16 Nis 2021 01:56 Yeni Konu Oluştur

Haberler:

Sitemiz Smf 2.1 ve Smf 2.0 sürümleri için Destek ve Tema paylaşım forumudur

Smiley

Başlatan tetik, 19 Şub 2016 21:40

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

1. 39

2. 14

3. 4

Merhabalar Arkadaşlar

Çok garip bir sorunum var şöyle

Özelleştirmiş gülümsemelere izin ver kısmını işaretlediğimde mesajlarım arasına gülücük ikonu geliyor ekte mevcut ama tıkı kaldırınca herşey normale dönüyor resim 2 de oldugu gibi subs.php de kodlar yana bir sıkıntı vardı buldum düzelttim ama bu seferde smiley kısmında ilave olan smileyler çıkmıyor bir fikri olan varmı acaba:)

*

1. 3,077

2. 584

3. 958
tahminimce admin panelde gülümsemeleri düzenle kısmından kaynaklı bir sorun
subs.php den kaldırdığınız kodu geri ekleyin sonra siteniz/index.php?action=admin;area=smileys;sa=editsmileys;
sayfasına gidin burdaki smileys kodlarını inceleyin boş veya sadece tire veya kod olupta smileys olmayan kodları seçip silin

hata düzelmezse subs.php den silinen kodları ve gülümsemeleri düzenle kısmından ekran fotosu alıp burdan tekrar yazarsanız daha fazla yardımcı olmaya çalışırız iyi forumlar

*

1. 1,108

2. 104

3. 313
Yeni eklenilen smileylerden oluyor sanırsam eklenilen smiley kodları normal yazı ile aynı olunca bu tur sorunlar olabiliyor.

Admin panelden smileylerin kod karşılıklarını yazı olmayacak şekilde karekter yazı karışımı yaparak bu sorundan kurtulabilirsiniz.

*

1. 39

2. 14

3. 4

Sorunu buldum arkadaşlar anlatayım
subs.php de bul
// Highlight any code...
function highlight_php_code($code)
{

Üstüne Ekle
// Replace away!

// TODO: When SMF supports only PHP 5.3+, we can change this to "uses" keyword and simplify this.
$context['smiley_replacements'] = $smileyPregReplacements;
$message = preg_replace_callback($smileyPregSearch, 'smileyPregReplaceCallback', $message);
}
// This allows use to do delayed argument binding and bring in the replacement variables for some preg replacements.
function pregReplaceCurry($func, $arity)
{
return create_function('', "
\$args = func_get_args();
if(count(\$args) >= $arity)
return call_user_func_array('$func', \$args);
\$args = var_export(\$args, 1);
return create_function('','
\$a = func_get_args();
\$z = ' . \$args . ';
\$a = array_merge(\$z,\$a);
return call_user_func_array(\'$func\', \$a);
');
");
}

// Our callback that does the actual smiley replacements.
function smileyPregReplaceCallback($matches)
{
global $context;
    return $context['smiley_replacements'][$matches[1]];
}
Sonrada index.php?action=admin;area=smileys;sa=editsmileys kısmına girip smileylerinizi editlemeye başlayın bulunamadı gibni bir hata ile karşılacaksınız o hatayı smileykeri düzenlyerek giderin sorun düzelmesi lazım
snrj arkadaşıma teşekkür ederim.
En azından ip ucu olmuş oldu :)

*

1. 3,077

2. 584

3. 958
sorununuzun çözüldüğüne sevindim iyi forumlar

MENU ×