26 Eyl 2021 05:52 Yeni Konu Oluştur

Haberler:

Üye kayıt esnasında E-posta adresinizin doğru olduğuna ve Aktivasyon Mailinize bakmayı unutmayın.

smf üye gruplarına günlük ileti sınırı koymak

Başlatan rock3r, 15 Eki 2015 00:32

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

1. 277

2. 41

3. 17

Arkadaşlar ben sitemde 5 üye grubu kullanmaktayım . Sormak istediğim şu " her üye grubu günlük olarak x adette ileti gönderebilsin " bunu sınırlandırabilmemin bir olağı var mı yada buna uygun bir mod . Nasıl arayacağımı bilemedi m .

Örneğin sitemde "Üye" , "Normal üye" , "Çalışkan üye" , "Azimli üye" , "Süper Üye" diye 5 üye grubu var ben "üye" grubunun günlük 3 iileti gönderebilmesini istiyorum , "Normal üye" 5 "Çalışkan üye" 7 , "Azimli Üye" 10 , "Süper Üyenin" ise 20 adet ileti göndermesini sağlamak istiyorum .

Edit Günlük ileti göndermeyi limitli hale getirmek istiyorum .

Yardımlarından ötürü herkese teşekkürler .

1. 632

2. 251
Aşağıdaki link işini görecektir diye düşünüyorum.Yalnız düzgün çalışıyor mu bilmiyorum.

Link

*

1. 277

2. 41

3. 17
Alıntı yapılan: Becl - 15 Eki 2015 01:26Aşağıdaki link işini görecektir diye düşünüyorum.Yalnız düzgün çalışıyor mu bilmiyorum.

Link

Üstad bu mod tam olarak ne işe yarıyor .

1. 632

2. 251

Şimdi detaylı olarak baktım.Yukarıdaki link üye gruplarına göre eklenti yükleme ayarları yapabilirsiniz.Örnek vermek gerekirse 'Yeni üyeler' grubu max 1mb 2 adet dosya yükleme izni verilebilir.'Tam üyeler' grubuna ise 10mb 5 adet dosya yükleme izni verebilirsiniz.

Yani sizin istediğinizin eklenti ayarlama versiyonu diyebiliriz.

Araştırma yapıp tekrar duruma göre cevap yazarım.

1. 142

2. 16

3. 34
Aşağıda ki mod var.Günlük (24 saat) göre mesaj limiti koyabiliyorsunuz.Fakat sanırım üye grubuna ayrı ayrı yapamıyor.Bir bakınız.

http://custom.simplemachines.org/mods/index.php?mod=1327

1. 632

2. 251
Alıntı yapılan: kimyaci - 15 Eki 2015 03:41Aşağıda ki mod var.Günlük (24 saat) göre mesaj limiti koyabiliyorsunuz.Fakat sanırım üye grubuna ayrı ayrı yapamıyor.Bir bakınız.

http://custom.simplemachines.org/mods/index.php?mod=1327
Bunu görmüştüm yalnız dediğiniz gibi üye grubuna göre yapılamıyor.

*

1. 277

2. 41

3. 17
kimyacı  verdiğin modun mantığı istediğim şeye tesekkurler yakın . Bu arada teşekkürler becl araştırmaların için.

1. 632

2. 251

Alıntı yapılan: rock3r - 15 Eki 2015 04:13kimyacı  verdiğin modun mantığı istediğim şeye tesekkurler yakın . Bu arada teşekkürler becl araştırmaların için.

Evet kimyacı'nın verdiği uygun olabilir ama yeni smf versiyonlarında hata veriyormuş.

Teşekkürler kimyacı.

-Dosyada verilen veritabanı hatasını düzelttim.Ekteki düzgün çalışıyor.

Edit2:

Dayanamadım biraz kurcaladım ;) Şimdi ilk olarak kullanmak istersen Türkçe çevirisi

Modifications.turkish-utf8.php de bul
?>Üstüne ekle
$txt['posts_limit'] = 'Gün başına mesaj sınırı';
$txt['posts_limit_desc'] = '0 seçmeniz sınırsız mesaj sağlar.';
$txt['posts_until_limit'] = 'Mesaj sınırı';
$txt['posts_day_exceeded'] = '24 saatlik süre içersinde yapılabilicek mesaj sayısını aştınız.Lütfen daha sonra tekrar deneyin.'

Ayarlamaları ise her kişiye özel olarak tek tek ayar girmek gerekiyor. Ayarlama yapacağın üyenin hesap ayarlarına girip düzenleyebilirsin.

Sadece yöneticiler üyelerin profil özetine bakarak iletiler kısmında kaç olarak ayarlandığını görebilir.

Sana ek bir çözüm olarak varsayılan burada 0 ayarlanmış bu değeri değiştirirsen işine yarayabilir.Özel üyelere yada yöneticilere el ile düzeltmen gerekecektir.

*

1. 277

2. 41

3. 17
Becl teşekkürler . Fakat hangisini kurmalıyım hiçbirşey anlamadım  . Kusura bakma Maden ocağından geliyorum ve çok yorgunum . Şimdi ilk olarak kimyacının tavsiye ettiği modu kuracam ardından senin ekte verdiğin postsday_1.0.zip  ı kuracam . Böyle mi yapmalıyım . Yoksa sadece postsday_1.0.zip i kurmalıyım . Biraz anlatabilirsen çok mutlu olurum . Bu arada hakikaten azmine hayran kaldım . Keza Kimyacının öyle .

*

1. 277

2. 41

3. 17
Alıntı yapılan: Becl - 15 Eki 2015 04:20
Alıntı yapılan: rock3r - 15 Eki 2015 04:13kimyacı  verdiğin modun mantığı istediğim şeye tesekkurler yakın . Bu arada teşekkürler becl araştırmaların için.

Evet kimyacı'nın verdiği uygun olabilir ama yeni smf versiyonlarında hata veriyormuş.

Teşekkürler kimyacı.

-Dosyada verilen veritabanı hatasını düzelttim.Ekteki düzgün çalışıyor.

Edit2:

Dayanamadım biraz kurcaladım ;) Şimdi ilk olarak kullanmak istersen Türkçe çevirisi

Modifications.turkish-utf8.php de bul
?>Üstüne ekle
$txt['posts_limit'] = 'Gün başına mesaj sınırı';
$txt['posts_limit_desc'] = '0 seçmeniz sınırsız mesaj sağlar.';
$txt['posts_until_limit'] = 'Mesaj sınırı';
$txt['posts_day_exceeded'] = '24 saatlik süre içersinde yapılabilicek mesaj sayısını aştınız.Lütfen daha sonra tekrar deneyin.'

Ayarlamaları ise her kişiye özel olarak tek tek ayar girmek gerekiyor. Ayarlama yapacağın üyenin hesap ayarlarına girip düzenleyebilirsin.

Sadece yöneticiler üyelerin profil özetine bakarak iletiler kısmında kaç olarak ayarlandığını görebilir.

Sana ek bir çözüm olarak varsayılan burada 0 ayarlanmış bu değeri değiştirirsen işine yarayabilir.Özel üyelere yada yöneticilere el ile düzeltmen gerekecektir.

Üstad teşekkürler aslında tek tek üyelere ayarlamaya çalışınca çok uzun sürer yani 4000 üyeden bahsetmekteyim . Fakat üye gruplarına entegre edilebilse çok daha iyi olur yani örneğin " üye grubuna " günlük sınırı 4 yapmak gibi ... Bu şekilde ayarlayabilme olanağım olsa çok iyi olacak .

1. 632

2. 251
Alıntı yapılan: rock3r - 15 Eki 2015 17:31Üstad teşekkürler aslında tek tek üyelere ayarlamaya çalışınca çok uzun sürer yani 4000 üyeden bahsetmekteyim . Fakat üye gruplarına entegre edilebilse çok daha iyi olur yani örneğin " üye grubuna " günlük sınırı 4 yapmak gibi ... Bu şekilde ayarlayabilme olanağım olsa çok iyi olacak .

Kimyacının verdiği linkteki mod hatalıydı ben onu düzelttim.4000 üyeye gelince dediğim gibi default olarak 0 geliyor ama biz bunu herhangi bir değer yapabilirsek işe yarayabilir.Bunu grup olarak entegre etmeye gelince bu işi daha iyi bilenler yapsa daha iyi olur.

*

1. 277

2. 41

3. 17
Alıntı yapılan: Becl - 15 Eki 2015 22:53
Alıntı yapılan: rock3r - 15 Eki 2015 17:31Üstad teşekkürler aslında tek tek üyelere ayarlamaya çalışınca çok uzun sürer yani 4000 üyeden bahsetmekteyim . Fakat üye gruplarına entegre edilebilse çok daha iyi olur yani örneğin " üye grubuna " günlük sınırı 4 yapmak gibi ... Bu şekilde ayarlayabilme olanağım olsa çok iyi olacak .

Kimyacının verdiği linkteki mod hatalıydı ben onu düzelttim.4000 üyeye gelince dediğim gibi default olarak 0 geliyor ama biz bunu herhangi bir değer yapabilirsek işe yarayabilir.Bunu grup olarak entegre etmeye gelince bu işi daha iyi bilenler yapsa daha iyi olur.

Anlıyorum snrj Cemoo yada Ali ustanın elinin değmesi gerek katılıyorum sana . Bakalım yeni bir mod yapılır mı ?

MENU ×