15 Haz 2021 03:39 Yeni Konu Oluştur

Haberler:

Sitemiz Smf 2.1 ve Smf 2.0 sürümleri için Destek ve Tema paylaşım forumudur


Show posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.

Messages - KeReM @

1
Smf 2.1 Temaları / Ynt: Vision
11 Haz 2021 11:28
Alıntı yapılan: limeleon - 11 Haz 2021 11:112.1 RC3 kullanıyorum

Hocam akşama kadar cevap gelmezse bakarım. Tema sahibininde olurunu almak lazım tabiki. @snrj hocam
2
Smf 2.1 Temaları / Ynt: Vision
11 Haz 2021 10:59
Hocam tema 2.1 için sizin kullandığınız sürüm nedir. 2.0.18 kullanıyorsanız bu tema olmaz.
3
Kararlı sürümü dört gözle bekliyoruz aslında, korkum betalarda yaptığımız düzenlemelerin alt üst olması :)
4
Bknz: resmî site download sayfası. Temiz dosya indirip kontrol edebilirsiniz.
5
Kaldırılmayacak birşey değil ama tema sahibinin emeğine saygısızlık olur. Etik değil.
6
Bölümleriniz olduğunu gördüm ama yinede yazıyorum yolu. Admin >> Forum >> Bölüm ve Kategoriler >> Bölüm Ekle sayfasına geldikten sonra. Bölümü ekleyeceğiniz kategorinin altında bölüm ekle düğmesini tıklayın. Diğer bölümleri açtığınız gibi ayarları yapın fakat kaydetmeden önce Düzen başlığının karşısında ki seçeneklerden altında olmasını istediğiniz bölümü ve sonra / önce / alt bölüm seçeneklerinden Alt bölümü seçerek kaydedin.
7
Dosyalarınızı ve sitenizi eklerseniz yardımcı olayım.
8
Bu eklediğiniz kod, büyük ihtimal bu kodu eklerken diğerini sildiniz. Telefonda olmasam yardımcı olurdum, akşama hallolmazsa yardımcı olacağım.
9
Geçmişte ne kadar aktif olsada günümüzde maalesef forum siteleri aktifliğini kaybetti. Türkiye'de aktifliğini koruyabilen birkaç forum sitesi kaldı. Genel forum sitelerini aktif tutmak zaten imkansız gibi. Birde bunun yanında kemikleşmiş bir forum kullanıcı kitlesi var ve bu arkadaşlar smf sistemini sürekli eleştiriyorlar :) Kendimce 2.1 sürümü ile smf nin eskiye nazaran çok iyi bir ivme kazandığını anlatmaya çalışsamda nato mermer nato kafa insan çok fazla.

Peki smf kullanıcıları olarak ne yapabiliriz. Şuan aktif olan forumum 4 ay gibi bir sürede genel forumlar, genel forum siteleri ve genel forum sitesi gibi aramalarda ilk 10 içerisindeyim. Geçici olarak copyright ı kaldırdım smf ile boğuşmayalım diye 😂 Vbulletin sahibi bir arkadaş geldi vbulletin mi mybb mi anlayamadım diye sordu. Arkadaşların aklına smf gelmiyor. Smf için çok kötü bir algı var maalesef. Bu algı webmaster arkadaşlar içinde geçerli üyeler içinde.

Ekipsiz bir forumun gelişmesinin zor olduğunun farkındayım, arama motorlarında xenforo ve vbulletin gibi lisanslı scriptlerin arasına Smf yi sokmuşken geri adımda atmak istemiyorum. Forum siteleri için ne yapabiliriz, fikirlerinizi ve eleştirilerinizi bekliyorum.
10
Subs-Editor.php Ve Subs.php dosyalarında değişiklik yapmış olmanız gerek. Yaptığınız değişiklikleri hatırlıyorsanız kontrol edin, sildiğinizi tekrar ekleyin. Yapamazsanız bu iki dosyayı ekleyin akşam yardımcı olayım.
11
Kurulumda değişiklik olan dosyaları FTP'den indirip Modu manuel olarak bir kontrol edin.  Kalıntılar kalmış olabilir.
12
Modu kaldırıp bir deneyin, eğer modu kaldırınca düzelirse bu modun yerine alternatif mod olarak Simple Audio Video Embedder ı kulllanın. Durduk yere hata vermemiştir.
13
Hayırlı olsun, güzel bir mantık İle açılmış. İnşallah hedeflediğiniz yere gelirsiniz.
14
Yönetim sayfasında iki yer denk geldi.

Yapılandırma>> Güvenlik ve Moderasyon altında

Görüntülenebilir e-posta adreslerine izin ver

Diğeri

İzinler>>normal üyeler in altnda

Üyelere e-posta gönderebilir

Yalnız bu iki seçeneğinde pasif hale getirmeme rağmen üye kendi profilinden (hesap ayarlarından) Üyelerin bana e-posta göndermesine izin ver seçeceğini seçmişlerse birbirlerine e posta gönderebiliyorlar. Üyelerin profillerinden kapatmaktan Başka bir yol bulamadım.
15
Bilgisayara geçincebir bakayım, hatırlayamadım şimdi yerini. Hangi sürümü kullanıyorsunuz bu arada.

MENU ×