Son Forum Konuları modu (Forum Topics on Boardindex)

Başlatan snrj, 28 May 2014 15:36

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

snrj

Modifikasyon Adı: Recent Forum Topics on Boardindex
Yazar: Pipke
mod: http://custom.simplemachines.org/mods/index.php?mod=3856
[IMG]http://i.imgur.com/Ini9yEl.jpg[/img]

Türkçe çeviri Kimyacı
Türkçe Dil İçin RecentForumTopics.turkish-utf8.php veya RecentForumTopics.turkish.php adında bir dil dosyası oluşturup aşağıda ki kodları ekleyiniz.Sonra default Thema da languages klasörüne atınız.
Kod [Seç]
//Menus
$txt['rft_name'] = 'Recent Forum Topics';
$txt['rft_settings_title'] = 'Son Forum Konu Ayarları';

//Numbers
$txt['rft_3'] = '3';
$txt['rft_4'] = '4';
$txt['rft_5'] = '5';
$txt['rft_6'] = '6';
$txt['rft_7'] = '7';
$txt['rft_8'] = '8';
$txt['rft_9'] = '9';
$txt['rft_10'] = '10 ';

//Configuration
$txt['rft_enable'] = 'Son Forum Konularını Boardindex\'te aktifleştir:';
$txt['rft_enable_sub'] = 'Bu ana ayardır, Mod\'un çalışması için aktif olması gerekir.';
$txt['rft_numbertopics'] = 'Sayfada gösterilecek Son Forum Konu Sayısı:';
$txt['rft_first'] = 'İlk Mesaj ';
$txt['rft_last'] = 'Son Mesaj';
$txt['rft_subject_topics'] = 'İlk/Son Mesaj Konu başlığını seçiniz:';
$txt['rft_subject_topics_sub'] = 'Konu simgesi de onunla birlikte değişir.';
$txt['rft_link_topics'] = 'İlk/Son Mesaj Konu başlığı link\'ini seçiniz:';
$txt['rft_link_topics_sub'] = '<i>Yeni</i> icon linki hariç tutulacaktır.';
$txt['rft_counter_viewnumbers'] = 'Konu <i> &laquo;sayısı sayacını&raquo;</i> göster:';
$txt['rft_color_viewnumbers'] = 'Konu sayısı <i> &laquo; sayacı &raquo;</i> rengini belirleyiniz:';
$txt['rft_color_viewnumbers_sub'] = 'Forum Themanıza uygun, geçerli bir HEX rengi (Sadece sayılara izin var) giriniz.';
$txt['rft_linktree'] = 'Son Forum Konular link zincirini göster:';
$txt['rft_firstpostlinkicon'] = 'İlk mesaj link simgesini göster:';
$txt['rft_lastpostlinkicon'] = 'Son mesaj link simgesini göster:';
$txt['rft_menubuttons'] = 'Üstte Üyeler\'in mesajlari hakkında hızlımenü butonlarını göster.:';
$txt['rft_postingicons'] = 'Aşağıda konu açıklaması bilgi simgelerini göster.:';
$txt['rft_disable_smfrecentposts'] = 'SMF '.$txt['recent_posts'].' \'ini Bilgi Merkezi bloğunda kapat!:';
$txt['rft_topic_solvednote'] = '<b> Son Forum Konular Modu</b>, <b>Topic Solved Mod Version 1.1.1</b> (ID mod=1601) ile de çalışır.';
$txt['rft_topic_solved'] = 'Eğer Topic Solved Mod kurulu ise kontrol et:';
$txt['rft_topic_solved_sub'] = 'Eğer paket yok/kaldırılmış ise kontrol etme. (Bu icon içindir)';
$txt['rft_portal'] = 'Sadece SimplePortal Anasayfası için Son Forum Konularını devre dışı bırak';
$txt['rft_portal_sub'] = 'SimplePortal Ön Sayfa olarak ayarlandı ise bunu yapınız.';
$txt['rft_portalnote'] = 'SimplePortal ön Sayfa olarak seçildiğinde\'de <b>Son Forum Konular Modu</b> SimplePortal ile de çalışır.';

//Layout
$txt['rft_in_Board'] = 'Bölümlerde';
$txt['rft_first_post'] = 'İlk Mesajda';
$txt['rft_Hot_Topic'] = 'Beğenilen Konu';
$txt['rft_Very_Hot_Topic'] = 'Çok Beğenilen Konu';

//Errors
$txt['rft_error_color'] = '<div style="text-align:center;">Son Forum Konuları Hata: <i> &laquo; Konu Sayaç </i> Sayısı ! için bir HEX Renk Kaydedilmedi.</div>';

arslanturk0687

Bunun ftpden dosya çalıştırmalı değilde manuel kurulumlu anlatılmasını yapabilir misiniz?

kimyaci

Alıntı yapılan: arslanturk0687 - 19 Eki 2015 22:30Bunun ftpden dosya çalıştırmalı değilde manuel kurulumlu anlatılmasını yapabilir misiniz?
Manuel olarak herhangi bir dosyaya yazılacak bir kod yok.Modun kendi dosyaları var.Paket kurulumunda dosyalar gerekli yerlere atılıyor.

arslanturk0687

veysi72

hocam mo yükledim sorun yok ama türkçeye çevirme neden acaba ??

karabela

ilk mesajda yazılmış veysi dosya oluştur şuraya at diye onu uygularsan sorunun çözülür tahminim

Shooter

hocam bunu kurdum gayet güzel oldu fakat bir problem var ben forumumda ziyaretçilerin kayıt olmadan forumda gezinmelerini kapattım fakat bu eklenti giriş yapmadan son konuları gösteriyor yani giriş ekranında gösteriyor giriş yapmamış kişilerin yani ziyaretçilerin görmesini istemiyorum

herme

Merhaba bende kurdum ama bozuk çıkıyor sayfada kaldırdım

snrj

Alıntı yapılan: Shooter - 19 Oca 2018 02:12hocam bunu kurdum gayet güzel oldu fakat bir problem var ben forumumda ziyaretçilerin kayıt olmadan forumda gezinmelerini kapattım fakat bu eklenti giriş yapmadan son konuları gösteriyor yani giriş ekranında gösteriyor giriş yapmamış kişilerin yani ziyaretçilerin görmesini istemiyorum
Sources/Subs-RecentForumTopics.php
bul
Kod [Seç]
if (!empty($modSettings['rft_enable'])) {değiştir
Kod [Seç]
if (!empty($modSettings['rft_enable']) && !empty($context['user']['is_logged'])) {
Alıntı yapılan: herme - 19 Oca 2018 06:36Merhaba bende kurdum ama bozuk çıkıyor sayfada kaldırdım
ne tür bozukluk ?

Shooter

Alıntı yapılan: snrj - 19 Oca 2018 15:45
Alıntı yapılan: Shooter - 19 Oca 2018 02:12hocam bunu kurdum gayet güzel oldu fakat bir problem var ben forumumda ziyaretçilerin kayıt olmadan forumda gezinmelerini kapattım fakat bu eklenti giriş yapmadan son konuları gösteriyor yani giriş ekranında gösteriyor giriş yapmamış kişilerin yani ziyaretçilerin görmesini istemiyorum
Sources/Subs-RecentForumTopics.php
bul
Kod [Seç]
if (!empty($modSettings['rft_enable'])) {değiştir
Kod [Seç]
if (!empty($modSettings['rft_enable']) && !empty($context['user']['is_logged'])) {
Alıntı yapılan: herme - 19 Oca 2018 06:36Merhaba bende kurdum ama bozuk çıkıyor sayfada kaldırdım
ne tür bozukluk ?
oldu teşekkürler fakat bir sorunum daha var. konuda dediğiniz gibi "RecentForumTopics.turkish.php" adlı dosya oluşturdum ve verdiğiniz kodları içine yapıştırıp ftp'ye attım ama türkçe olmadı, gittim RecentForumTopics.english.php'yi editledim ingilizce yerleri türkçe yaptım bu sefer de türkçe karakter olan yerlerde soru işareti çıkıyor mesela G?ncel Konular gibi bunu nasıl düzeltirim?

snrj

siteniz utf8 dil dosyasınıda utf8 olarak yapmanız lazım ekte verdiğimi deneyin

Shooter

Alıntı yapılan: snrj - 20 Oca 2018 00:27siteniz utf8 dil dosyasınıda utf8 olarak yapmanız lazım ekte verdiğimi deneyin
çok teşekkürler oldu ama son bişey daha istiyicem sizden :D

son konular listesinde konu adlarının başında Ynt: yazıyor onu kaldırmak istiyorum nasıl yapabilirim??

snrj

o şekilde veritabanına kaydedildiği için eski mesjlardan kaldırmak zahmetli olur
ama yani mesajlar için dil dosyasında index.turkish de
bul
Kod [Seç]
$txt['response_prefix'] = 'Ynt: ';değiştir
Kod [Seç]
$txt['response_prefix'] = ' ';

Shooter

Alıntı yapılan: snrj - 20 Oca 2018 16:13o şekilde veritabanına kaydedildiği için eski mesjlardan kaldırmak zahmetli olur
ama yani mesajlar için dil dosyasında index.turkish de
bul
Kod [Seç]
$txt['response_prefix'] = 'Ynt: ';değiştir
Kod [Seç]
$txt['response_prefix'] = ' ';
onu daha önceden yapmıştım fakat kategoriler ve diğer yazıların fontu büyüyordu, hemen eski haline çevirmiştim. başka yolu yok mu?

snrj