Menü

İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır. Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz.

İletileri Göster Menü

Mesajlar - Charismax

#1
Bunu birde son sürüm için güncelleseler harika olacak .. Son sürüm smf için mevcut mod bulunmuyor sanırım..
#2
Yeniyiz yenilerdeniz xen'ciyix ama eski smf mybb'ler'de büyümüş koca adamlarız..

Merhaba arkadaşlar.. çok site açarım ben genelim xenforo'dur nickim'den tanıyan tanır diye umuyorum beni ..
Espirili yapımı bir kenara bırakıp..

https://hemenpaylas.com.tr

Smf forum sitemi buraya bırakıyorum.. uzun soluklu uzun vadeli açık kalmasını umuyorum ..
Site boş kalsın dolu olsun hiç önemli değil' hala edit yapım aşamasında bazı denemeler gerçekleştirmeye çalışıyorum.. Sisteme yabancı değilim 15 yıl geçmiş aradan anca adapte olurum..

Şuan kaba inşaat halini buraya bırakıyorum zamanla yavaş yavaş ele aldığımız yerleri muhakkak olacaktır.. Tabi burası sayesinde'de sorunlar çözülecektir..
#3
Ellerinize sağlık çok güzel olmuş ve kurdum şuan yeni siteme.. lakin bir problemim var ..
Ben gif oynatması için avatar boyutlarını boyut olarak 0 şeklin'de verdim şöyle bir ayar mesela ..

https://prnt.sc/5wP_qPGvzqWR

https://prnt.sc/P_Cn6UvwXZgr

Ve gif modülüm'de aktif normlde sunucumda bu gif boyutlandırırken oynamamasına sebep verdiği için ayarları full açtım ..

Bakın profil alanına resimi aldığında'da görüntü şu şekilde..

https://prnt.sc/Tqxt7vLh9Azl

bunu ben css ile boyutlandırıp ölçeklendirdim ama metin yazı editörünüde ufaktan etkiledi.. profil içinde kaldığı için bunu fazla önemsemiyorum .. konu içine geleceğim

görüntü

https://prnt.sc/GbQvUKYIpxqD

ve önemli olan ise bu

https://prnt.sc/awPyMUcAbNwl


Görüldüğü üzere.. bunu nasıl normal stabil çalışma olarak normal boyuta getirebiliriz? Css ile tamm bir yere kadar belli bir yerine dokunabiliyoruz ama farklı yerden sorun çıkarıyor.. Temanız çok güzel daha yarım saat önce kurdum bir işlem yapmadım üzerinde..

Benim buna nasıl bir ayar yapmam lazım'ki bu sorunlar olmasın ? Tema sahibisiniz diye soruyorum bunu yoksa css ve bazı şablon değişimleriyle illaki bir yolu bulunur..

Birde ben kare avatar yapmak istiyorum bunu resimleri yani avatarları olduğu gibi içine alacak ama posbit genişliği kadar sınırlayacak sıkıştırma yapmayacak auto ölçekleme gibi..

Aslında temanız sıfır kurulum bir smf sitesi için kusursuz ve sorunsuz.. Benim avatar ayarlarım değiştirilmiş olduğu için bu temaya uymadı.. Ben xenforo kullanıyorum normalde.. Her ayar her ayrı temayı bağlar yani sıfırlar.. Smf de yapılan ayarlar yeni gelen temaya'da geçerli olduğundan bu sorun oluyor sanırım ..
#4
yalnız iki resim attım buraya bende görünmedi şuan sayfada umarım sizde görünüyordur..
#5
Merhaba yüklediğim eklentiyi daha önce kullandım .. sonra siteyi sildim başka sürüm yükledim falan v.s derken şuan 2.1 rc3 'deyim

bu eklentiyi kullanma taraftarı değilim normalde... ama site açıklama kısmına yazdığım açıklamam .. googlede açıklama olarak gözükmediğinden bunu kullanmak istedim.. istedim ama bana şöyle bir sonuç veriyor ..

yukarıda yazılı zaten içinde ..aldığım sonuç... ayriyetten sitemap adresime tıklandığında verilen hata

tıklayın lütfen bakın

Sitemap: https://forumarkadasim.com/index.php?action=sitemap;xml

şimdi bu smf değil xenforo olsa veya vbulletin olsa her türlü bir ayara getirip çözüm bulurum.. ama smf'de işler çok farklı yürüyor .. burda yapacağım bir düzenleme başka yerde patlak veriyor.. o yüzden size sormak istedim.. bunun çözümü nedir ..
#6
Alıntı yapılan: snrj - 20 Nis 2021 13:12bu ara pek müsait olmucam
zor birseyi yok aslinda başkasi paylasmazsa ilk firsatta bakip paylasirim
hocam ben birtane buldum yüklemiştim dengesiz duruyordu düzenlemesinide yaptım açıkcası.. ama eklentiye dahil edemedim... şablonlarıda tam bilmediğimden o iş yattı benim tarafımdan :D düzenleme yaparsanız bi ss atarsanız sevinirim teşekkürler
#7
Smf 2.1 Temaları / Ynt: SociWT Theme
19 Nis 2021 22:03
ben bu webtiryakinin önerdiği paylaştığı yada yaptığı temalara bayılıyorum güzel yapıyorlar..
#8
Alıntı yapılan: gecitli - 19 Nis 2021 20:58merhaba 2.1 henüz test aşamasında bir sürüm haliyle bir çok hata mevcut bu nedenle fazla mod kullanmayın büyük ihtimal kodlarla alakalı bir durum ikinci bir neden hostunuz bazı özel karakterleri güvenlik nedeniyle kapattıysa buda bir neden ola bilir.
bu benim sorunum değil genel tüm smf'lerde denedim.. buradada denedim :) çif yazı biçilerinde yapıyor bunu .. çözümü buldum ama bir başka yerden patlak verdi.. bir kaç gün daha denemesini yapayım sonuç alırsam paylaşıcam .. artık diğer patlak veren sorunu çözemezsem onuda burda belirtirim.
#9
Alıntı yapılan: gecitli - 19 Nis 2021 20:50
Alıntı yapılan: Charismax - 19 Nis 2021 19:06
Alıntı yapılan: CeeMoo - 19 Nis 2021 17:08https://www.simplemachines.org/community/index.php?topic=576264.msg4077386#msg4077386


14 senedir olan bir sorun aynı muhabbetler ... çözüm yok burda :D boş konuşmuşlar neden yaptığını bende biliyorum çözüm arıyıorum 14 sene ya 14 :s

Onlarda 2.0 da olan bu sorunun çaresini aramışlar sizin dediğiniz gibi bos değil yani o nedenlede ivedilikle global yazılım olan sizin söylediğiniz cms lerdede kullanılan WYSIWYG editörüne geçilmesi gerektiğini söylemişler bugün 2.1 bu yüzden geliştiriliyor XenForo 1 ketel sürümüne kadar bu özelik yoktu bugün onlarda WYSIWYG kullanıyor kısacası ücretsiz gönüllü insanların geliştirdiği bir yazılım açık kaynak kodlu olma özeliği taşıyan nadir yazılımlardan biri gerisi sizin Freelancer bilginize kalıyor.

xenforo WYSIWYG 1.5 de evet bunu kullandı ama bütün font ailesine tabanına kattı o yüzden sorun çıkmıyor .. 2.1 rc3 sürümü güzel diğerlerine göre baya gelişme var .. ama merak ettiğim şu benim .. 2.0.18 sürümü tamamlanmadan sözde kararlı sürüm diye çıkarılıyor bir diğerinin eksikleri giderilmiş olarak.. 2.1 e geçerken haala sorunlar devam ediyor sadece farklı fonksiyonlar ekliyorlar... bütün sprictler gönüllü topluluktan oluşup yapılıyor sonradan lisanslanıyor zaten... kimse ben ücretli yapıcam diye başlamıyor bu işe.. Ben gerçekten kızıyorum bu şahıs olarak değil genel olarak bir sitem bendeki.. yanlış anlamayın
#10
Alıntı yapılan: CeeMoo - 19 Nis 2021 17:08https://www.simplemachines.org/community/index.php?topic=576264.msg4077386#msg4077386


14 senedir olan bir sorun aynı muhabbetler ... çözüm yok burda :D boş konuşmuşlar neden yaptığını bende biliyorum çözüm arıyıorum 14 sene ya 14 :s
#11
tek galiba bu .. hocam bunun 2.1 rc3 sürümü varmı... kendi sitesindende indirdim ya sürüm uyuşmuyor ya testlerden geçemiyor default temada :S
#12
Bulmadığım cevapların başlıklarını açıyorum kusura bakmayın çözümlenmişine denk gelmedim o yüzden..

sorun şu .. konu paylaşımı yapınca farklı yerden içerikleri kopyala yapıştırla alınca.. yazı fontları bozuluyor

misal örnek

Smf konusal sitesi webmaster    böyle olması gerekirken

alıp paylaştığımda şu şekil oluyor misal


Smf [bbkonusal sitesi/ ] webmaster

yani fontları bozuyor bbcode kodları çıkıyor...

sanırım sorun font'ların smf'de yüklü olmamasından dolayı..

şimdi diyeceksiniz ki vbulletin editörden çıkma alınınca öyle oluyor ..
hayır gazete haberler blog'lar nerden alırsan al bu sorun..

tek tek düzenlemesi sıkıntı heleki forum sitesiysek..
bunun bir çaresi yokmudur ? font yüklesek dışarıdan smf ye bu bir çare olurmu bilmiyorum
veya bunun için bir mood eklenti benzeri birşey varmı acaba ?
cidden smf sogutuyor insanı.. insanlar konu açmaya kalksa yazı bozulacakmı diye düşünürmü hiç :D

bu sorun daha öncelerde çözüldüyse bir link yada örnek verirseniz :)

#13
selam merhaba ..
2.1 rc3 sürümde konu gönder denilince veya önizleme yapılınca bekliyor sonra hata mesajı olarak ileti yazmadınız diyor... defalarca denedim anlayamadım bu sorun nedir ?

#14
haha koptum :D siz güzel anlatmışsınız ama kimse ilgilenmemiş uğraşmakla asfasfdf
emeğinize sağlık
#15
Alıntı yapılan: CeeMoo - 17 Nis 2021 23:14Yayın Hayatında başarılar.Smf bir çok eklenti var. Örnek olarak SimplePortal veya diğer portallar sayesinde kullanıcılarınıza facebook,twitter gibi bir görünüm sunabilir ve daha etkileşimli bir siteye sahip olabilirsiniz.
az önce sürümünü yükselttim mevcut sürümde olan gereksinimlerimi karşılamıyordu.. bakalım neler yapabileceğiz.. teşekkür ederim

MENU ×