Show posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.

Topics - rock3r

1
Arkadaşlar başlıktanda anlaşılacağı gibi siteme yeni üye olanlara giden mailde bir kaç değişiklik yapmak istiyorum bunu tam olarak nereden ve nasıl yapacağımı bilmiyorum yardımlarınız gerekli . Yardımlardan ötürü şimdiden teşekkürler .
2
Sitemde bulunan chatbox'ı kaldırmak istiyorum . Ekstra olarak son iletilerin sayısını nasıl arttırabilirim . Yardımlarınızdan ötürü şimdiden teşekkürler.
3
Ben google drive adresine attığım videolarımı smf de paylaşmak istiyorum fakat . Bunu ne yaptıysam beceremedim . Video embededmod2 ve Simple Audio Video Embedder kullandım fakat olmadı yardımcı olurmusunuz ? Bu iki mod ile gayet rahat bir şekilde youtube iframeler çalışıyor fakat google drive da ki çalışmıyor . Yardım eden eller dert görmesin. Şimdiden teşekkürler .
4
Başlığa bakmayın nasıl tarif edeceğimi bilemedim bu nedenle saçmaladım . Yapmak istediğim şeyi aşağıdaki resime göre tarif edeyim .

Siyah kare içindeki yazıyı ( Linki yani )  Logolu yapmak istiyorum sol taraftaki logoyu o yazının olduğu yerde kullanmak istiyorum .  Bunu nasıl yapabilirim .

5
" Yeni paket indiremezsiniz veya kuramazsınız. Çünkü paketlerin yükleneceği dizin veya bu dizinde değiştirilmesi gerekn bazı dosyalar yazılabilir değil!    "

Paket yüklemek veya kaldırmak istediğimde yukarıda ki gibi bir hata alıyorum . Yardımcı olurmusunuz ?
6
Daha evvelden buradan ( teknoromi ) imdbbot indirdim fakat tekrar arattığımda konunun kaldırıldığını gördüm . Eğer yardımcı olursanız sevinirim .  İmdbbot.php dosyasını ekte sundum . Bunun dışında bir kaç ilem daha yapıyorduk ama hatırlayamadım . Yardımlarınızı beklemekteyim şimdiden teşekkürler .
7
Eski adresmin ( divxgezegeni.org ) şuan kullandığım adrese ( bulutindir.org ) siteyi taşıdım ( snrj sayesinde ) . Dün birden bire eski modları kurarken siteye baktım ve türkçe olan karakterlerin tamamı saçma sapann görünmeye başlamış . İşin garibi yeni konu açtığımda ise bütün Türkçe karakterleri destekliyor olduğunu gördüm ( Sadece yeni konu için ) . Yardımlarınızı beklemekteyim .Şimdiden teşekkürler.
8
smf 2.0.9 versiyonunu ve türkçe dil yaması aramaktayım . Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler.
9
28.02.2016 Tarihinde sitemde  konusal da ki gibi nchat kurmak istedim . Lakin çok meşekatli bir mod olduğundan pek beceremedim dosya izinleri vb bütün herşeyi denememe rağmen yazdığım yazılar . chatte görünemekte . Yardımlarınızı beklemekteyim . Saygılarımla.
10
Arkadaşlar merhabalar . Benim sitemde belirgin 4 üye grubu var ve her üye grubu ileti sayısı yükseldikçe yeni kategorileri görebilmekte . Benim istediğim şey şu sitede her üye grubuna günlük ileti ( konulara cevap yazma ) sınırı koymak istiyorum . Örneğin sitemizde ki normal üye grubuna geçiş için 5 ileti gerekli eleman bu ileti duvarını aşmak için yardır yardır her konuya yazıyor bizlerde bu durumu önlemek için iletiler arası süreyi yükselttik fakat bu da negatif bir durum oluşturmakta . İstediğimiz şeyi yaparsak sitemiz adına güzel bir önlem almış olacağız. Yardım ve destekleriniz için smf konusal ailesini teşekkür ederim .
11
Arkadaşlar merhaba ilk olarak konusal ailesine bolca teşekkürlerimi iletir ve r10 da tavsiyede bulunduğumu belirtmek isterim .

Gelelim aradığım şeyi tarif etmeye . Beyazperde  

yada imdb  gibi adreslerde arama butonuna yazı yazıldığında site içinde konunun resmi ve bağlantı adresinin bulunduğu birşey çıkıyor tıpkı bunun gibi birşeyi sitemde yapmak istiyorum yardımcı olurmusunuz .


Edit : wp de buna benzer bir arama eklentisi var . https://wordpress.org/plugins/daves-wordpress-live-search/

Eklentiyi dosya ekinde veriyorum olurda smf ye çevirebilirsek mükemmel bir mod olur .


Şöyle birşeyi becl buldu konuya da ekleyeyim dedim . http://www.w3schools.com/php/php_ajax_livesearch.asp
12
Arkadaşlar merhaba ben bir konuda yardım almak istiyorum . Durum şu  " sitemde ki konuların içinde afiş , ekran görüntüleri sunmaktayız bazı sunumlarda afiş boyutu 1500px eninde olabiliyor ekran görüntülerinde ise bu oran 1920px oluyor . Ben şunu ögrenmek istiyorum konuların içinde bu poster ve ekran görüntülerini sabit 720px en boyutuna nasıl getirebilirim ( yani 1000 px yada 2000px olsa dahi sabit bir boyutta görünmesini sağlamak istiyorum ) . Şuan kullandığım temada konu açmadan evvel posteri yeniden boyutlandırıp ardından resimupload sitesine upload etmek zorunda kalıyorum . Daha evvelden kullandığım temada ise bu tam istediğim gibi olmaktaydı yani hangi boyutta atarsam atayım konu içerisinde sabit bir eni olmaktaydı . Bunu nasıl yapabileceğim konusunda bana yardımcı olurmusnuz ?
13
Arkadaşlar merhaba ben sitemde ( smf 2.0.9 tema teknoromi plus ) üyelerin nerede ne yaptıklarını takip etmek için dün mod araştırdım ve iki adet mod buldum .
1. olarak smfsimple'da sinanın yaptığı bir mod var . http://custom.simplemachines.org/mods/index.php?mod=4060

2.olarak ise BoardViewers adlı bir moddur . http://custom.simplemachines.org/mods/?mod=295

Şimdi benim sormak istediğim şu yukarı daki modlardan hangisini kurmalıyım ki sitemde ki üyelerin nerede ne yaptığını anlayayım bu konuda sizlerin tavsiyesi nedir . Ayrıca ekstra olarak ilave mod tavsiyeniz olursa da konu altında belirtiniz.

Teknoromiplus a ait boardindex dosya ekindedir .
14
 Sitemde bulunan bölümleri forum sayfasında vbülletin benzeri baloncuk içine almayı düşünüyorum nasıl yapacağım konusunda yardımcı olurmusunuz ?
15
Arkadaşlar öncelikle merhaba smf desteğin bir numaralı adresine yakışır bir tema da benden gelsin istedim . Kendi sitemde teknoromi den evvel kullandığım Lamartine theme 'i sizlerle paylaşacağım . Teama kullanışı açısından çok iyidir Logo.png,bg.png yi değiştirmek isteyen arkadaşlar Kendi keyfine göre düzenleyebilirler .  


Tema Orjinal görüntüsü itibari ile Bu şekildedir ben üzerinde değişlikler yaptım bot_left,bot_right , right,top left,top-right değiştirip hoş bir görüntü kattım . Umarım işinize yarar .


Bu arada bu temayı 6 dolara almıştım .


Tema ücretli olduğu için Paylaşımı yasaktır.Rock3r anlayışı için Teşekkürler.
16
Arkadaşlar ben sitemde 5 üye grubu kullanmaktayım . Sormak istediğim şu " her üye grubu günlük olarak x adette ileti gönderebilsin " bunu sınırlandırabilmemin bir olağı var mı yada buna uygun bir mod . Nasıl arayacağımı bilemedi m .

Örneğin sitemde "Üye" , "Normal üye" , "Çalışkan üye" , "Azimli üye" , "Süper Üye" diye 5 üye grubu var ben "üye" grubunun günlük 3 iileti gönderebilmesini istiyorum , "Normal üye" 5 "Çalışkan üye" 7 , "Azimli Üye" 10 , "Süper Üyenin" ise 20 adet ileti göndermesini sağlamak istiyorum .

Edit Günlük ileti göndermeyi limitli hale getirmek istiyorum .

Yardımlarından ötürü herkese teşekkürler .
17
Disk full (/tmp/#sql_54ba_17.MAI); waiting for someone to free some space... (errno: 28 "No space left on device")
Dosya: /home/divxgeze/public_html/Sources/GoogleTagged.php
Satır: 810


Disk full (/tmp/#sql_54ba_20.MAI); waiting for someone to free some space... (errno: 28 "No space left on device")
Dosya: /home/divxgeze/public_html/Sources/Tags2.php
Satır: 118


Disk full (/tmp/#sql_54ba_21.MAI); waiting for someone to free some space... (errno: 28 "No space left on device")
Dosya: /home/divxgeze/public_html/Themes/teknoromi-plus/teknoromi-plus.php
Satır: 804

az evvet bu sorun ile karşılaştım . nedenini anlamadım yardımlarınızı beklemekteyim .
18
Google dan kendi siteme özel arama butonu oluşturdum bu butonu siteme entegre edebilmek için simple ads modifikasyonunu kullanıyordum . Fakat son yüklediğim tema ile birlikte görünümünde bozulma yaşadım . Sizden ricam bana aşağıda ki Kodu BoardIndex.template.php de tam olarak nereye entegre edeceğim konusunda yardımcı olurmusunuz ?  BoardIndex.template.php dosya ekinde veriyorum . 
Kod Seç
</br>
<script>
  (function() {
    var cx = '013791260415262800201:tm5dcixsjns';
    var gcse = document.createElement('script');
    gcse.type = 'text/javascript';
    gcse.async = true;
    gcse.src = (document.location.protocol == 'https:' ? 'https:' : 'http:') +
        '//cse.google.com/cse.js?cx=' + cx;
    var s = document.getElementsByTagName('script')[0];
    s.parentNode.insertBefore(gcse, s);
  })();
</script>
<gcse:search></gcse:search>


Kullandığım tema teknoromi plus dır gayet de menunum tavsiyede ederim .

19


Arkadaşlar merhaba  ben sitemde üst sütunda bulunan Takvim , yardım gibi bir kaç bölümü o sütundan kaldırmak istiyorum indextamplate den yapacağım ama tam olarak neresinden onu bilemiyorum . yardımlarınızı bekliyorum . 
20
smf de simple portal kullanmaktayım gayet kullanışlı gayetde memnunum . Benim sormak istediğim başlıktan da anlaşılacağı gibi portal da bulunan haberler kısmında bulunan devamını oku ve Yorum yaz yerine buton yerleştirmek istiyorum .

şuan ki görünümü bu şekilde .  olmasını istediğim vb.

2. resimdekiler temsilidir . sadece onlar gibi buton olmasını istediğimin görsel karşılığı olarak düşünün .

Bu konuda yardımlarınızdan ötürü çok teşekkürler.