Url Sorunu

Başlatan i30Türkiye, 25 Şub 2016 14:47

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

1. 632

2. 251

Merhabalar ;

Ben başka birşeyden zannediyordum ama postimage sitesinin otomatik url olarak resimleri eklemesinden anladım.4 Den fazla url girişi olunca mesaj içeriginde , önizleme yada gönder dediğimizde 403 forbidden veriyor permission index.php hatası alıyorum bu 4 den fazla url engelını nasıl çözeriz?

*

1. 3,090

2. 584

3. 982
yanlış hatırlamıyorsam host kaynaklı bir sorundu bu
bir .htaccess dosyasınız varsa içine alttaki ekleyip bir deneyin
<IfModule mod_security.c>
# Turn off mod_security filtering.
SecFilterEngine Off

# The next part below probably is not needed, but better safe than sorry.
SecFilterScanPOST Off
</IfModule>

yoksa ekte verdiğimide kullanabilirsiniz

sorununuz çözülmezse hostunuzdan destek isteyin

1. 632

2. 251
kök dizine atıyoruz dimi bunu ?

*

1. 3,090

2. 584

3. 982

evet anadizine atıyorsunuz yani settings.php ssi.php olduğu yere onu belirtmemişim kusura kalma

1. 632

2. 251
Alıntı yapılan: snrj - 25 Şub 2016 18:41evet anadizine atıyorsunuz yani settings.php ssi.php olduğu yere onu belirtmemişim kusura kalma

Malesef düzelmedi.Bundan önce başka bir forum scriptini kullanmıstım ondada postimage den yüklerken böyle hata verıyordu.Postimage url adresiyle birlikte verdiği için çözemiyorum bir türlü. Mod direk postimage nın kendi sitesinden çekiyor kodları url'ler olmasa istemedigim kadar koyabiliyorum resim. Başka kullanacağım kolay olan bir mod varmı resim yüklemek için

*

1. 3,090

2. 584

3. 982
şuan bildiğim buna benzer bir mod yok

1. 632

2. 251
AlıntıÇalışan bir site üzerinde yeni oluşmuş bir hata ise;
Kullanılan bir eklenti veya sunucu üzerindeki güncellemeler buna sebep oluyordur. Administrator dizini izinlerini kontrol ederek, vermiş olduğunuz izin için sunucu yapılandırmasının doğruluğunu kontrol etmeli veya ettirmelisiniz.

chmod 755 olarak düzenlemek gerekiyormş arkadaşlar..Başınıza gelirse bilginiz olsun...

böyle bir yazı okudum administrator dizinimiz neresidir acaba?

*

1. 3,090

2. 584

3. 982

CHMOD Nedir? = smf.konusal.com/index.php?topic=981.0

siteniz üzerindende chmod ayarlarını kontrol edebilirsiniz siteadresi/index.php?action=admin;area=packages;sa=perms;

yanlış yapılandırma sitenizde güvenlik açığına sahip olabilir

dediğim gibi sizin sorunuz muhtemelen host kaynaklı htacess eklediğiniz mod_security.c kodu yaramadığı için host ile irtibata geçin demiştim

1. 632

2. 251
Tamamdır host ile görüşeyim tekrardan sağolun.

MENU ×