01 Ağu 2021 04:03 Yeni Konu Oluştur

Haberler:

Üye kayıt esnasında E-posta adresinizin doğru olduğuna ve Aktivasyon Mailinize bakmayı unutmayın.

Smf konu içerisinde ki resimleri sabit boyutta tutmak hakkında yardım

Başlatan rock3r, 18 Kas 2015 23:25

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

1. 277

2. 41

3. 17

Arkadaşlar merhaba ben bir konuda yardım almak istiyorum . Durum şu  " sitemde ki konuların içinde afiş , ekran görüntüleri sunmaktayız bazı sunumlarda afiş boyutu 1500px eninde olabiliyor ekran görüntülerinde ise bu oran 1920px oluyor . Ben şunu ögrenmek istiyorum konuların içinde bu poster ve ekran görüntülerini sabit 720px en boyutuna nasıl getirebilirim ( yani 1000 px yada 2000px olsa dahi sabit bir boyutta görünmesini sağlamak istiyorum ) . Şuan kullandığım temada konu açmadan evvel posteri yeniden boyutlandırıp ardından resimupload sitesine upload etmek zorunda kalıyorum . Daha evvelden kullandığım temada ise bu tam istediğim gibi olmaktaydı yani hangi boyutta atarsam atayım konu içerisinde sabit bir eni olmaktaydı . Bunu nasıl yapabileceğim konusunda bana yardımcı olurmusnuz ?

1. 632

2. 251
Merhaba

Sitenizdeki resimlerin maksimum boyutlarını ayarlamak için aşağıdaki seçenekleri deneyebilirsiniz.

• Yönetim>Yapılandırma>Özellikleri ve Seçenekler>Görünüm Sayfasında

Gönderilen resimlerin maks. genişliği (0 = sınırsız)
    Gönderilen resimlerin maks. yüksekliği (0 = sınırsız)

Bu seçenekleri ayarlarsanız istediğiniz boyutlandırmayı yapabilirsiniz.
  • Mod kurabilirsin örnek olarak 'nCode Image Resizer' işine yaracaktır.
  • Yada css kod ekleyebilirsin.BBC de kullandığın kodlarının sınıfı 'bbc_img' olarak tanınır.
    Alttaki kodu index.css en altına ekleyerek de işini görebilirsin.
.bbc_img
{
max-width: 720px;
}

Kolay gelsin.

*

1. 277

2. 41

3. 17
    Teşekkürler becl sorun çözüldü şuan tam istediğim gibi her konuda ki resim eni max 720p ye ayarlandı .

örnek resim konusu : http://divxgezegeni.org/prodji-sunumlari/paper-towns-2015-dual-prodji-torrent-indir/

MENU ×