smf 2.1 Basitportal 0.1 SSI.php paket

Başlatan snrj, 02 Şub 2016 18:26

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

snrj

02 Şub 2016 18:26 Son düzenlenme: 14 Mar 2016 14:39 snrj
smf 2.1 için hazırladığım basit portal serimiz ilk sürümü pek bir özelliği yok ama zamanla daha fazla geliştiririz inş
portaldan kısaca bahsetmek gerekirse

şuanda admin panelinde bir tek aktif etme özelliğimiz vardı son anda birde bölüm seçme ekledim :P
tamamiyle SSI.php den kodları çekiyor
portalımız paket halinde paket yöneticisinden yükleyebilirsiniz
admin panelden aktif edince anasayfanız portal olur forum için menüye forum linki (index.php?action=forum) ekler
görünüm şimdilik iyi değil ama ilk sürüm olduğu için pek uğraşmadım yinede mobile uygundur ilerleyen zamanlarda daha iyi yaparız inş
smf 2.1 utf8 kullanmayan arkadaşlarda bazı yerlerde türkçe karekter sorunu olabilir dosya içinde (Son yazılanlar) vs.. gibi direk yazdığım için
tabi bunları sonraki sürümlerde dil dosyası yapıp ona alacam
konu sayısı karekter sayısı vs kısımları şimdilik elle düzeltmeniz lazım SSI.php kullanan arkadaşlar bilir ama bilmeyenler için kısa bir örnek vereyim yine
örnek
basitportal.template.php içinde bulun
Kod [Seç]
ssi_boardNews($board = null, $limit = null, $start = null, $length = null, $output_method = 'array');
bu kısımdaki $board = null, bu şekilde bırakırsanız tüm bölümlerden çeker $board = 5, bu şekilde ise sadece 5 id numaralı bölümden konuları çeker
$limit = null, bu kısımda anlıcanız şekilde kaç konu çekmek istediğiniz soruyor default 5 konudur $limit = 10, yaparsanız 10 konu çeker
$start = null, kaçıncı konudan çekmeye başlıcak onu belirlemek için ellemenize gerek yok
$length = null, konudan kaç karekter çekmek istiyorsanız onu belirtmek için öreneğin 5000 karekterli bir konu anasayfada fazla yer kaplar $length = 1000, yaparsanız ilk 1000 karekteri alır gerisini almaz
$output_method = 'array' burayı ellemeniz gerekmiyor daha doğrusu ellemeyin :D

download: http://smf.konusal.com/index.php?action=downloads;sa=view;down=46

not: smf 2.0 sürümünde denemedim muhtemelen çalışacaktır ama package-info.xml düzenlemeniz gerekecek
<install for="2.1 - 2.1.99,SMF 2.1 Beta 2,SMF 2.1 Beta 3"> buraya 2.0.11 ekleyin
bir smf.konusal.com yapımıdır

karabela

bende ssi.php den kendi portalımı yapacam benim için iyi bir örnek olacak demoda biraz baktım localde deneyecem

snrj

kolay gelsin umarım yararlı olur