İletileri Göster

Bu sayfada bu üye tarafından gönderilen iletileri görebilirsiniz. Unutmayın, sadece size izin verilen bölümlerdeki iletileri görebilirsiniz.

Konular - fabak

1
2.1 için cache mod var mı? Smf'nin kendi içinde bulunan birşey var ama onu değil daha sağlam ve etkili bir cache mod arıyorum.
2
Php 5.3 'ten 5.6 ya geçişte eklenti - attachments Türkçe karakter sorunu yaşadım ve uzuuun süren araştırmalar sonunda şöyle bir çözüm buldum.

forumu 2.0.14 versiyonuna güncellemek için sunucunun php sürümü en az 5.4 olması gerekiyor. yoksa forumu 2.0.14'e güncelleyemez, beyaz sayfa hatası alırsınız. Ben de plesk panelden girip 5.6 php sürümü olarak ayarları güncelledim. Ama forumda eklenti-attachment belge isimlerinin bazıları kayboldu. Eğer eklenti belgelerinin isminde Türkçe karakter varsa mesajın altında eklenti simgesi gözüküyor ama belgenin ismi gözükmüyordu. Sonra bunu araştırmaya başladım. phpmyadmin'de latin5, utf-8, turkish_ci ... bir sürü yöntem denedim. Sonunda eski kullandığım php 5.3 ile şimdi kullanmakta olduğum ve bana eklenti isimlerinde sorun çıkaran 5.6 sürümü arasındaki farkı, kısaca sorun çıkaran yeri buldum.

php 5.6 ve üstü sürümlerde default_charset = "UTF-8"  ...  benim kullandığım eski sürümde bu değer no value yani boş idi..
php 5.6 ve üstü sürüme geçince bu utf-8 olmuştu.
Bunu default_charset = "ISO-8859-1"   yaptım. Apache yi yeniden başlattım. oldu..
3
smf forum sitemde konuya dosya eklerken 16 mb den büyük dosyaları yüklerken sorun yaşıyorum. aldığım hata yazımın altında.. Forum ayarlarında Her bir iletideki eklentinin maks. boyutu 25mb. Her bir eklentinin maks. boyutu 25mb..yani, büyük dosya eklemeye izin veriyorum.. sitenin çalışmasında ya da 16 mb den küçük dosya yüklerken hiçbir sorun olmuyor. zaten tuhaf olan da bu. sitenin çalışmasında, 16mb den küçük dosya yüklemede, yeni konu eklemede hiçbir sıkıntı yok. internette dünden beri çok araştırdım, dosya izinlerini falan değiştirdim olmadı. hosting firmasıyla iletişime geçtim bir şey değişmedi.
max_execution_time ya da memory limit gibi değerleri yükselttiler
Upload file size limitleri sunucudan yüksetildi 512mb
fcgi timeout süresi de 999sn olarak ayarlandı
nginx timeout süreleri de artırıldı
yok yok yok. olmadı. çözüm bilen var mı?


Internal Server Error
The server encountered an internal error or misconfiguration and was unable to complete your request.
Please contact the server administrator, --@gmail.com and inform them of the time the error occurred, and anything you might have done that may have caused the error.
More information about this error may be available in the server error log.
Additionally, a 500 Internal Server Error error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.
Apache Server at www.-.com Port 80