Herhangi bir temayı daraltmak ve arka plan resmi koymak nasıl yapılır

Başlatan Dostyurdu, 26 Oca 2018 23:45

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Dostyurdu

Kullandığım tema elinize sağlıkçok güzr olmuş Dokuzharf teması sağdan soldan daraltmak istyorum pratik veya örnek verebilirmisiniz. Arka plan resmi nasıl ekliyebilirim aynı temaya cevaplarınız için şimdiden teşekkürederim.
Dostlarınla Öyle Yaşaki Düşman Olduğunda Hakkında Söyliyecek Sözleri Olmasın..!!
Düşmanlarinla Öyle Yaşaki Dost Olduğunda Yüzün Kızarmasın...!!!

CeeMoo

bootstrap ile kodlandığı için genel olarak en uygun ayarları barındırıyor.Eğer değiştirme vs.. yaparım derseniz.

css/bootstrap.css içinde 592 satır, 590 satır laptoplar için, 588 satır ise tablet modları için

Kod [Seç]
.container {
    width: 1170px;
}
Buda pc'ler için.

Diğer arkaplan olayı

bootstrap.css 376 satır body {} içine

örnek:
background-image: url('http://www.thematrixer.com/bilder/wallpaper/space/imagesbig/wallpaper_weltraum_space17.jpg';);
kullanım:
background-image: url('../images/arkaplanresmim.png');

Dostyurdu

Cemo kardeşim benim site arka plan rengini bootstrap.css dosyasına ekledim resim adresi bu şekil css yeri doğrumu çıkmadı sitede. Site arka resim adresi http://www.dostyurdu.com/forum/Themes/dokuzharf/images/arka.gif
konturol edersen sevinirim.

rar yaptım yukliyemediburdan
Dostlarınla Öyle Yaşaki Düşman Olduğunda Hakkında Söyliyecek Sözleri Olmasın..!!

snrj

bootsrap.css de bul
Kod [Seç]
body{font-family:"Helvetica Neue", Helvetica, Arial, sans-serif;font-size:14px;line-height:1.42857143;color:#333;background-color:#fff;}değiştir
Kod [Seç]
body{font-family:"Helvetica Neue", Helvetica, Arial, sans-serif;font-size:14px;line-height:1.42857143;color:#333;background-color:#fff;background-image: url(../images/arka.gif);}

Dostyurdu

Helalinvarrr Allah Zihin Açıklığı versin.snrj Süpersin Ustalığın eline su dökemeyiz........

Dostyurdu

Selam Default Theme Curve Temasının Kullanılan Tema Bölümünde istediğim tema daraltma özelliği ve genişletme özelliğini görebiliyoruz bunu Dokuzharf temasına uyarlamak mümkün olurmu Saygılar

Örnek Resim:

snrj

temanın index.template.php de bul
bul
Kod [Seç]
echo  '<div class="container">
değiştir
Kod [Seç]
echo  '<div class="container"',!empty($settings['forum_width']) ? 'style="width: ' . $settings['forum_width'] . '">' : '', '>

Dostyurdu

küçük bir sorun var heralde forum üst kısmında kod   >   parçası çıktı bunu halledersek tam olacak ilgilendiğin için yürekten candan teşekkürler SNRJ kardeşim

örnek resim :

snrj

test etmeden verdim ondan :D yine etmeden söyleyem şu kısmı
Kod [Seç]
' . $settings['forum_width'] . '">' : '', '>şu şekilde düzelt
Kod [Seç]
' . $settings['forum_width'] . '"' : '', '>

Dostyurdu

Olay budur sen yol açarsın bizde o yoldan yürürüz  sonra 10 kezde yedek alır doğruya erişiriz Evvel Allah  :)