İletileri Göster

Bu sayfada bu üye tarafından gönderilen iletileri görebilirsiniz. Unutmayın, sadece size izin verilen bölümlerdeki iletileri görebilirsiniz.

Konular - rock3r

21
ilk önce cevabını sadece konusalda bulacağıma inandığımı belirterek aradığım şeyi açıklamak isterim.

Şu anda kullandığım tema varsayılan tema olarak bütün kategori ve üyelerde geçerlidir . Malum devir artık mobile devri eskisine nazaran masaüstü veya dizüstü kullanılmamakta yoğunlukla sitelerde ki gezinen kişiler mobile ile bağlanmakta bu da biz smf website sahiplerinin başına sıkıntılar açmakta . Benim konusalda ki yetkili ve bilgili arkadaşlardan ricam kullandığım temayı uyumlu hale getirmeme yardımcı olmalarıdır.


sitemin pagespped değeri tarattığımda mobilde sıklıkla 3 hata ile karşılaşmakta ;

1 . okunabilir yazı tipi boyutlandırma hatası

2 . sayfanızda belirlenmiş bir görünüm yok .

3 . Hafifçe vurma hedeflerini uygun şekilde boyutlandırın hatası

https://developers.google.com/speed/pagespeed/insights/?hl=tr&url=www.divxgezegeni.org&tab=mobile


Bunun dışında mobilden ve normal pcden bağlanal kişileri algılayıp site düzeni buna göre kendini ayarlayabilir mi ?

Eğer bu kendini gezinen ziyaretçinin bağlanma platformuna göre kendini ayarlayabilen bir yazılım var ise yardımlarınızı bekliyorum .


ayrıca snrj nin bir adreste yaptığı yorum dikkatimi çekti onuda paylaşmak isterim . http://www.simplemachines.org/community/index.php?topic=523437.0

http://www.simplemachines.org/community/index.php?P=db563f1a8408196da146a19939026913&topic=532406.0


Yardımlarından ve katkılarından ötürü bütün herkese şimdiden çok teşekkürler. sürç-i lisan eylediysem affola .
22
websitemi bg dışında klan kısmı saydam hale getirmek istiyorum fakat nasıl yapacağımı bilmiyorum yardımcı olacak arkadaşlara teşekkürler .İstediğim alıntıda bulunan resimde ki beyaz olan yerleri şeffaf  yapmak istiyorum . Master kardeşim dediğini denedim fakat sitenin css inde bulamadım .
23
Bazı sitelerde kullanıcı grubları böyle şekilli oluyor . baya hoşuma gidenlerin resmini çektim . Sanki grafiti yapılmış gibi .Bunu nasıl yapabiliriz . yardımcı olurmusunuz .

24
Arkadaşlar başlıktan da anlaşılacağı gibi sitemde backgrounda resim koymak istiyorum bunu nasıl yapabilirim umarım doğru yere açmışımdır konuyu .
25Sitemde bir üyenin yazdığı cevaba alıntı yap dediğimde yukarıda ki resimde gibi bir görüntü çıkıyor ama alıntı yap şekli eklenmiyor birde bazen konuya verilen cevaplarda link ekliyorum  örneğin http://divxgezegeni.org/webrip-sunumlar/mucize-2015-torrent-indir/  bu linki cevap olarak yazıyorum .  fakat iletiyi gönderdikten sonra  http://xgezegeni.org/webrip-sunumlar/mucize-2015-torrent-indir/   böyle görünüyor . Anlamadım gitti çok sıkıntı oldu yardım edecek arkadaşa şimdiden teşekkürler .

Bu  sorunların tamamı konu altında ki hızlı cevap yada cevap kısmında karşılaşılan sorunlardır . Bütün bölümlerde aynı sorun oluyor .

26
Yaklaşık 1 aydır uğraştım çözemedim etiketler bölümünde karakter hatası var .
http://divxgezegeni.org/index.php?action=tags
27
Smf 2.0.9 kullanıyorum yardım sayfasının içeriğini değiştirmek istiyorum .

üye olma vs gibi şeyler yerine kendi websitem ile ilgili gerçek bir yardım sayfası oluşturmak istiyorum bunu nasıl yapacağımı açıkçası bilmiyorum . Yardım ederseniz sevinirim .http://divxgezegeni.org/index.php?action=help
28
Sitemize bağış yap butonu ekleyeceğiz . Bununla ilgili tavsiye edebileceğiniz güzel modları bekliyorum .
29
Sitemizde yeni bir uygulayama başladık filmleri dizileri vb verileri yandex disk benzeri bulut tabanlı sistemlerde saklayıp sitemizde sunuyoruz ve bu sebepten sitemizde yayınladığımız urlleri download buton kullanıyoruz . Bu butonu ziyaretçilerden gizliyoruz fakat " no content view sorry :C " şeklinde bir yazı çıkıyor ben bu yazıyı kendim düzenleyip Sitemize üye olmadan linkleri göremezsiniz uyarısın çıkmasını ayarlamak istiyorum . Bu yazıyı nereden düzenleyebilirim .  

theme/default/language/DownloadButton.english.php içindeymiş  " no content view sorry :C " bu yazı buldum değiştirdim.  konu kapatılabilir . Sıkıntı yaşayan arkadaşlarda bu yöntem ile çözebilir .
30
Öncelikle uzun bir süre yoktum yeni gelebildim . Benim sizden ricam bana eğer var ise " siteme kayıtlı bütün üyelere toplu mail göndermek istiyorum "  Fkat nerede nasıl olacak bilmiyorum . Yardım ederseniz sevinirim .
31
Yaw bugun ne olduysa siteme erişemiyorum . Hosting firmam ile görüştüm ama onlar bir sıkıntı görünmediğini söylediler . Browserdan giremiyorum , Ftpden erişemiyorum . Cpanelden girilebiliyor . Bu Konuda yardım edebilirmisiniz ?
32
Ben uzun yıllar torrent ve http paylaşımlar yapmaktayım (Torrentleech Torrentday -zamunda -bittürk leechturk-turktorrent-arenabg-arenatr-torrentultra-kickass gibi torrent sitelerinde binlerce sunumum vardır bunlar dışında divxm sharebus gibi efsane sitelerde de http paylaşımlarım bulunmakta ayrıca kendi film ve dizi riplerimde bulunmaktadır niyeti ciddi olan arkadaşlara detaylı açıklamalar yapılacaktır . ) . Yaklaşık 6 yıllık bir süredir  bu işlerle uğraşmaktayım ve uzundur üzerinde düşündüğüm vip site kurma işi için gerek yazınımsal gerek donanımsal bilgi birikimi olan iş ortakları aramaktayım ciddi olan arkadaşlara Cep numaramı iletecem ve detaylıca görüşülecektir .

V.I.P. site içeriği dizi film müzik oyun apk program vb çalışmalardır . Yeterince kaynağa sahibim .

Vip için gerekenler ilk etap da 20 tblık dedicate server

2 tanesi upload için bir tanesi rip için kulllanılmak üzere toplam 3 adet vds

Bu iş için varım diyorsanız pm isteyiniz .

33
Smf 2.0.9 kullanıyorum. Taglama yapamıyorum ve türkçe karakterleri desteklemiyor yardım edebilecek var mı?
34
örnek olarak http://divxgezegeni.org/2014-yapimi-filmler/2014-yapimi-filmler/  Bu bölümde 2014 yılına ait sitemizde yayınladığımız filmler bulunmakta ben bu Linklerin üzerine mouse ile gelince Konu içeriğinin ilk Kısmında bulunan Afiş resminin görünebilmesini ayarlamak istiyorum bunu nasıl yapabileceğim konusunda yardımcı olacak varmı acaba ?

Şimdiden yardımlarınızdan ötürü teşekkürler .

35
Başlıktanda anlaşılacağı gibi ben bir konunun bütün bölümlerde sabit konu olarak görünmesini ayarlamak isityorum bu özellik phpbb de vardı acaba smf de buna uygun eklenti ( mod ) varmı duyuru gibi bütün ana kategori ve alt başıllar görülmeli .
Yardımlarınızdan ötürü şimdiden teşekkürler .
36
Ben sitemde ki eklentileri ve linkleri botların görmesini istemiyorum bunu robot.txt de nasıl engelleyebilirim acaba ? Eklentilere ve konu içerisinde verdiğim linklere erişemesin .
Yardımlarınızdan ötürü teşekkürler.
37
http://www.divxgezegeni.org 

Sitemiz Toplama torrent sitesidir . Websitemizde bir çok torrent adresinden konuları sizlere ulaştırmaya çalışıyoruz elbette ki mükemmel değiliz . Bundan dolayıdır ki websitemizde eksik gördüğünüz noktaları bizler ile paylaşırsanız sevinir.


Divxgezegeni Community
38
Benim istediğim şey Ana sayfada yada herhangi bir bölümde Link rengi mavi mouse ile üzerine geldiğimde bu renk siyah olsun istiyorum.


Yukarıda ki resimlerde Link ( Tıklanabilir yerlerde ki ) asıl rengimiz mavi bunuN üzerine mouse ile gelindiğinde farklı bir renk olsun istiyorum bunu nasıl yapabilirim . İndex.css de aradım fakat bulamadım
39
websitem de konuların neredeyse tamamında dosya eki var . Benim isteğin üyeler konuya cevap yazmadan dosya ekini indiremesinler ve ayrıca dosya eki kısmında uyarı olsun [ Dosya ekini indirebilmek için cevap yazınız gibi ] . Böyle bir mod varmıdır bilmiyorum . Var ise dahi ne diye araycağımı bilemedim çünkü linkleri gizlemek var ama Dosya eki yok .

Yardımlarınızdan ötürü şimdiden teşekkürler .
40
Bir çok rakibine fark atmaya hazır bir toplama torrent sitesi . 150 ye yakın torrent sitesinin içeriklerini tek adreste bulabileceğiniz bir yer .

Konular sadece 2 admin tarafından açılıyor bir çok değişikliğe sahip örneğin aradığınız filmi müziği oyunu programı apk yı istek bölümünden yazıyorsunuz hemen torrenti bulunup paylaşılıyor henüz yeni bir site fakat deneyimimiz sayesinde çok fark yaratacak bir site .

Piyasada bulunan rakiplerinde rastgele paylaşım yapılmakta fakat bizde detaylı bir paylaşım yapılmakta örneğin bir filmin
nfo özellikleri , eger yabancı film ise bizim kendi youtube kanalımızdan türkçe altyazılı fragmanı , konu içeriği açıklaması , ekran görüntüleri , ve realese grubu özellikleri ile paylaşılmakta .

Sizleri de sitemizde görmek bizlere mutluluk verir .

http://www.divxgezegeni.org