Smf 2.1 son konular modu ? (düzenleme)

Başlatan gevv, 05 Nis 2018 22:13

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

gevv

Selam,

2 serisinde kullandığım son konular modu "AJAX Recent Topics"  smf 2.1 b4 üzerinde denemek istedim yükleme kontrolünde hiç hata vermedi ve yüklendi

fakat son konuları listelemiyor aşağıda ki hata mesajı çıkıyor

You cannot see attachments on this board.

mod  tema klasöründe  "Recent.template.php"  isimli bir dosya oluşturuyor birde Sources  klasöründe "Recent.php"  dosyası oluşturuyor

anladığım kadarı ile "Recent.template.php"  dosyasında  satır 371..... 549  arasında ki kodlarda bir uyumsuzluk var   bu satırları sildiğimde "?action=recenttopics"  sayfası çalışıyor hata vermiyor ama kodları sildiğim için ""ileti yok"" hatası görünüyor  kodlarda bir çok deneme yaptım her seferinde satır 549 da  bulunun "}" işareti hakkında hata mesajı çıkıyor  ""eval()'d code on line 549"

sorunu çözemedim  ekte  modun oluşturduğu dosyalar var  yardımcı olabilirseniz sevinirim

snrj

Sources/Recent.php de bul
Kod [Seç]
$context['page_title'] = $txt['recent_topics'];
$context['sub_template'] = isset($_REQUEST['xml']) ? 'recent_xml' : 'recent';
değiştir
Kod [Seç]
$context['page_title'] = $txt['recent_topics'];
$context['sub_template'] = isset($_REQUEST['xml']) ? 'recent_xml' : 'recent2';
Themes/default/recent.template de bul
Kod [Seç]
function template_recent()
{
global $context, $txt, $modSettings, $scripturl, $settings;

$alt = false;
değiştir
Kod [Seç]
function template_recent2()
{
global $context, $txt, $modSettings, $scripturl, $settings;

$alt = false;

gevv

Sağ olun @snrj  hocam elinize sağlık.

Birden fazla işle uğraşında kafam karman çorman olmuş :)  eklentinin dosya oluşturduğu yok karıştırmışım "_recent2"  olayına dikkat etmemişim :( 

Değişiklikleri yaptım çalıştı ufakt tefek düzenlemeler yapıp test ettim sorun yok.

Öncelikle  eskiden beri olan bir sorun çift navigasyon menüsü gösterimini düzelttim

bunun için ""Recent.template.php""  dosyasına eklediği kodlar arasında aşağıda ki silindi

Kod [Seç]
echo '
<table width="100%" border="0" cellspacing="0" cellpadding="3">
<tr>
<td>', theme_linktree(), '</td>
</tr>
</table>';

Sayfa tasarımı tablo şeklinde, eski smf temasına göre olduğu için responsive değildi kısmen sorunun çözümü için  aşağıda ki kodu tablo önünde ki div içine ekledim  küçük ekranlarda taşma olmuyor

Kod [Seç]
style="overflow-x:auto;"

Son olarak Türkçe çeviriyide kodlar içine ekledim