Wordpress e Smf SSI ile eklemeler yapma

Başlatan snrj, 09 Tem 2014 20:13

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

snrj

09 Tem 2014 20:13 Son düzenlenme: 09 Tem 2014 21:55 Smfci
Bu konuda yazıllmış pek bir yazı yok internette bende bildiklerimi elimden geldikçe sizle paylaşayım dedim (yazının başında belirteyim yazım hataları için özür dilerim)
benim kullandığım wp graphene teması benim hoşuma gidiyor isterseyenler şurdan indirebilir
kullanacağımız wp eklentisi şurdan indirin bu eklenti bize php blok oluşturma imkanı verecek

şimdi smf sitemize yönetici olarak girelim yönetici olarak girmezsek ssi tam yolunu göremezseniz
http://siteadınız/ssi_examples.php dosyasını çağıralım

burdaki kodumuzu alalım tabi sizde biraz farklı olacak ben localhostta yaptığım için böyle
wp mizi açalım admin panelden görünüm> birleşenler kısmına gelelim üstte verdiğimiz eklentiyi kurduğunuzu varsayıp devam ediyorum

görüldüğü gibi yan menümüze atalım ve tıklayalım
ssi_examples.php dosyamızdan aldığımız kodu alttaki resimde görüldüğü üzere ekleyip kaydet dediğimizde wpmize artık smfden bilgi çekmek kalıyor

şimdi bir deneme yapalım smf sitemizdeki populer konuları wp mizde gösterelim

sonuç

gördüğünüz gibi verilerimiz çekildi diğer ssi foksiyonlarınıda istediğimiz şekilde çekebiliriz

önemli not : üstteki resimdede gördüğünüz üzere tr karekterlerde sorun var bunu çözmenin basit bir yolu var aslında smf sitenizi utf8 çevirmek
ayrıntıları şurdaki anlatım ve videodan izleyebilirsiniz

peki bu kadar uğraştık değdimi bari bakalım

evet arkadaşlar konunun devamı niteliğinde konular olacak bizi takip edin iyi forumlar smf.konusal.com alıntı veya çalıntı değildir

DARHALL

Tam aradığım şeydi teşekkür ederim :)