adminler yorum yapınca arkaplan nasıl değiştirebilirim

Başlatan Deniz, 08 Mar 2016 19:24

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

1. 632

2. 251

Teşekkür ederim, uyguladım. Örneğin adminler yorum attığında background'n değişmesini nasıl yapabilirim peki?

Not:Farklı isteklerinizde yeni konu açarsanız sizden sonra gelenler yorumu aramak yerine rahatlıkla başlık ile istediğine ulaşabilir.

*

1. 3,096

2. 585

3. 985
bu tarz bir mod veya kodlama vardı diye hatırlıyorum biraz araştırayım bulabilirsem eklerim veya bilen arkadaşlarda ekleyebilir daha olmadı sıfırdan birşeyler yaparız

*

1. 139

2. 38

3. 156
Alıntı yapılan: snrj - 08 Mar 2016 22:11bu tarz bir mod veya kodlama vardı diye hatırlıyorum biraz araştırayım bulabilirsem eklerim veya bilen arkadaşlarda ekleyebilir daha olmadı sıfırdan birşeyler yaparız

Bir fikir olmasi icin

Display.template.php de bulun

// Show information about the poster of this message.
      echo '
                  <div class="poster">

Degisin

// Show information about the poster of this message.
      echo '
                  <div class="poster" style="border-left:3px solid ', (!empty($message['member']['group_color'] ) ? $message['member']['group_color'] : $message['member']['post_group_color']),' !important;" >

*

1. 3,096

2. 585

3. 985

geçitli hocam hemen çözümü üretmişsiniz

doğru hatırlıyormuşum resmi sitede bu şekilde bir kaç mod var biraz eski bir sürümde kalmış
http://custom.simplemachines.org/mods/index.php?mod=1310
http://custom.simplemachines.org/mods/index.php?mod=1467

kurmayı denemedim sorun çıkarsa yazarsınız

veya

şu şekilde yapabilirsiniz

display.template.php de bul
echo '
 <div class="', $message['approved'] ? ($message['alternate'] == 0 ? 'windowbg' : 'windowbg2') : 'approvebg', '">
değiştir
if (isset($message['member']['group_id']))  {
    switch ($message['member']['group_id'])       {
    case '1':
       $snrjstyle = 'background-color: #800000;color: #fff;';//admin grubu için renk ayarları
        break;
    case '2':
       $snrjstyle = 'background-color:blue;color:yellow;';//global mod için renk ayarları
        break;
 case '0':
       $snrjstyle = 'background-color:orange;color:green;';//normal üyeler için renk ayarları
         break;
 default:
   $snrjstyle = '';//grub listesinde olmayanlar renk ayarları
 break;
     }
 }
 else {$snrjstyle= '';}
 echo '
 <div style="'.$snrjstyle.'" class="', $message['approved'] ? ($message['alternate'] == 0 ? 'windowbg' : 'windowbg2') : 'approvebg', '">

ilgili grubları yazdım ona göre renk ayarlarınızı yaparsınız

1. 632

2. 251
Teşekkür ediyorum. Deniyorum, sonucu yazarım.

1. 632

2. 251

*

1. 3,096

2. 585

3. 985
hangi kodlamayı uyguladınız tam olarak onu belirtirseniz
birde sitenizde görebilirsek daha fazla yardımcı olabiliriz
sanırım birde sadece posbit alanı kısmının arkaplan rengini değiştirmek istiyorsunuz değilmi

1. 632

2. 251

gecitli adlı arkadaşın verdiği kodları yaptın. Sizinkini uygulayınca forum kapandı.

*

1. 3,096

2. 585

3. 985
sizin kodlama farklı olmuş geçitlinin verdiği değil bu
ve kodlamadan dolayı farklılık arz ediyor

geçitli hocanın verdiği kodlama
<div class="poster" style="border-left:3px solid ', (!empty($message['member']['group_color'] ) ? $message['member']['group_color'] : $message['member']['post_group_color']),' !important;" >
bu şu şekilde değiştirelim
bul
<div class="roundframe">değiştir
<div class="roundframe" style="background-color: ', (!empty($message['member']['group_color'] ) ? $message['member']['group_color'] : $message['member']['post_group_color']),' !important;" >
bir bu şekilde deneyin

*

1. 3,096

2. 585

3. 985
display.template.php de bulun
<div class="roundframe">değiştir
';
if (isset($message['member']['group_id']))  {
    switch ($message['member']['group_id'])       {
    case '1':
       $snrjstyle = 'background-color: #800000;color: #fff;';//admin grubu için renk ayarları
        break;
    case '2':
       $snrjstyle = 'background-color:blue;color:yellow;';//global mod için renk ayarları
        break;
 case '0':
       $snrjstyle = 'background-color:orange;color:green;';//normal üyeler için renk ayarları
         break;
 default:
   $snrjstyle = '';//grub listesinde olmayanlar renk ayarları
 break;
     }
 }
 else {$snrjstyle= '';}
 echo '
 <div class="roundframe" style="'.$snrjstyle.'">

bir bu şekilde deneyin hata vermemesi gerekir hata verirse chatten yazın bekliyorum

css ile geliştirme yapabilirsiniz
örnek olarak admin için arkaplan resimi koyma

kodların içinde bulun
$snrjstyle = 'background-color: #800000;color: #fff;';//admin grubu için renk ayarlarışu şekilde değiştirin
$snrjstyle = 'background-image: url("http://smf.konusal.com/Themes/pisi/images/theme/logo.png");background-color: #cccccc;';//admin grubu için renk ayarları

MENU ×