Smf 2.1 karakter sorunu

Başlatan avlak, 04 Haz 2017 12:37

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

avlak

Bu sorunu nasıl çözebilirim?

CeeMoo

Sitenizde karakter hatası varmıydı ? en son ne yüklediniz ne yaptınız ? Phpmyadmin girerek categori isimlerine bakın orda türkçe karakter hatası yoksa Notepad++ ile boardindex.template.php ve index.template.php açarak Kodlama dilini Utf8 yaparak deneyebilirsiniz.

Db ile sıkıntı varsa Notepad++ ile DB nizi indirin ve açın CTRL+F ile hatalı karakterleri türkçe karşılığını yazarak tümünü değiştir diyin ve DB'nizi teklar yükleyin.Uğraşmam derseniz yedek varsa yükleyin.

avlak

Karakter hatası yoktu 2.1 beta 2' den beta 3'e large upgrade yaptım, upgrade tamamlanmadı sonra silip 2.1 beta 2'ye geri döndüm problem ozaman başladı :)  Söylediklerinizi deniyorum hocam sağolun.

CeeMoo

04 Haz 2017 14:34 #3 Son düzenlenme: 04 Haz 2017 14:40 CeeMoo
Alıntı yapılan: avlak - 04 Haz 2017 13:14Karakter hatası yoktu 2.1 beta 2' den beta 3'e large upgrade yaptım, upgrade tamamlanmadı sonra silip 2.1 beta 2'ye geri döndüm problem ozaman başladı :)  Söylediklerinizi deniyorum hocam sağolun.
DB ile ilgili çeviri sıkıntısı olmuş.

Phpmyadmin giriş yaptıkdan sonra Örk: smf_boards kısmına giriyor ve SQL diyoruz daha sonra

UPDATE `smf_boards` SET `name`= replace(`name`,'ÃÆ'¼','ü');

Bu karakteri 'ÃÆ'¼  ü ile değiştiricek.Etkilenen satır name kısmıdır.

Konu ve Mesaj için smf_messages kısmına girip SQL diyip şöyle çalıştırıyoruz.

UPDATE `smf_messages` SET `subject`= replace(`subject`,'ÃÆ'¼','ü');

avlak

Sorunum sayenizde çözüldü @CeeMoo Hocam  :)  Hazır balık vermektense tutmayı öğrettiğiniz içinde çok teşekkür ederim.