- “Veritabanı Hatâları Ve Çözümleri | 2.1 Beta 4 | Simple Machines Forum”

Başlatan 8Taner8, 10 Mar 2018 22:58

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

gevv

Alıntı yapılan: 8Taner8 - 13 Mar 2018 19:00- "Sorun, Battle Motifikasyonundanmış. Motifikasyonu Kaldırınca, Veriler O Tabloda Kalıp Silinemedikleri İçin, Sorun Yaratıyormuş. Bunları Kaldırınca Da Şu Sorun Yaşanıyor:

Veritabanı Hatası

Unknown column 'mem.battle_only_buddies_shout' in 'field list'
Dosya: {Sunucu Yolu}/forum/Sources/Load.php
Satır: 1264

Bu Sorunu Nasıl Düzeltebilirim?"
cpanel kullanıyorsanız oradan myphpadmine girip tablodan  ""mem.battle_only_buddies_shout"" sütununu silmeniz gerekli  

video üzerinden anlatım daha anlaşılır olur link: http://dosya.co/sj413qm0880i/Untitled.mp4.html

ben örnek olarak smf_attacments  tablosunu gösterdim  siz  ""mem.battle_only_buddies_shout""   hangi tablodaysa ona müdehale edin

hangi tabloda olduğunu bilmiyorsanız  yine myphpadmin üzerinden veri tabanında arama yapın

işlemi yapmadan önce veri tabanı yedeği alın sorumluluk kabul etmem  :)  ben uyguladığım yöntemi gösterdim işe yaradı

fakat daha kolay yollarda olabilir uzmanların yorumunu beklemenizi öneririm

snrj

benim ingilizcem hepinizden daha kötüdür :D bende sizin gibi normal bir kullanıcıyım resmi sitede herhangi bir ayrıcalığım yok
alpay veya antes bildirirsen onlar durumu geliştiricilere aktaracaklardır yinede onlar olumsuz cevap verirlerse githubtan bug bildirimi yaparız

8taner8 sql sorgusu sonucu o sutunu bulamadığı için hata veriyor modun manuel kurulumuna bakın işlemleri tersine yapın

muhtemelen şu kısım
/Sources/Load.php

bul ve sil
Kod [Seç]
mem.battle_only_buddies_shout, mem.stat_point, mem.is_dead, mem.lastupdate, mem.atk, mem.max_atk, mem.def, mem.max_def, mem.gold, mem.exp, mem.max_exp, mem.stamina, mem.max_stamina, mem.energy, mem.max_energy, mem.hp, mem.max_hp, mem.level, mem.mem_slays, mem.mon_slays, mem.bpm, mem.battle_points,' . ($modSettings['bcash'] !== 'gold' ? ' mem.' . $modSettings['bcash'] . ',' : '') . 'bul ve sil
Kod [Seç]
mem.battle_only_buddies_shout, mem.stat_point, mem.is_dead, mem.lastupdate, mem.atk, mem.max_atk, mem.def, mem.max_def, mem.gold, mem.exp, mem.max_exp, mem.stamina, mem.max_stamina, mem.energy, mem.max_energy, mem.hp, mem.max_hp, mem.level, mem.mem_slays, mem.mon_slays, mem.bpm, mem.battle_points,' . ($modSettings['bcash'] !== 'gold' ? ' mem.' . $modSettings['bcash'] . ',' : '') . '

gevv

google translate işte  çat pat :)   githubdan   bildirdim  büyük ihtimal php ini ayarını yap diyecekler  işte o zaman

bunu;

""""""bu dönüşüm işlemini forum bakımında olduğu gibi sunucuya yüklenmemek için kesintili olarak yapmak daha iyi olmazmı

büyük veritabanı olan forumlarda ""Hataları bul ve varsa düzelt""  bakımı kesintili olarak yapılıyor sunucu kasmıyor
""""

anlatmak zor olacak :D  

bakalım  cevaba göre resim, video bir şekilde anlatmaya çalışırım

8Taner8

- "Sorun Düzeltildi. Çok Teşekkür Ederim: @snrj Allâh (C.C), Sizden Râzı Olsun."

gevv

@snrj     hocam  lokalde sorunucu  çözdüm  kayıt sırasında doğrulama soru eklemiştim  beta 4 veritabanı çeviriminde soruyu silmiş ama

"""Kullanıcının yanıtlaması gerekli doğrulama soruları"""      1  olarak görünüyor  0 yapıp ayarı kayıt ettim  sorun çözüldü

gecitli

Bunun yerine reCAPTCHA ozeliğini kulansani daha iyi olmazmi? Bende sorunsus calişyor.

snrj

@gecitli hocam upgrade sonrası oluşan bir sorundan bahsediyor @gevv

gevv sonuca ulaşabildin mi resmi sitede :D

gevv

@gecitli hocam 2 versiyonunda doğrulama sorusu eklemiştim  güncellemede soruyu almamış ama 1 soru var diye ayarlarda kayıtlı olduğu için yeni üye kaydında sorun yaratıyordu  yıllardır doğrulama sorusu kullanıyorum alternatif bir eklentiye ihtiyaç olmadı

@snrj hocam php.ini süre  ayarlarının yüseltilmesi lazım  aşağıda ki hatada kaldım   firmaya bildirdim beklemedeyim

Alıntı14% Overall Progress
0.2%Step Progress

Database Changes
Executing database changes
Please be patient - this may take some time on large forums. The time elapsed increments from the server to show progress is being made!
Executing upgrade script 1 of 2.
Executing: "Changing column names." (1 of 41 - of this script)

Error!
Server has not responded for 30 seconds. It may be worth waiting a little longer or otherwise please click here to try this step again
bunu githubda bildirdim bu sorunu forumda destek bölümünde konu açarak bildirin dediler SMF 2.1.x Support  bölümünde konu açtım

proje yöneticilerinden birisi

Alıntı2.1 yükseltmesi yapmanızı önermiyoruz
dedi bende SMF 2.1.x Support bölümü niye var dedim   kopya forum üzerinden test ediyorum dedim   bakalım ne yazacaklar

8Taner8

- "Veritabanı Hatası

'{Veritabanı Adı}.pm.id_pm' isn't in GROUP BY
Dosya: {Sunucu Yolu}/htdocs/forum/Sources/PersonalMessage.php
Satır: 695
"

snrj

@8Taner8 şu karekterleri - " neden mesajlarınızda kullanıyorsunuz daha önce ceemoo tarafından uyarıldınız

hata alıyorsanız üstte yazdığımız gibi beta 4 için github üzerinden bildiriniz

snrj

@gevv  resmi sitede yazdım burdanda yazayım dil dosyasını çekmede bir problem var ama nedendir bilemiyorum :D
geçici çözüm diyelim
upgrade.php
bul
Kod [Seç]
// Initialize everything and load the language files.değiştir
Kod [Seç]
require_once($upgrade_path . '/Themes/default/languages/Install.english.php');
// Initialize everything and load the language files.

edit
senin konuya yazmıştım ayrı konuya taşımışlar :D
https://www.simplemachines.org/community/index.php?topic=559373.msg3965830;topicseen#msg3965830
mecbur kaldık cevaplamaya birde video çekip yayınladım :D
izlemek isteyenler https://yadi.sk/i/-sGl6F_w3TTfMY
biraz dandik oldu ama salla :D

gevv

Sağ olun @snrj hocam  aslında  asıl sorun ile ilgisi yok ama dil konusuna takıldılar  neyse ki sonradan asıl soruna geçebildik yazışmalar devam ediyor :)

düzenleme: videoyu izledim hocam elinize sağlık deneme yapıyorum sonucu bildiririm

gevv

@snrj   hocam  sizin çözümünüz işe yaradı sağ olun güncelleme yapıldı  testlere devam

snrj