İletileri Göster

Bu sayfada bu üye tarafından gönderilen iletileri görebilirsiniz. Unutmayın, sadece size izin verilen bölümlerdeki iletileri görebilirsiniz.

Mesajlar - cynylmz_07

16
Siteme girmeye calisirken (Table './site_site/smf_sessions' is marked as crashed and should be repaired) sorunu ile karsilasiyorum. Ilk defa basima geldi arkadaslar. PhpMyAdmine girdim buldum bahsedilen tabloyu ama ne yaoacagimi bilmiyorum. Anlayan arkadaslar yardim ederlerse sevinirim. Panelim Turkcedir. Bu arada yurt disindan yazdigim icin yabanci klavye kullandim, bu seferlik idare edin.
17
Alıntı yapılan: snrj - 06 Ekm 2017 22:11fırsatım olursa incelerim
Bekliyorum üstad.
18
1. Dostum dediğin gibi yaptım. Bar olayı düzeldi ancak bildirimler boş çıkıyor. Aşağıya resim ekledim. Bu ajax çok problemli ya. :D2.Bir de şunu sorucam, saniye veya dakikanın sonunda s yazıyor, neden? Nasıl düzeltiriz?.Şimdiden teşekkür ederim üstad.
19
Profil / Ynt: smf maximum profil
05 Ekm 2017 17:54
Üstad kurdum ama resimdeki gibi olmadı ya.

Aşağıdaki gibi bir görüntü oldu bende. Çerezleri sildim css için gene aynı görüntü var. (Görüntüyü geniş almak için tarayıcı çözünürlüğünü küçüttüm.)

20
Usta kurdum. Çok iyide çalıştı ancak, birinin profiline yorum yaptığımda üstten yeşil bir bar çıkıyor ama hiç bir şey yazmıyor. Bildirim geliyor ama hiç bir şey yazmıyor. Dille ilgili sıkıntısı var galiba. Nasıl çözeriz. Bazı şeyler gözükmüyor özellikle yorum yaptıktan ve bildirim geldikten sonra içerik gözükmüyor. Sizin verdiğiniz dil paketini kurmuştum. Mesela örnek resimdeki yeşil bar bande gözüküyor ama yazı yazmıyor.
21
Profil / Ynt: smf maximum profil
04 Ekm 2017 12:53
Usta link ölmüş 2.0.x serisi için tekrar paylaşır mısın modu.
22
Arkadaşlar ne zamandır merak ediyordum bunu. Forumda nerden baksanız 10 tane Özel Profil Alanı oluşturdum. Kimisi imzanın üstünde kimisi simgeler ile birlikte felan. Mesela ben imzanın üstüne yeni bir alan ekliyeceğim. Eklediğim zaman en imzada en alt sırada yer alıyor. Yani diğer alanların en üstünde o yeni eklediğim alanı göstermek istiyorum fakat en son eklediğim için en altta gözüküyor. Yani gelişmiş profil alanında sıralamayı nasıl düzeltebiliriz? Böyle bir şey var mıdır veya? Teşekkürler.
23
Usta peki markete tıkladığımızda karşımıza gelen markete hoş geldiniz yazısıyla açıklama yazısın tam ortasına bi resim eklemek istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim? Yardımcı olabilir misiniz? Teşekkürler iyi bayramlar.
24
Usta peki biriken para neden yazmaz burda? Türkçe sorununu halettim ancak biriken para yan profilde gözükmüyor ama profil sayfasında gözüküyor. Yan profildeki geallon yazısı (belirlediğim para birimi) hoş durmuyor. Ya kaldıralım ya da düzeltelim arkadaşlar bir el atsanız.

 
25
Kardeşim dediğin gibi yaptım. Hata veren 2 satırı manuel olarak eklemek istedim fakat benden istediği kodları load.php de bulamadım. Yani farklı apsedilmiş. Sizden ricam manuel kurulumda load.php nin ilk 2 satırını yukarıda ekte verdiğim load.php de uygun yerlere eklemeniz. Çünkü nereye eklicemi gerçekten bilemedim. Yaparsanız çok mutlu olurum saygılar ve şimdiden teşekkürler.
Hata veren kodlar aşağıdakiler. (Bulunması gereken kodlar değişik yazılmış.)

load.php de bul
Kod [Seç]
IFNULL(pg.group_name, {string:blank_string}) AS post_group, mem.is_activated, mem.warning,
sonrasına ekle:
Kod [Seç]
mem.money,
bul:
Kod [Seç]
CASE WHEN mem.id_group = 0 OR mg.stars = {string:blank_string} THEN pg.stars ELSE mg.stars END AS stars,
sonrasına ekle:
Kod [Seç]
mem.money,
Bu arada smf forumum 2.0.12 yani verdiğiniz linkteki resmi sitesindeki 2.x.x modunu indirip kurdum. 2.1 olanı değil.
26
Usta paket kurulumunda hata veriyor. Devam ediyorum kuruyor ama bazı seyleri editlemek istediğmde beyaz hata ekranı çıkıyor.Bir de şunu sorucam..


Modu şuan kaldırdım ve hata veren load.php yi ekte verdim bir bakar mısınız?
27
Usta verdiğin ekteki Türkçe  dil dosyası utf 8 galiba karakterler bozuk çıkıyor, düzeltme şansımız var mı?
28
Alıntı yapılan: snrj - 13 Oca 2017 22:28çıkmaması için bir sebeb yok aslında ayarlarınız ekteki resimdeki gibiyse çıkması lazım

çıkmama neden olabilecekler şuan aklıma gelen iki durum bir türkçe karekter soru ve cevaplarda türkçe karekter kullanmadan deneyin
ikincisi ise register.php veya resigter.template.php de değişiklik yaptıysanız ondan kaynaklı
bu temadan kaynaklıda olabilir tabiki birde default temada bakın
default temada çıkmıyorsa sources/register.php ve Themes/register.template yedeğini alıp sıfır smfdekilerle değiştirin

bir üçüncü ihtimal şimdi aklıma geldi sitede daha önce bir konuda yazmıştım ama bunlka alaklı olduğunu pek sanmıyorum konu şu bi arayıp bulayım :D
http://smf.konusal.com/index.php?topic=1317.msg6167#msg6167
Sorun türkçe karakterdenmiş. Peki bu düzeltilemez mi?
29
Alıntı yapılan: snrj - 12 Oca 2017 17:48ayarları düzgün yaptıysanız reCAPTCHA modundan kaynaklı olabilir
modu inceledim ama mod kurulumda doğrulama sorusu yerine geçiyor olabilir
modu kaldırıp doğrulama soruları çıkıyormu diye bakınız
Dediğini yaptım ama olmadı dostum. Kaldırdım tamamen sistemden.
Dostum sorun şu doğrulama sorularını girip sayısını belirliyorum ama kayıt olurken çıkmıyor sorular. Sadece doğrulama kodları çıkıyor.
30
Arkadaşlar siteme son zamanlarda çok bot üye olmadı. reCAPTCHA kurulu olmasına rağmen dakikada 1 boy üye oluyor. Mecbur admin onaylı yapmak zorunda kaldım üyelikleri. Doğrulama sorularını giriyorum, cevabınıda giriyorum, Kullanıcının yanıtlaması gerekli doğrulama sorulara 1 yazıyorum gene üye olurken soru sormuyor. Neden olabilir?