23 Tem 2021 19:53 Yeni Konu Oluştur

Haberler:

Üye kayıt esnasında E-posta adresinizin doğru olduğuna ve Aktivasyon Mailinize bakmayı unutmayın.

Konu Açma Formu

Başlatan BySaBo, 17 Şub 2016 13:11

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

1. 120

2. 30

3. 5

Selamun Aleyküm

Umarım aklımdakini açıklayabilirim :)

Üyelerimden ödeme bildirimi konusu açarken isim , telefon , ödeme yöntemi gibi bilgiler istiyorum ancak bir çoğu örnek konuyu hiç okumadığından "ödeme yaptım" yazarak konu açıyorlar ve uğraşmak zorunda kalıyorum.

Şöyle bir şey yapabilir miyiz acaba ?

Belirlediğimiz bölümlerde konu aç'a basıldığında tıpkı form doldurur gibi konu açma ekranına alanlar yerleştirebilir miyiz ?

Örneğin;

Konu aç'a bastık ve karşımıza konu oluşturma sayfamız geldi burada otomatik olarak

İsim :

Telefon :

Ödeme Yöntemi :

yazdırabilir miyiz ?

*

1. 3,090

2. 584

3. 982
tam olarak istediğiniz kaşılamaz ama şu modu bir inceleyin isterseniz http://custom.simplemachines.org/mods/index.php?mod=2233

hazır şablonlar oluşturmanızı sağlayan bir mod örnek vermek gerekirse editöre bir seçim menüsü ekliyor admin panelden oluşturduğunuz formu seçilince otomatik olarak mesaj kısmına ekliyor üyede kendine göre düzenliyor
örneğin

[table]
[tr]
[td][b]Ödeme Detayları[/b][/td]
[/tr]
[tr]
[td]İsim :[/td]
[td]Buraya isminizi yazın[/td]
[/tr]
[tr]
[td]Telefon : [/td]
[td]Buraya Telefon numarınızı yazın[/td]
[/tr]
[/table]

Ödeme Detayları
İsim :Buraya isminizi yazın
Telefon : Buraya Telefon numarınızı yazın

tabi bu mod tam olarak sizin isteiğinizi karşılamıyor çünkü üyeler yine bu editördeki seçim kısmını umursamadan ödeme yaptım yazacaktır :D
mod başvuru formu vardı bunu biraz editleyerek istediğiniz şekile getirebilirsiniz http://smf.konusal.com/index.php?topic=623.0
ama oda yanlış hatırlamıyorsam mail olarak gönderiyor
fırsat bulabilirsem konu açacak şekilde editlerim ama söz vermiyorum diğer arkadaşlarda yapabilir ve burda paylaşırlarsa herkes faydalanır
umarım yardımcı olabilmişimdir iyi forumlar

1. 120

2. 30

3. 5
Aslında editöre buton ekleyerek yapmak benim de aklıma geldi ama sizin dediğiniz gibi görmeyeceklerdir. Okusalar zaten buna gerek kalmaz :)

Mod başvuru formunu bu konuyu açmadan önce inceledim , mail yerine PM olarak gelse ve PM olarak dönüş yapsak işime yarayabilirdi.

Fırsat bulabilirseniz siz veya diğer arkadaşlar dönüşünüzü bekliyorum hocam.

*

1. 1,140

2. 106

3. 344

http://custom.simplemachines.org/mods/index.php?mod=377 Buyur İletişim yazısını Ödendi Bildirisi diye değiştirmeniz yeterlidir.

1. 120

2. 30

3. 5
Hocam bu da e mail gönderiyor sanırım , ödeme bildirimi scriptim var zaten ancak ben email üzerinden değil forum üzerinden bildirim alıp teslimat yapıyorum.

Bu yüzden mesela 52 id'li bölümde her konu aç'a basıldığında direk karşısına konu açma ekranında form çıkması ve bunları doldurup konu aç'a basması lazım, bana lazım olan bu.

Şu şekilde işliyor : http://vmodz.net/forum/odeme-bildirimi-yapin/

Ancak örnek konuyu okumuyorlar bu yüzden direk konu açmada bir kaç soru sormak benim sorunumu çözüyor.

*

1. 1,140

2. 106

3. 344
sana bir tane popup mail göndermi gibi birşey yapılabilir doldurulan kısımlardan sonra epostana mail gelse işini görürmü örnek olarak www.buyuknet.com da en asagıdakı hayır butonuna tıkla onun gıbı bırsey olsa işini görürmü

*

1. 1,140

2. 106

3. 344
Aslında sana ne lazım biliyormusun.SimplePortal minik blok oluşturup onu istediğin bölümlerde gösterebiliyorsun heee işte ooo :) Sen okunması gereken yazıyı ekle ve Sp ile istenilen bölümde göster.Snrj&Tarantula bir baksın sadece istelilen bölümlerde gösterilen kodda yazabilirler :)

1. 120

2. 30

3. 5

Hocalarım öncelikle ilginizden dolayı çok teşekkür ederim.

Öncelikle benim mail adresime gelebilecek veya kullandığım scriptin admin paneline gelen ödeme bildirimi formum var zaten.

http://vmodz.net/odemebildirimi.php

Ancak ben forum üzerinden teslimat yaptığım için forumda konu açıyorlar ve ben bu konuyu yanıtlıyorum.

CeeMoo hocam 40 tane blok yapsam bile adamlar bir türlü okumuyorlar. Link atıyorum bakın burada yazdığı gibi bir konu açın diyorum adam konu açıyor yazdığı tek şey "ödeme yaptım". Okusalar blok'a felan gerek olmicak zaten :D

Bu yüzden diyorum ki konu aç'a bastıklarında en iyisi ben hangi bilgileri istiyorsam onuları sorayım, bunları doldursunlar.

Mesela konu aça bastı direk mesaj yazma kısmında şunlar yazmalı

İsim :

Telefon :

Ödeme :

gibi.

1. 120

2. 30

3. 5
ee fikirler tükendi mi   :-\

*

1. 3,090

2. 584

3. 982
Alıntı yapılan: BySaBo - 19 Şub 2016 18:30ee fikirler tükendi mi   :-\
fikir çok aslındada senin istediğin biraz uğraştırıcı olduğundan kimse elini taşın altına sokmak istemiyor :D
fırsat olsa ben yardımcı olurumda fırsat yok
bir fikir daha vereyim sitede paylaşmıştık smf 2.0 için hızlı konu açma modu addtopic galiba ismi onu editleyerek yapabilirsin
ana menüye buton ekliyordu onu kaldırıp sadece belirtilen bölümlerde göstermek gerekecek vs...
sıfırdan yapsak daha basit olacak yaw neyse sen yinede bir incele
olmadı bakarsın ben yapıp yayınlamışım ama 1 sene ama 3 sene sonra :D esprik olsun diye yazdım alınmayın lütfen

*

1. 3,090

2. 584

3. 982

1. 120

2. 30

3. 5
Hocam aslında konuyu açarken aklımda olan tam olarak buydu , bir sayfa olacak ve oraya girilen bilgiler otomatik konu açacak şekilde istiyordum.

Ama bu çok zahmetli olur diye bu şekilde yazmıştım :D Ama tam da benim istediğim gibi bir çözüm sundunuz , Allah razı olsun :D Kısmet sanırım

*

1. 3,090

2. 584

3. 982
cümlemizden inşallah
bende bahane ile modu incelemiş, video çekip tanıtmış ve sitede paylaşmış oldum

*

1. 3

2. 1

3. 1
Acemiyim ama işine yarabilir BBC'de butona basıldığında içerik textarea kısmına yazılır.

Sources/Subs-Editor.php
Ara
array(
'image' => 'hr',
'code' => 'hr',
'before' => '[hr]',
'description' => $txt['horizontal_rule']
 ),

Altına ekle

array(
'show' => $context['1'],
'image' => 'form',
'code' => 'Form',
'before' => '
İsim :
Telefon :
Ödeme :
',
),

form.gif resimini oluşturup temanızın içindeki bbc klasörüne atın.
'image' => 'form',

Edepli edebinden susar, edepsiz de ben susturdum zanneder. – Mevlana

1. 120

2. 30

3. 5
Hocam snrj'nin çözümü işe yaradı

MENU ×