Porrtal Hakkında Bir soru

Başlatan DARHALL, 30 Mar 2016 19:56

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

DARHALL

Öncelikle merhaba smf.konusal üyeleri. Bir sorum olucak şimdi site açıcam portal wordpress düşünüyorum. Forum smf olucak.

Önce siteye wordpress kurup sonra forum klasörü olarakta smf mi kurmalıyım portalın wp olması için? Yoksa sadece smf mi kurucam. Yani site açıldığında önce portal görünücek sonra foruma tıklandığında siteadı.com/forum olmasını istiyorum yada direkt geçiş var mı? Önce portal çıkıcak üstten foruma tıkladıklarında /forum açılmaması gibi çünkü böyle olunca seo için yararlı mı olur yoksa bir zararı olur mu bunuda bilmiyorum bu konuda beni aydınlatabilir misiniz?

Teşekkürler şimdiden..

snrj

wordpress ile smf entegre (yani etkilişimli) çalışan bir sistem değil ikiside farklı bir script olduğundan önce hangisini kurduğunuz farketmez
wp üye olanlar smf de smf ye üye olanlar wp de üye olmuş olmazlar ikisi içinde ayrı hesap açmaları gerekir
smf siteadı/forum dizine kurulmasının bir sakıncası yok yine normal olarak çalışacaktır

DARHALL

Peki wp portal yapmak için sadece smf kurmam mı gerekli?

CeeMoo

Alıntı yapılan: DARHALL - 31 Mar 2016 14:34Peki wp portal yapmak için sadece smf kurmam mı gerekli?
2'si birbirinden bağımsız sistemler

Wp Anadizine kurun
Smf /forum dizinine kurun.

2 Si birbirinden tamamen bağımsızdır.Kimse kimsenin etine sütüne karışmaz diyelim.

DARHALL

http://smf.konusal.com/index.php?topic=204.0 kastettiğim şöyle birşey hani portal olucak son konular görünücek mesela üye girişine tıklandığında smf kısmına geçicek smf portal yerine wordpress kullanmak istiyorum çünkü temaları daha hoş gibi smf portallara göre

CeeMoo

@DARHALL kardeş sen yap kur anlıyacaksın.

DARHALL

aynen olmuyor hocam wp ile :D smf nin kendi portallarına döndüm ya :D yapıcak pek birşey yok :) smf de portal olarak ne önerirsiniz peki site şu: www.megavadi.com buna nasıl bir portal gider? Deneme siteside sberalem.tk önce burda deniyorum sonra oraya atıyorum bir hata olursa sonra uğraşmamak için.

snrj

deneme siteniz varsa sitemizdede paylaştığımız portal modları mevcut her portal kullanımı hemen hemen aynı ama tabiki farklılıklar var kimisinde download modül var kiminde yok gibi vs... deneyerek size en uygun özellikte kullanımı rahat geleni kullanabilirsiniz