20 Mar 2022 04:54 Yeni Konu Oluştur

Haberler:

Üye kayıt esnasında E-posta adresinizin doğru olduğuna ve Aktivasyon Mailinize bakmayı unutmayın.

forum

Başlatan veysi72, 17 Ara 2015 20:46

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

1. 632

2. 251

hoçam şimdi aklımda yine bazı sorular takıldı şunlar ;

1- forumu kurduk daha sonra neler yapmalıyız

konular açılırken nelere dikkat etmeliyiz ( SEO ) açısından

2- SEO açısından Tagging yararlı olur mu olursa neye yararı olur ve nasıl kullanmalıyım aşağıda linki mevcut

http://custom.simplemachines.org/mods/index.php?mod=579

3- forumu kurduktan sonra SEO açısından nelere dikkat etmeliyiz

*

1. 1,183

2. 117

3. 393
Siteyi kurmadan önce site ve içeriği çok önemli sitenizi ziyaretçi odaklı yaparsanız hit konusunda sıkıntı yaşamazsınız düzenli ve özgün içerik açmaya çalışın.

Açılan içerikler başlık ile aynı olmalıki siteye gelen ziyaretçi o konuda bilgi alabilsin ve sitede geçirdiği zamana göre google size + verebilirsin.

tagged modu kullanabilirsin o konu ile ilgili kelimeler kullanarak aramalarda o kelimeleri arayanlar sitenize farklı kelimelerden gelme şansını artırabılırsın konu başlığı dışında kelimeler kullanmamaya çalışın.

Şu zamanda en büyük şey sosyal ağları düzgün kullanabilmek

1. 632

2. 251
Peki hocam forumumuz çöp link haline gelmemesi için ne yapmalıyım fe bu çöp link haline gelen siteler forumlar nr oluyor.
Dışarıya link vermek seo açısından yeri nedir ve ne yapmalıyım.
Forum içinde paylaşılan linkleri spoiler ile gizliyorum bir faydası olur mu.
Forum tanıtım makalesi yazdım ve forumlarda yayınladım bunun sitem için bir etkisi olur mu 3 tane anahtar kelime kullandım.
Şimdilik bunlar aklımda teşekkür ederim şimdiden yardımlar için

*

1. 1,183

2. 117

3. 393

Sitenizi düzenli olarak takip eder konularınızı incelerseniz link çöplüğüne siteniz dönmez.

Dışarıya link vermek siteniz için iyi bir durum değil ama konularda verilen linkle footerde verilen link arasında çok fark var footerden dışarıya link vermek sitenize konu içine verilen linkten daha zararlıdır.

spoiler gizlesenizde arama motoru orumcekleri kod olarak gordugu ıcın gızlemenız bır fayda etmez kaynak kodda gorunmemesı lazım.

tanıtımlar eskisi kadar etki yapmıyor onun yerine sitenizde kalıtelı ıcerık paylaşarak sıtenıze gıren zıyaretcılerın sıtenızın lınkını dogal paylasmasını sağlamaya çalışın  tanıtım yazılarında faydası var tabı ama tanıtım yapacagınız sıteler cok onemlı çöp sitelerdeki tanıtım sitenize yarardan cok zarar verebilir.

1. 632

2. 251
hocam bunu nasıl engeleyebilirim forumumun çöp link haline gelmemesi için ne yapmalıyım hiçbir bilgim yok bu yüzden yardım istiyorum çöp haline gelen forumlar nasıl oluyor içerisinde ve dışarısında kaç adet link oluyor şuanda site çok yeni olmasına rağmen gizlediğim linkler kırık link olarak gözüküyor ve iç link olarak 150 adet olduğunu belirtiyor dış link ise 4 adet

1. 632

2. 251
Alıntı yapılan: veysi72 - 18 Ara 2015 14:34hocam bunu nasıl engeleyebilirim forumumun çöp link haline gelmemesi için ne yapmalıyım hiçbir bilgim yok bu yüzden yardım istiyorum çöp haline gelen forumlar nasıl oluyor içerisinde ve dışarısında kaç adet link oluyor şuanda site çok yeni olmasına rağmen gizlediğim linkler kırık link olarak gözüküyor ve iç link olarak 150 adet olduğunu belirtiyor dış link ise 4 adet
bana göre dışarıya link vermek siteye pek etki etmez ama dışarıya link verdigin sitelere fayda sağlamış olursun başkada sana zararı olmaz bence ama yinede engellicem diosan birazdan sana js ile ufak bişe yazarım :)

1. 632

2. 251
hocam bu çöp link olayı nedir onu çözemedim dışarıya fazla link verildiği zaman mı oluyor ?

1. 632

2. 251
18 Ara 2015 15:14 #7 Son düzenlenme: 18 Ara 2015 23:16 yeninesil

Alıntı yapılan: veysi72 - 18 Ara 2015 15:10hocam bu çöp link olayı nedir onu çözemedim dışarıya fazla link verildiği zaman mı oluyor ?
çöp link unut gitsin ben duymadım :D ama yazdım jsle bişeler kullanmak istersen kullan örümceklerin takip konu icindeki linkleri takip etmemesi icin şunu kullanırs

temanın display templatesinde sayfanın sonunda bul
var oEditorID = "', $context['post_box_name'] ,'";
var oEditorObject = oEditorHandle_', $context['post_box_name'], ';
var oJumpAnchor = "quickreply";
// ]]></script>';
}
?>

2.1 kullanmıosan bu kodların üstündeki <script> tagının üstüne js ktphanisini ekle
<script src="http://code.jquery.com/jquery-2.1.4.min.js"></script>bunla degis
var oEditorID = "', $context['post_box_name'] ,'";
var oEditorObject = oEditorHandle_', $context['post_box_name'], ';
var oJumpAnchor = "quickreply";
// ]]>
$(document).ready(function(){$(".post a").attr("rel","nofollow");});
</script>';
}
?>

*

1. 1,183

2. 117

3. 393
onun için bir mod var nesil :D nofollow eklemek ıcın ıse js yazmaya gerek yoktu :D

1. 632

2. 251
atsaydınız nie adamı kıvrandırıonuz ben ilgili degilim modlarla zaten benm cözümüm bu :D

1. 632

2. 251
modu atsana buraya merak ettim bekliorum :D mod kullanmak iyi degildir oda jsle yapmıstır üstüne gereksiz özellikleri felanda vardır size en sade sekilde kod yazıom begenmionuz :D

*

1. 1,183

2. 117

3. 393
Yazdığın için birşey demiyorum zaten yazman iyi birşey ama js biliyorsun diye php ye göre kolay gelebiliyor sana ama herşeyi js ile çözmeye çalışma derim çalış ama çözüm yoksa yap :D

http://custom.simplemachines.org/mods/index.php?mod=1236

1. 632

2. 251
Alıntı yapılan: tarantula901 - 18 Ara 2015 23:33Yazdığın için birşey demiyorum zaten yazman iyi birşey ama js biliyorsun diye php ye göre kolay gelebiliyor sana ama herşeyi js ile çözmeye çalışma derim çalış ama çözüm yoksa yap :D

http://custom.simplemachines.org/mods/index.php?mod=1236
neden çözüm yoksa yapim jsyi kötülüonmu sen :D js olmasa php aç kalır ben smf iyi bilmiorum dedim kaç defa onun phpsiyle 2-3 saat öğrenip yazıcagıma jsle 2 dk yazar dosyayı bulur atarım daha iyi phpde regex daha iyi bilirim hem kolay geldiginden degil yani :D

*

1. 1,183

2. 117

3. 393
:d yok yap tabi paylaş bu konuda birşey demiyorum uzun suredir buradayım kaç  kişiyi gönderdim senin kadar öğreneni görmedim zaten :D

sadece burada php'nin kullanılması daha mantıklı js gereksiz ekleyeceği nofollow için js bakmasına gerek yok

bu kodu başka yerlerdede kullanırız:D

ama sence php mi js mi :D php varken jsmı vardı :D yada html varken phpmi vardı :D

1. 632

2. 251
php iyi ama ben smfnin kodlarını arayamakla ugrasamiccam bide dosyaları iyi bilsem phple yapardım attıgın modda zaten 3-4 yerde replace etmis gene okadar ugrasmazdım js bazı yerlerde daha kolay iş görüo :)

MENU ×