Smf 2.0.13 otomatik resim boyutlandırma

Başlatan Soylu, 27 Mar 2017 17:52

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Soylu

Smfnin 2.0.13 sürümünü kullanıyorum buraya konu açmadan sitedeki bir kaç konuya baktım bir mod önermişler onu yükledim ama bir sonuç alamadım css ile ortalama diye konuyada göz gezdirdim tema index.css dosyasına bir kod ekleyin düzelir yazmış ekledim yine bir düzelme olmadı. Ortalanmamış hali aşağıdaki gibidir

http://www.exp-crew.org/forum/index.php?topic=12.msg23;topicseen#new

snrj

css ye eklediğiniz kodları şu şekilde değiştirin
Kod [Seç]
.inner img {max-height:300px; max-width: 300px;}
.inner img:hover {max-height:500px;max-width: 500px;}

Soylu

Alıntı yapılan: snrj - 27 Mar 2017 23:53css ye eklediğiniz kodları şu şekilde değiştirin
Kod [Seç]
.inner img {max-height:300px; max-width: 300px;}
.inner img:hover {max-height:500px;max-width: 500px;}
Bunu yaptım bazen ortalıyor bazen ortalamıyor ortalayıncada altta yana doğru kaydırmak için çubuk kalıyor modifikasyon yok mu böyle düzgün yapabileceğim

CeeMoo

Kod [Seç]
.inner img {max-height:300px !important; max-width: 300px !important;}
.inner img:hover {max-height:500px !important;max-width: 500px !important;}

Şöyle dene K.Gelsin

Soylu

Alıntı yapılan: CeeMoo - 29 Mar 2017 07:07
Kod [Seç]
.inner img {max-height:300px !important; max-width: 300px !important;}
.inner img:hover {max-height:500px !important;max-width: 500px !important;}

Şöyle dene K.Gelsin
Teşekkür ederim böyle denedim boyutu küçüldü üstüne gelince büyüyor resim forum konu linkini atmıştım bana uygun boyut söyler misiniz ona göre ayarlayım böyle çok küçük durdu :) Srnj'ninkinde de oldu heralde de üstüne gelince sayfada garip şeyler oluyordu anlamamışımdır belki

CeeMoo

Deneme yanılma yöntemi ile hoşlandığınız ayarlarda kalabilirsiniz.Hover sıkıntı yapıyorsa eğer .inner img:hover {max-height:500px !important;max-width: 500px !important;} kodu kaldırabilirsiniz.K.gelsin

Soylu

Alıntı yapılan: CeeMoo - 29 Mar 2017 11:08Deneme yanılma yöntemi ile hoşlandığınız ayarlarda kalabilirsiniz.Hover sıkıntı yapıyorsa eğer .inner img:hover {max-height:500px !important;max-width: 500px !important;} kodu kaldırabilirsiniz.K.gelsin
Teşekkür ederim sağ olasınız. :) ayarlarım ben o zaman dediğiniz gibi