ikonlarını ekledim başka birşey yapmadım.

http://www.mediafire.com/download/zzcrot7blruhbh4/.htaccess

*

1. 3,094

2. 585

3. 983

sef url derken seo4smf veya pertty tarzı modları diyordum
sitenizden bu modu kaldırın sonra ekteki dosyasını htaccess anadizen yollayın sonra tarayıcı geçmişinizi temizleyin konu açmayı deneyin

sorun çözüldüyse modu tekrar kurup deneyebilirsiniz bu tarz modlar bu tür hatalara neden olabiliyor

1. 632

2. 251
Alıntı yapılan: snrj - 13 Mar 2016 01:36sef url derken seo4smf veya pertty tarzı modları diyordum
sitenizden bu modu kaldırın sonra ekteki dosyasını htaccess anadizen yollayın sonra tarayıcı geçmişinizi temizleyin konu açmayı deneyin

sorun çözüldüyse modu tekrar kurup deneyebilirsiniz bu tarz modlar bu tür hatalara neden olabiliyor

İçini silmişsiniz ama mobilde falan hata veriyordu onun içinde birşey eklemiştim ben htacess dosyasına. Ayrıca dediğinizi yapıcam bilgi vericem konuya

1. 632

2. 251
hocam sildim seo4smf yi ama konu ve bölümlere girerken 404 hatası veriyor?

*

1. 1,140

2. 106

3. 344
Alıntı yapılan: HellBoy05 - 15 Mar 2016 00:40hocam sildim seo4smf yi ama konu ve bölümlere girerken 404 hatası veriyor?
htc değiştirdiniz mi ?

Htc forum yolunu Google seviceği hale getirir. Pretty deniyor buna.

- Modu kaldırdıktan sonra Snrj htc kullanın.

1. 632

2. 251

Alıntı yapılan: CeeMoo - 15 Mar 2016 11:29
Alıntı yapılan: HellBoy05 - 15 Mar 2016 00:40hocam sildim seo4smf yi ama konu ve bölümlere girerken 404 hatası veriyor?
htc değiştirdiniz mi ?

Htc forum yolunu Google seviceği hale getirir. Pretty deniyor buna.

- Modu kaldırdıktan sonra Snrj htc kullanın.

Hocam  seo4smf modunu kaldırdım konu açabildim sıkıntı çözüldü, snrj dostumun attığı htacess dosyası ile değiştirdim sonra seo4smf yerine bilerek prettyurls kurdum daha iyi olduğunu düşündüğüm için, ancak bu seferde linklerde sıkıntı yaşıyorum 3-5 günde hitlerim neredeyse yok oldu günlük tekil hit 30-50 civarına düştü binlerce hitten.
Ve sürekli mail adresime hata geliyor google bot'dan sunucu hataları diye ve çoğu linki okuyamıyor.

Ne yapmam lazım?

*

1. 1,140

2. 106

3. 344
Alıntı yapılan: HellBoy05 - 18 Mar 2016 10:38Hocam  seo4smf modunu kaldırdım konu açabildim sıkıntı çözüldü, snrj dostumun attığı htacess dosyası ile değiştirdim sonra seo4smf yerine bilerek prettyurls kurdum daha iyi olduğunu düşündüğüm için, ancak bu seferde linklerde sıkıntı yaşıyorum 3-5 günde hitlerim neredeyse yok oldu günlük tekil hit 30-50 civarına düştü binlerce hitten.
Ve sürekli mail adresime hata geliyor google bot'dan sunucu hataları diye ve çoğu linki okuyamıyor.

Ne yapmam lazım?

Google sisteminizi kayıt etmiş.Seo silerken google link değişiminde haberdar ediliyordu bildiğim kadarıyla.Bu konuda malesef yapıcağımız bir şey yok.

- Prof. bir kişi Seo4hhy Linklerini şuan ki var olan linklere yönlendirmeliydi.(Bu konuda o kadar ileri değilim malesef)

Örk : siteadı/yemek/corba.html  - eski yapı
Yeni örk : siteadı/yemek1/corba1.html yeni yapı.

Site linkleri tahminen böyle değişmişti.Bilen birisi Mysql db silmeden burdaki yolları yeni yollara aktarıp google tanımasını sağlayıp belli bir zaman sonra silerdi.Biraz acemilik yapmışız malesef.

*

1. 3,094

2. 585

3. 983
modu tekrar kurarsa sorun çıkartacağını sanmam
zaten ilk mesajdada yazmıştım modu tekrar temizden kurun diye
veya google sıfırdan indexlemesini istiyorsanız kurmayın

1. 632

2. 251
Alıntı yapılan: snrj - 18 Mar 2016 21:40modu tekrar kurarsa sorun çıkartacağını sanmam
zaten ilk mesajdada yazmıştım modu tekrar temizden kurun diye
veya google sıfırdan indexlemesini istiyorsanız kurmayın

hocam şuanda sitemde her yerde 404 not found hatası alıyorum. admin panel dahi giremiyorum dediklerinizi yaptıktan sonra

*

1. 3,094

2. 585

3. 983
ftp cpanel bilgilerinizi özelden gönderin veya modu manuel kaldırın

1. 504

2. 84

3. 114
Seo yu kaldirmanizi onermem siteniz biter google de butun indexs li linkleriniz yalan olur
Yeniden indexs ler ama cok kaybiniz olur
hey gidi dünya..

1. 632

2. 251
Alıntı yapılan: snrj - 20 Mar 2016 15:14ftp cpanel bilgilerinizi özelden gönderin veya modu manuel kaldırın

Gönderdim hocam bilgileri.

Alıntı yapılan: Replikacep - 20 Mar 2016 18:03Seo yu kaldirmanizi onermem siteniz biter google de butun indexs li linkleriniz yalan olur
Yeniden indexs ler ama cok kaybiniz olur

Bilmiyorum valla hocam ya bakalım ne olacak sonunda

*

1. 3,094

2. 585

3. 983
20 Mar 2016 19:42 #14 Son düzenlenme: 20 Mar 2016 20:58 snrj
şuan ilgiliniyorum müdahele etmeyin

edit

oyy be kardeşim nasıl kullanıyonuz böyle siteleri ben anlamıyorum ki
hem pertty kurulu hem seo4

şuan seo4 aktif değil pertty aktif