Smf istenilen bölüme göre izin nasıl verilir

Başlatan herme, 22 Nis 2016 02:16

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

herme

22 Nis 2016 02:16 Son düzenlenme: 22 Nis 2016 02:28 herme
Merhaba arkadaşlar bu makalemde sizlere smf'de bölümlere göre izin nasıl verilir,onu detaylı bir şekilde anlatacağım.Bu işlemleri yaparken adım adım giderseniz hatasız bir şekilde,oluşturursunuz.

Örnek bölüm olarak forum'umuza üye olmak isteyen kişiler için davetiye istek alanı yapalım.Ben davetiye istek alanı olarak bir bölüm oluşturdum,bu bölüme ziyaretçiler nasıl girip istekte bulunabilecekler? Başlıyorum ilk önce yönetim panelinden,üyelerizinlerprofilleri düzenle sekmesine tıklıyoruz.Alt taraf'daki yeni profil oluştur bölümüne gelip örnek davetiye istek adı altında profil oluşturuyoruz.Daha sonra listeye eklenen profilimize tıklıyoruz,hangi gruba izin vermek istiyorsak o grubun sağ tarafında bulunan Düzenle sekmesine tıklıyoruz.Konular bölümünde Onay gerektirmeden yeni konular gönderebilir bölümünü işaretleyip Değişiklikleri Kaydet diyerek çıkıyoruz. Yapmamız gereken son bir işlem kaldı,Yönetim panelinden ForumKategorilerBölümleri Düzenle bölümüne gelip oluşturduğumuz bölüm'ün sağ tarafındaki değiştir sekmesine tıklıyoruz.alt tarafta bulunan İzin Profili kutucuğundan oluşturmuş olduğumuz profili seçimi yapıp Değiştir diyerek kaydediyoruz.Yapmamız gereken işlemler bu kadar sırayla uygularsanız istediğiniz bölüme üye gruplarına izin vermiş olursunuz.Bir sonraki makalemizde görüşmek üzere arkadaşlar kendinize iyi bakın.

Bu makale smf konusal için Emrah Tarı tarafın'dan hazırlanmış olup Alıntı yapılması yasaktır.

snrj

çok güzel bir anlatım olmuş eline emeğine sağlık @herme