24 Eyl 2021 11:36 Yeni Konu Oluştur

Haberler:

Sitemiz Smf 2.1 ve Smf 2.0 sürümleri için Destek ve Tema paylaşım forumudur

SMF Analytcs Kod Yerleşimi Hakkında

Başlatan endorze, 11 Mar 2016 20:43

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

1. 18

2. 6

Merhaba,
google analytics kodlarını smf siteme eklemek istiyorum fakat mevcut sitelerdeki yöntemlerin hepsinin denememe rağmen çalıştıramadım.
Sanırım bu kodlar <body> etiketinden önce eklenmeli. Bunu herhangi bir mod kurmadan manuel olarak nasıl yapabilirim yardımlarınızı rica ediyorum.
Teşekkürler.

*

1. 3,108

2. 587

3. 1001
eklediğiniz script kodlarında ' işaretlerin önüne \ işareti koymalısınız

örnek analystic kodu
<script>
  (function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){
  (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o),
  m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m)
  })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga');

ga('create', 'UA-32403454-10', 'siteadi.com');
  ga('send', 'pageview');

</script>

editlenmiş hali
<script>
  (function(i,s,o,g,r,a,m){i[\'GoogleAnalyticsObject\']=r;i[r]=i[r]||function(){
  (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o),
  m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m)
  })(window,document,\'script\',\'//www.google-analytics.com/analytics.js\',\'ga\');

ga(\'create\', \'UA-32403454-10\', \'siteadi.com\');
  ga(\'send\', \'pageview\');

</script>

*

1. 18

2. 6
Kullandığım temanın "index.template.php" dosyasına daha önce bu şekilde eklemiştim fakat çalışmamıştı. birkaç saat sonra tekrar deneyceğim kodları dikkatlice düzenleyip.
Sonucu buradan tekrar yazarım. Teşekkür ederim.

1. 632

2. 251

Alıntı yapılan: endorze - 11 Mar 2016 20:43Merhaba,
google analytics kodlarını smf siteme eklemek istiyorum fakat mevcut sitelerdeki yöntemlerin hepsinin denememe rağmen çalıştıramadım.
Sanırım bu kodlar <body> etiketinden önce eklenmeli. Bunu herhangi bir mod kurmadan manuel olarak nasıl yapabilirim yardımlarınızı rica ediyorum.
Teşekkürler.
Merhaba kardeşim ben bu eklentiyi kullanıyorum Eklenti Adresi  sorunsuz kullanıyorum kontrollerimi yaptım.

*

1. 18

2. 6
Teşekkürler çalıştı  :) öncesine "\" eklediğimde sorun çözüldü. Çok dikkatli eklemek gerekiyor 1 taneyi bile atlayınca olmuyor :)

*

1. 3,108

2. 587

3. 1001

MENU ×